OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mononoke

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2007 02:04    Teema: Mononoke Vasta viitega

Tegu siis Ayakashi - Japanese Classic Horror viimasel lool ("Bake Neko") põhineva sarjaga.



®anr: fantaasia / õudus
Formaat: Seeria / 12 osa


Tegevus toimub Edo perioodil (ka Tokugawa periood, 1603 - 1867). Salapärane meditsiinimees rändab mööda Jaapanit ringi võitleb mononokedega. Tegu on deemonite/vaimude (Yokai) tüüpi olendid. Mononokede ilmumise põhjuseks on tihti inimeste tehtud halvad teod, mis neid sünnitavad. Seninähtu põhjal võib öelda, et mononoked on eelmises elus olnud elusolendid, kelle kallal on toime pandud kuritegu. Salapärane meditsiinikaupmees oma maagiliste võimetega asub nende vastu võitlema. Selleks, et mononokest jagu saada, peab ta teadma selle vormi/kuju (matachit), tõde tema ilmumise taga (makotot) ning selle ebatavalise käitumise põhjust (kotowarit).

Minu jaoks on tegu äärmiselt huvitava ja omapärase animega. Selle selguseni jõudmiseks polnud mul vaja kolme osa vaadatagi. Juba Bake Neko oli köitis mu tähelepanu. Seninähtust oli too aga kõige õudsam ning kohati päris võigas. Visuaalse teostuse on erinev ja silmatorkav: pole kasutatud varje; taustavärvid on tegelaste värvidega sama tugevad, mistõttu kaugvaates sulandub tegelane taustaga ühte; joonistatud oleks nagu kergelt kortsusnud paberile; toonid on tugevad, kuid samas ka mahedad; nö kaameratöö on erinev. Miimika tegelastel on päris tithi selline ebamaine ja jube. Kasutatakse ka sümboolsemaid märke, nagu näiteks esimeses loos olnud punane riie lapse küljes. Ma kahtlen, et asi sarja edasi minnes ära vajub. Selleks on neil liiga palju huvitavaid teemasid läbi võtta. Aga mine sa tea :P




_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alarkivi
ametlikult mitte dissitud


Liitunud: 30 Märts 2006
Postitusi: 616

PostitusPostitatud: Laup Aug 18, 2007 17:21    Teema: Vasta viitega

kõlab shefilt. ka visuaal on meeldivat elamust tekitav. peaks vaatama. tänan, et juhid tähelepanu headele asjadele...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ponytail



Liitunud: 6 Aug 2007
Postitusi: 203
Asukoht: Helsinki

PostitusPostitatud: Laup Aug 18, 2007 22:17    Teema: Vasta viitega

Täitsa lõpp, just sattusin selle anime peale möllates crunchyrollis. Mõtlesin et võiks vaadata, 3 osa oli ainult. Ja saab ka vaadatud.
_________________
The world is coming to an end, please LOG OFF!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sato-chan



Liitunud: 7 Jan 2004
Postitusi: 836
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Aug 18, 2007 22:41    Teema: Vasta viitega

Jeeee!! :)
Mul oli nii kahju, et "Bakeneko" osa nii lühikeseks jäi kuna mulle tõesti meeldis see lugu ja joonistusstiil ja oleksin tahtnud palju rohkem näha ^_^
Nii, et, "Mononoke" vaatan ma kohe kindlasti ära :)
Muhe
_________________




Viimati muutis seda Sato-chan (Laup Aug 18, 2007 22:42). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 18, 2007 22:41    Teema: Vasta viitega

ponytail kirjutas:
Täitsa lõpp, just sattusin selle anime peale möllates crunchyrollis. Mõtlesin et võiks vaadata, 3 osa oli ainult. Ja saab ka vaadatud.

Soovitan ka Ayakashi Japanese Classical Horrorit vaadata. Viimase kolme sealse osa põhjal on see tehtud :)
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
duadan



Liitunud: 6 Sept 2007
Postitusi: 2

PostitusPostitatud: Kolm Sept 19, 2007 10:12    Teema: Vasta viitega

ghm, kas hetkel ongi saadaval ainult esimesed seitse osa???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 19, 2007 10:37    Teema: Vasta viitega

Jah!!!
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 14, 2007 20:32    Teema: Re: Mononoke Vasta viitega

Algul ehmatas joonistustiil ära aga eks ma lõpuks kohanesin. See multikas oli mingi "South Parki" ajalooline Jaapani analoog.

Midagi hirmu tekitavat selles sarjas küll ei olnud, ju ma ei olnud nende kollidega liialt tuttav, et oskaksin neid karta.

genky kirjutas:
Tegevus toimub Edo perioodil (ka Tokugawa periood, 1603 - 1867).


Esimeste osadega võis ju nii olla aga see viimane kassilugu toimus minu arust küll pigem umbes 1920-30-ndate paiku.
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Envy



Liitunud: 7 Aug 2007
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Teis Okt 16, 2007 20:35    Teema: Vasta viitega

vaatasin ühe episoodi tollest animest. Väga igav tundus , joonistamistiil oli väga kahtlsases stiilis ning stoori ka eriti ei hiilanud. Ei meeldi ei soovita ka eriti .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Maarika



Liitunud: 11 Juul 2006
Postitusi: 23

PostitusPostitatud: Nelj Okt 18, 2007 16:08    Teema: Vasta viitega

Tore on vaadata üle pika aja midagi väga stiilset ja omapärast. Ma olen ainult 3 osa näinud, aga kuna see on piisavalt sürrealistlik ja sümbolismirohke siis vaatan kindalasti lõpuni. Joonistusstiil oli minu jaoks ka alguses harjumatu, aga see on väga detailne ja stiilne selle eest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: