OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sayonara Zetsubo Sensei
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 01:12    Teema: Sayonara Zetsubo Sensei Vasta viitega

®anr: komöödia

Verivärske anime ja tundub olevat minu Suvine Valik 2007. See musta huumori ja ka absurdiga vürstitatud anime teeb suve igatahes palju lõbusamaks ja tuju rõõmsamaks. Manga võitis hiljuti shoneni kategoorias Kodansha Manga Awardi.




Lugu räägib õpetajast, kes iga hetke oma elust veedab meeleheites, tuleviku suhtes on ta pessimistlik ja väikseimgi asi tekitab temas depressiooni. Juba avakaadrites üritab ta end puua (loomulikult kirsipuu all, langevate õite sajus - surm peab ju ilus olema), kuid üks tüdruk päästab ta viimasel hetkel. Tüdruk, kes näeb tulevikku ja maailma heledates toonides. Tüdruku jaoks on probleemid olemas ainult internetis ja raamatutes; hikikomorid, jälitajad ja illegaalsed immigrandid ei saa päriselt eksisteerida, nad on ainult lugude aineks. Toimub kahe täiesti erineva inimese ja maailmavaate kohtumine.







Läbivat lugu esialgu pole ja 13-osalise anime juures vaevalt tulebki, anime keskendub õpetaja ja õpilaste suhetele ning erinevatele inimtüüpidele. Osade jooksul tutvustatakse õpilasi, kelle hulka kuuluvad koduseinte vahele peitunud tüdruk, lõhestunud isiksusega välismaalane ja neiu, kes on oma armastatu järgi nii hull, et jälitab teda ja uurib kõiki tema toimetamisi. Ning neid on veelgi. Ja enamus tüdrukutest hakkab ühel või teisel põhjusel õpetaja vastu suuremat huvi tundma.

Kõige tähelepänuväärsem on animatsioon, mis on kindlasti unikaalne ja väga ilus. Seda on raske kirjeldada, seda peab ise vaatama. Juba tegelaste disain on tavalisest erinev, ilusate taustade juurde kuuluvad ka kunstipärased pildikesed ja kaadrid. Vahepeal muutub ekraan lausa laialivalgunud värvide mänguks.


Kui mul midagi kurta oleks, siis seda, et koolis on taustal oleva tahvli peale alati midagi kirjutatud ja see tekst muutub iga uue vaatenurgaga. Seal on kirjas täiesti suvalised laused/sõnad, vaid harva (kui üldse) on seal midagi naljakat või huvitavat. Siiski kuna see on tõlgitud, pöördub mu pilk alati seda uurima ja on väga raske ühel ajal jälgida pilti, lugeda teksti tahvlil ja subtiitreid. Nii hajub tähelepanu ja seega soovitan ma kõigil neid lauseid üldse mitte tähele panna. Muidu saab a.f.k subtiitritega väga hästi hakkama.







Anime on mõeldud ka noortematele ja seega nõuab tsensuuri.





Lõpetuseks lisan, et sarjal on omapärane opening, aga väga hea muusikaga. Ka lõpumusa/video on suurepärased.

Opening (subtiitritega)
ja
Ending
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 06:52    Teema: Vasta viitega

Tundub päris huvitav! Kes subbib? Saaksid mulle PM'is lingi saata?
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
zindrel



Liitunud: 27 Aug 2006
Postitusi: 356

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 08:25    Teema: Re: Sayonara Zetsubo Sensei Vasta viitega

cenorig kirjutas:
...13-osalise anime...


AniDB järgi on 12 osa..

PS SSJ_Silver, samalt lingilt saad vaadata ka, kes subbib :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 11:01    Teema: Re: Sayonara Zetsubo Sensei Vasta viitega

cenorig kirjutas:

Anime on mõeldud ka noortematele ja seega nõuab tsensuuri.

http://img516.imageshack.us/img516/1040/ndvd139qy1.png

Hentai

Vaatan kindlasti järele.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 11:11    Teema: Vasta viitega

see näeb tõesti paljulubav välja. Peaks ka järgi vaatama.

edit: See oli SUPERLAHE, esimene osa vähemalt. ALgusjalõpulaulud ka. vaadake kõik!
vaan
_________________
Onu Vanja kurvad püksid


Viimati muutis seda mimmu (Teis Juul 31, 2007 18:20). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 11:11    Teema: Vasta viitega

Ma kordan:
Tsiteerin::
Muidu saab a.f.k subtiitritega väga hästi hakkama.

Neil lehte pole, aga guugelda seda - "a.f.k. fansubs" - ja vali esimene tulemus.

Ning vist on tõesti 12 osa.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 20:43    Teema: Vasta viitega

Täiesti haige kui hea see on LaLaLaa LaLaLaa LaLaLaa ... ma pole enam tükk tükk aega niimoodi naernud nagu seda vaadates.

Mu koolis võiks kah sihuke haige klass olla LaLaLaa LaLaLaa LaLaLaa... või vähemalt õpetaja :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 22:20    Teema: Vasta viitega

Vaatamata sellele, et seal on parasjagu omapärast huumorit, mis vahepeal muigama võtab(muigama just, mitte naerma), ei ole see minu suvi 2007 valik. Pigem vaatan siis, kui millalgi aega satub olema ja ehk tuju tuleb. Et siis - on omapärane ja vahel naljakas, kuid mind segavad just see enesepropageerimine(ma eeldan, et need keskealiste meeste näod on autori omad) ja need taustatekstid, millel vahel nagu pole mõtet ja vahel on ning mis osaliselt viitavad igasugustele asjadele/tegelastele, millest mul arusaama pole. Stiililt, tegevuselt, omamoodi humori ning nende taustatekstide pärast tuletas see mulle meelde ümbertehtud Mahou Sensei Negima't - Negima!?. Teema pole küll sama, kuid nad tunduvad mulle üsna sarnased.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 01:32    Teema: Vasta viitega

See sari tõusis minu toppi küll. Negima!?'t huumori poolest minu meelest siiski ei meenuta.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 08:58    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Negima!?'t huumori poolest minu meelest siiski ei meenuta.

Mitte et neil huumor oleks sama, aga neil mõlemal on mingi omamoodi kiiksuga huumor.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 09:37    Teema: Vasta viitega

Aa, seda küll.

Ja alguslugu on väga lahe.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 15:31    Teema: Vasta viitega

Emo-õpetaja kirjeldus tundus huvitavana ja selle tõttu tirisin ka esimese osa prooviks, kuid kahjuks pidin pettuma.
Üks igavamaid introsid üldse ... "Video" on omapärane, jah, kuid vaid seda see ongi. Oleks veel huvitav muusika, kuid see, mis on, on vaid tühine igapäevane lauluke.
Lisaks sellele on need tihedad segavad asjaolud. Nõmedate lõustadega tsensuuri asemel võiks sellist kraami üldse mitte joonistada või mõelda midagi sinna sobivamat välja (nagu Air Gearis). Ei fänna eriti 4. seina purustamist, kuid just sellisena need näod tunduvad (peale selle, et nad lihtsalt nõmedad välja paistavad). Ja noh, tahvli mõttetuid tekste juba mainiti.
Kohati miskit sürri võib vaadata, kuid kardan, et see on minu jaoks liiga storytu ja pointless sari, et järgnevaid osi vaevudagi vaatama. Komöödiaks kah seda kutsuda ei julge, kuna terve esimese osa jooksul ei tulnud hetkekski mõtet naerda, aint ootus, mil see läbi saab.

Kes teab, myb selleks, et seda tõesti nautida, peaks rohkem vaatama, kuid otsustan teha nagu Narutoga ja tõmban pärast esimest osa kriipsu peale.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AndreS



Liitunud: 3 Märts 2007
Postitusi: 548

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 16:38    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
...kuid kardan, et see on minu jaoks liiga storytu ja pointless sari...


Story on ehk nõrk aga point on igaljuhul sees... näiteks näidatakse läbi tolle väikse tüdruku kuidas suuremhulk inimesi tänapäeva ühiskondlike probleeme nagu stalkimist ,lasteahistamist või enesetapmist enda läheduses tõdeda ei taha ning probleemide parandamise asemel mõtetute vabanduste taha peitu poevad... seal peaks tegelt olema sihukest suht tõsist mõtteainet veel ja veel.

Ja esimene osa polnudki eriti naljakas jah... teine ja kolmas olid aga küll LaLaLaa

...Ja sa peaksid animedest ikka 4-7 osa vähemalt ära vaatama enne kui käega lööd... Naruto esimene osa ei meeldinud mulle ka eriti ...aga hiljem läks paremaks wink ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 17:00    Teema: Vasta viitega

AndreS kirjutas:
...Ja sa peaksid animedest ikka 4-7 osa vähemalt ära vaatama enne kui käega lööd... Naruto esimene osa ei meeldinud mulle ka eriti ...aga hiljem läks paremaks wink ...

Eks sul ole tegelt õigus ... FMAs esimene osa kah ei tõmmanud, pärast 3. tõmbas alles täiesti endasse. :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 18:01    Teema: Vasta viitega

Ärge olge nii rõõmutud!

Kaks näpunäidet:
1. Kui teid häirib tahvli tekst, ärge lugege seda.
2. Kui te näete kuskil mõnda nägu ja teile ei meeldi see, siis ignoreerige seda. Nali peitub, muide, näoilmetes.
3. Sööge juurvilju.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uupps



Liitunud: 14 Juul 2007
Postitusi: 279

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 18:32    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka äsja esimese osa ära ja tuleb tunnistada, et sellel tüdrukul, unustasin nime juba paari minutiga ära :( , on väga elav kujutlusvõime.. :) vaatan veel...kui juba enda poomine on hoopis enda pikemaks venitamine ja seda tegid ta vanemad ka veel, siis, isver, mis ta peas küll toimub?


*läheb ja vaatab ka teist osa, kui meeldib, siis ka kolmandat jne*


Viimati muutis seda uupps (Kolm Aug 01, 2007 18:33). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 18:55    Teema: Vasta viitega

Tema vanemad on end korduvalt pikemaks teinud, nagu tema ütles.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 19:18    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
2. Kui te näete kuskil mõnda nägu ja teile ei meeldi see, siis ignoreerige seda. Nali peitub, muide, näoilmetes.

Raske on seda ignoreerida, kui ta nõnda elemendist väljas on, ükskõik siis kui naljakaks see tehtud on.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 21:40    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
Stiililt, tegevuselt, omamoodi humori ning nende taustatekstide pärast tuletas see mulle meelde ümbertehtud Mahou Sensei Negima't - Negima!?. Teema pole küll sama, kuid nad tunduvad mulle üsna sarnased.

mulle tuli hoopis esimese animena meelde Pani Poni Dash - täiesti sarnane kohe. lisaks sarnasusele on kaks õpilast klassis PPd-st pärit: 1. osa 17:36

PPD oli hea, vaatab mida SZS pakkuda suudab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 23:08    Teema: Vasta viitega

Ummi kirjutas:
Ärge olge nii rõõmutud!
Kaks näpunäidet:
1. Kui teid häirib tahvli tekst, ärge lugege seda.
2. Kui te näete kuskil mõnda nägu ja teile ei meeldi see, siis ignoreerige seda. Nali peitub, muide, näoilmetes.
3. Sööge juurvilju.


Sina jällegi ära ole nii pealesuruv. Kui ei meeldi, siis ei meeldi. Kui häirib, siis häirib. Ei saa sunniviisiliselt endale eriti meeldivaks kõike teha...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: