OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

animatrix veel
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 09, 2003 14:11    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
:) usu mind, selline asi ei ole võimalik isegi siis kui sa terve elu treenid. eriti veel kui jutt käib mõõgavõitlusest.

Tsiteerin::
ma rääkisin lihtsalt silmad kinni (mõõga)võitlusest, mitte sellisest nagu osirises ja ma usun, et mingil suht talutaval tasemel on ikkagi seda võimalik saavutada.


ma rääkisin ka silmad kinni mõõgavõitlusest, mitte sellest konkreetsest võitlusest osirise pardal. käsivõitluse kohta ma nii julgelt ei oska öelda (kuigi ega selliseid koolkondasid küll ei ole, kes seda harrastaksid :), aga mõõgavõitluse puhul on see täiesti võimatu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 09, 2003 15:32    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
ma rääkisin ka silmad kinni mõõgavõitlusest, mitte sellest konkreetsest võitlusest osirise pardal. käsivõitluse kohta ma nii julgelt ei oska öelda (kuigi ega selliseid koolkondasid küll ei ole, kes seda harrastaksid :), aga mõõgavõitluse puhul on see täiesti võimatu.

offtopic, aga ütleks siiski oma arvamuse korra veel ära. st, ei usu, et midagi sellist oleks täiesti võimatu saavutada, samas vaidlema ei hakka kuna ei oma adekvaatset infot selle kohta. mingil määral arvestaks sinu arvamust kui sa suudaksid tõestada, et see pole ainult sinu arvamus vaid selle taga on ka mingid faktid ja teiste inimeste kinnitused, muidu jääd samale tasemele nagu EMP'igagi - jahud asjast, millest mitte midagi ei tea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 10, 2003 12:18    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
pansomon kirjutas:
ma rääkisin ka silmad kinni mõõgavõitlusest, mitte sellest konkreetsest võitlusest osirise pardal. käsivõitluse kohta ma nii julgelt ei oska öelda (kuigi ega selliseid koolkondasid küll ei ole, kes seda harrastaksid :), aga mõõgavõitluse puhul on see täiesti võimatu.

offtopic, aga ütleks siiski oma arvamuse korra veel ära. st, ei usu, et midagi sellist oleks täiesti võimatu saavutada, samas vaidlema ei hakka kuna ei oma adekvaatset infot selle kohta. mingil määral arvestaks sinu arvamust kui sa suudaksid tõestada, et see pole ainult sinu arvamus vaid selle taga on ka mingid faktid ja teiste inimeste kinnitused, muidu jääd samale tasemele nagu EMP'igagi - jahud asjast, millest mitte midagi ei tea.


mis puudutab emp-d siis ma ei tahaks päris kaotust omaks tunnistada. vähemalt mis puudutab matrixit. okei, sa pole filmi näinud, aga võin sulle siis öelda, et mõlemas filmis oli inimeste põhirelvaks masinate vastu justnimelt emp. et miks nad seda siis animatrixis juba ei kasutanud? ja loomulikult on iga relva vastu kaitse, kuid iga kaitset on võimalik murda. okei, aga jätame selle teema, mis me surnust ikka torgime.

mis puudutab kinnisilmi võitlust, siis see on tulnud mul trennis jutuks seoses ühe selleteemalise legendiga, mille võimatus ilusti ära sai tõestatud. aga vahet pole, kui sa mind uskuda ei taha, mis siis ikka.
sa ilmselt arvad siis ka, et selline asi oli võimalik kui kenshin palja käega oma mõõgaterast kinni võttis ning sedasi aoshiga võitlema hakkas? wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 10, 2003 15:07    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
offtopic, aga ütleks siiski oma arvamuse korra veel ära. st, ei usu, et midagi sellist oleks täiesti võimatu saavutada, samas vaidlema ei hakka kuna ei oma adekvaatset infot selle kohta. mingil määral arvestaks sinu arvamust kui sa suudaksid tõestada, et see pole ainult sinu arvamus vaid selle taga on ka mingid faktid ja teiste inimeste kinnitused, muidu jääd samale tasemele nagu EMP'igagi - jahud asjast, millest mitte midagi ei tea


nii, küsisin teadjamate inimeste käest järgi. kindlasti sõltub palju ründaja tasemest, aga üldiselt käsivõitluse kohta öeldi, et üht-teist teeks ära küll. kuid mõõgavõitluse kohta ütles mu treener, et ei usu, et teeks. ehk tsiteerides - kendo neljast elemendist (Gan-Soku-Tan-Riki) esimene on gan, mis on nägemine. nägemine küll jah veidi laiemas mõistes, s.t. mitte ainult ingl. k. "sight" vaid ka "perception" aga ilma füüsilise nägemiseta ei ole see ka kuidagi võimalik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 27, 2003 18:07    Teema: Vasta viitega

pansomon kirjutas:
mis puudutab emp-d siis ma ei tahaks päris kaotust omaks tunnistada. vähemalt mis puudutab matrixit. okei, sa pole filmi näinud, aga võin sulle siis öelda, et mõlemas filmis oli inimeste põhirelvaks masinate vastu justnimelt emp. et miks nad seda siis animatrixis juba ei kasutanud? ja loomulikult on iga relva vastu kaitse, kuid iga kaitset on võimalik murda. okei, aga jätame selle teema, mis me surnust ikka torgime.

laisk nagu olen, torgin alles nüüd laipa :) ja juhiks tähelepanu sellele, et EMP'i jutt läks lahti aatompommist mis tekitab ainult mingis raadiuses EMP'i laine (mis on lihtsalt kõrvalmõju) ning selle vastu on kaitse täiesti olemas juba praegu. kui nüüd minna relvade juurde, siis on probleem juba suht erinev aatompommist, kuna EMP relv on tehtud teadlikult ja kindla eesmärgiga kasutada EMP'i (koosluses mingi muu asjaga/jõuga) elektroonika hävitamiseks, ehk siis spetsialiseeritud relv. kui otseselt sellistest relvadest rääkida, siis ei vaidle vastu, et neid on mõistlik kasutada ja nad võivad olla effektiivsed.

aga animatrixi puhul on vastus vist selles, et neid relvi lihtsalt ei olnud alguses välja arendatud.

Tsiteerin::
mis puudutab kinnisilmi võitlust, siis see on tulnud mul trennis jutuks seoses ühe selleteemalise legendiga, mille võimatus ilusti ära sai tõestatud.

vanasti suudeti kah kindlasti inimese lendamise võimatus (abivahenditega) ilusti ära tõestada. või mingid muud asjad mis tänapäeva tehnika juures täiesti loomulikud on. point on selles, et tõestad midagi ikka oma praeguste teadmiste ja võimete alusel ning kui need muutuvad, siis tõestus muutub kah kehtetuks. pealegi ma ei saa aru kuidas keegi suudab mingis legendis toimunut tõestada, kui ainuke pidepunkt on legend ise. kui seal öeldakse, et inimene lendas, siis ta ka lendas ning sul pole mingit võimalust tõestada, et ta seda ei teinud.

Tsiteerin::
aga vahet pole, kui sa mind uskuda ei taha, mis siis ikka. sa ilmselt arvad siis ka, et selline asi oli võimalik kui kenshin palja käega oma mõõgaterast kinni võttis ning sedasi aoshiga võitlema hakkas? wink

asi pole uskumises, ma lihtsalt ei võta neid asju sellise absoluutse tõena, et kui siin ja praegu keegi seda ei suuda, siis asi ongi nii. ma jätan endale ka selle näite puhul vabaduse uskuda, et kui asi on teoreetiliselt võimalik, siis on võimalik ka kuidagi seda praktiliselt saavutada. ja võib-olla keegi kusagil on seda ka teinud, ainult et keegi ei tea sellest midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 29, 2003 19:24    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
asi pole uskumises, ma lihtsalt ei võta neid asju sellise absoluutse tõena, et kui siin ja praegu keegi seda ei suuda, siis asi ongi nii. ma jätan endale ka selle näite puhul vabaduse uskuda, et kui asi on teoreetiliselt võimalik, siis on võimalik ka kuidagi seda praktiliselt saavutada. ja võib-olla keegi kusagil on seda ka teinud, ainult et keegi ei tea sellest midagi


sul tegelikult on õigus selles osas, et ei saa öelda, et selline asi (noh, kinnisilmi võitlemine nt.) kindlalt võimatu on. absoluutset tõde polegi ju olemas. tegelikult tõepoolest inimesed võivad vahest teha uskumatuid asju. eks ole ju nähtud küll neid dokfilme, kus shaolini mungad teravaid odasid oma kaela sisse suruvad ja siis painutavad ilma, et piiskagi verd välja tuleks. ning tegelikult on ju teatud indiaani nõiad juba ammustest aegadest väitnud, et nägemiseks polegi üldse silmi vaja. lisaks sellele, tänapäeva võitluskunstid (eriti mis puudutab mõõgavõitlust) pole ammugi enam need, mis nad kunagi olid, siis kui nende järele oli praktiline vajadus. kuid kindel on see, et kõik sellised ilmvõimatused vajavad tohutut harjutamist. võimalik isegi, et eluaegade pikkust harjutamist. seetõttu ma arvan, et tark inimene raiskab selle eluaegse harjutamise siiski millegi praktilisema peale.

kokkuvõtlikult on meie vaidlus tegelikult samast sahtlist, nagu nt. "mis tuleb peale surma?"
kurat seda teab...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: