OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pronks sõdur!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas sõdur jätta või võtta?
Jätta
27%
 27%  [ 22 ]
mine ma see
72%
 72%  [ 59 ]
Kokku Hääli : 81

Autor Teade
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2007 19:30    Teema: Vasta viitega

huvitav, mis siis oleks saanud, kui Jüri Liimil oleks õnnestunud kuju õhku lasta? Oleks ta nädalaks ajaks vanglasse pannud ja lasknud siis pronksikoguse Kuusakoski tonnihinnaga kinni maksta?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2007 19:39    Teema: Vasta viitega

Ta oleks surnud.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2007 19:47    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Ta oleks surnud.


ma ei oleks selles nii kindel. Praegune mäss ja idiootsus on pikaajalise propaganda ja karjainstinkti tulemus. Kui üks hommik oleks see kuju sealt kisa ja kärata kadunud, oleks 99% rahva reaktsioon olnud "no juhtus siis juhtus" Õigem väljend oleks "shit happens" aga vaevalt eestlased-venelased inglise keeles mõtlevad.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ketsuya



Liitunud: 25 Veeb 2006
Postitusi: 115

PostitusPostitatud: Kolm Mai 02, 2007 20:21    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Tere tulemast ellu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Seichi
bakaer than thou


Liitunud: 19 Okt 2003
Postitusi: 203
Asukoht: Seal, kus kott on...

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 05:32    Teema: Vasta viitega

Eile Narvas kogunenud Juri Mi¹ini ja Vene kaasmaalaste ühingu korraldatud miitingul nõuti peaminister Andrus Ansipi tagasiastumist, pronksmehe taastamist Tõnismäele ning vene keelt riigikeeleks.

_________________
Muhahahahaha...Aarghhh...*slash* die, dIE, DIE!!!!!

[10:04] <schiz> mingi graafiline disain on minu jaoks liiga wannabe värk

Eile Narvas kogunenud Juri Mi¹ini ja Vene kaasmaalaste ühingu korraldatud miitingul nõuti peaminister Andrus Ansipi tagasiastumist, pronksmehe taastamist Tõnismäele ning vene keelt riigikeeleks.

Pigs will even climb trees if you flatter them enough.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 08:56    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Nojah, jääme ootama. Eesti poole pealt vaevalt mingeid järelandmisi aset leidma saab, nii et tõenäoliselt tuleb see möll ka veel üle elada.

Huvitav, millised need järeleandmised peaksid olema. Need mida nõutakse praegu? Vene keel riigikeeleks, pronkssõdur Tõnismäele, valitsus astugu tagasi? Niipalju kui ma ka kompromissi tahaks, ei näe ma ise ühtegi võimalust isegi ühegi nendest kolme täitmiseks praeguses olukorraks. Vene keelt riigikeeleks niikuinii ei tehta ning kahe viimase täitmisel oleks minu arust ausalt öeldes eestil lõpp. Vähemalt selline tunne praegu on, sest see oleks nagu olukord, et vene nõuab ja eesti kohe teeb. Ja hiljem kordub sarnane asi ka muudes asjades, kuna varasem näide on juba olemas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 09:09    Teema: Vasta viitega

zork kirjutas:
acousmatique kirjutas:
Nojah, jääme ootama. Eesti poole pealt vaevalt mingeid järelandmisi aset leidma saab, nii et tõenäoliselt tuleb see möll ka veel üle elada.

Huvitav, millised need järeleandmised peaksid olema. Need mida nõutakse praegu? Vene keel riigikeeleks, pronkssõdur Tõnismäele, valitsus astugu tagasi? Niipalju kui ma ka kompromissi tahaks, ei näe ma ise ühtegi võimalust isegi ühegi nendest kolme täitmiseks praeguses olukorraks. Vene keelt riigikeeleks niikuinii ei tehta ning kahe viimase täitmisel oleks minu arust ausalt öeldes eestil lõpp. Vähemalt selline tunne praegu on, sest see oleks nagu olukord, et vene nõuab ja eesti kohe teeb. Ja hiljem kordub sarnane asi ka muudes asjades, kuna varasem näide on juba olemas.

Tegu pole küll järeleandmisega, aga Anspi võiks vabandusta paluda selle eest, et ta neid surnuid seal joodikuteks ja marodöörideks sõimas. Nagu hiljem selgus on pildid matmisest olemas ja isikud vist isegi teada. Selles suhtes saan ma hästi aru, miks venelased vihased on. See vabandus vast isegi rahustaks nad maha, sest vene rahvas on suhteliselt emotsionaalne. Aga venekeel riigikeeleks, valitsus maha või kuju tagasi Tõnismäele on küll absurdsed nõudmised. Ja kui nüüd Venemaa neid nõudma hakkas, ei juhtu ühtegi nendest kolmest nõudmises 100%
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 10:42    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Tegu pole küll järeleandmisega, aga Anspi võiks vabandusta paluda selle eest, et ta neid surnuid seal joodikuteks ja marodöörideks sõimas.

wth

Millal ta seda tegi?
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 10:45    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
genky kirjutas:
Tegu pole küll järeleandmisega, aga Anspi võiks vabandusta paluda selle eest, et ta neid surnuid seal joodikuteks ja marodöörideks sõimas.

wth

Millal ta seda tegi?

Mul emme rääkis sellest. Oli telekat vaadanud. Ma ise vaatan vähe telekat, seepärast ei oska kommenteerida, aga seda ma mäletan, et Ansipi arvates seal ei pruukinud üldse neid maetuid olla. No naljakas küll nii rääkida, kui fotomaterjal olemas on ._.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 11:09    Teema: Vasta viitega

Ma ei suuda google'i vahendusel produtseerida ühtegi artiklit kus Ansip oleks maetud sõdureid niiviisi kutsunud. Kui sa saad, siis sa võiksid algse allika üles leida. Kui ei leia, siis sa võiks selle potentsiaalse vale levitamise lõpetada, sest see on ohtlik -- mitte niivõrd sulle või mulle, vaid inimkonnale üldiselt.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 14:44    Teema: Vasta viitega

Ma lugesin kunagi ammu isegi postimehest pikka versiooni nende surnute päritolust. Et olid linna peal joonud ja siis maha lastud, või jäid hoopis tanki alla... Ei mäleta täpselt, nagu mu segasest jutust näha on, aga võimalik, et Ansip samuti seda versiooni edastas.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 14:49    Teema: Vasta viitega

Jah, seda tankijuttu ta vist mainiski...
et levib 2 versiooni, millest esimese järgi olid mehed end täis joonud ja siis tanki alla jäänud ning teise järgi oli tankijuht purjus kui ta need mehed alla ajas :P
midagi sellist vist oli...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
poizzz123
sumimasen


Liitunud: 6 Märts 2005
Postitusi: 285
Asukoht: Tarto

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 16:08    Teema: Vasta viitega

Bushidon kirjutas:
Jah, seda tankijuttu ta vist mainiski...
et levib 2 versiooni, millest esimese järgi olid mehed end täis joonud ja siis tanki alla jäänud ning teise järgi oli tankijuht purjus kui ta need mehed alla ajas :P
midagi sellist vist oli...

Selle peale ma oskan ainult LOL öelda. Aga kes need maetud tegelased siis õieti olid? Eestlased? Venelased? Ja kas nad tegid ka midagi märkimisväärset peale tanki alla jäämise? Ja kelle pool nad täpselt sõdisid? ???
_________________
I will achieve greatness!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 17:25    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Ma ei suuda google'i vahendusel produtseerida ühtegi artiklit kus Ansip oleks maetud sõdureid niiviisi kutsunud. Kui sa saad, siis sa võiksid algse allika üles leida. Kui ei leia, siis sa võiks selle potentsiaalse vale levitamise lõpetada, sest see on ohtlik -- mitte niivõrd sulle või mulle, vaid inimkonnale üldiselt.

Mu ema kinnitas, et Ansip ütles uudistes (teles, mitte ajalehes. ilmselt midagi kommenteerides), et tegu on joodikutega. Seda ilmselt kinnitavad ka Bushidoni ja cenorig vastused siia.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
gravitation
bishounen labu


Liitunud: 27 Sept 2006
Postitusi: 143
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 03, 2007 17:28    Teema: Vasta viitega

Ka mina olen seda tanki juttu kuulnud. emm
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ketsuya



Liitunud: 25 Veeb 2006
Postitusi: 115

PostitusPostitatud: Reede Mai 04, 2007 14:52    Teema: Vasta viitega

http://www.soov.ee/search.do?parentNode.idString=1040603&method=view&id=599478&adIndex=0&
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
m0rra



Liitunud: 1 Veeb 2007
Postitusi: 40

PostitusPostitatud: Laup Mai 05, 2007 11:03    Teema: Vasta viitega

Nende maetute päritolu kohta oli Eesti Ekspressis pikk kaks lehte täitev artikkel. Kuna Tallinnas lahinguid ei toimunud, siis ei oleks olnud sinna kedagi matta. Aga kuna venelased vajasid propaganda jaoks igasuguseid mälestusmärke ja sümboleid ja haudu, siis olevat sinna maetud Tallinna rüüstamise eest hukatud marodöörid ja muu Punaarmees leidunud kahtlane kontingent.

Seda varianti pakuti välja siis, kui vaidlused pronkssõduri ümber algasid. Kas nüüd on mingi uuem ja parem variant välja pakutud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 06, 2007 12:16    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
eks see nii lihtne olegi masse mõjutada. venelasi ärritati kujuga, eestlasi venelaste käitumisega ja kui kedagi mõistlikku vahel pole, siis saavad kavalad tagataustal istujad oma eesmärgi. niikuinii on selle taga vandenõu eesti ja vene rahvuse vahele kiilu ajamiseks ja suurem eesmärk on kindlasti eesti liitmine venemaaga...


alustagem algusest. praeguseks on juba ka ajakirjandusest läbi käinud kõige kurja juur. nimelt haridus. õigemini selle puudlikkus vene koolides. tuleneb see loomulikult esmajärjekorras õpetajatest, kes õpetavad nõukogude ajalugu eesti ajaloo asemel. väga mustvalgetes toonides. kahjuks pole ma oma venelastest eakaaslastega sellest saanud rääkida, et uurida kuidas nende koolis asi oli. kuid fakt on see, et kogu selle 15 aasta integratsiooni suurim viga seisnes venekeelsete koolide ajalootundides. lapsevanematest pole mõtet rääkida, neil on kõigil nõukogude haridus ja vanale koerale enam uusi trikke ei õpeta. kuid noortele _oleks pidanud_ õpetama. eriti arvestades pilti, mis me tänavatel nägime, st mässajad olid just noored. selised, kes on tihtipeale isegi juba EV-s sündinud. noh okei, see on tagantjärele tarkus. need haavad parandevad põlvkondadega ja loodame, et valitsus nüüd võtab midagi selles osas ette. teine probleemi allikas on see paljuräägitud infoväli. nüüd saime tõestuse sellele, et meie ja venelaste infoväljad tõepoolest on kapitaalselt erinevad. ka selles osas tuleb midagi ette võtta.

antud probleemil on loomulikult mitu tasandit. esiteks rahvusvaheline tasand. siinkohal oli tegu nii eesti kui ka teiste uute liikmesriikide jaoks omamoodi testiga - kas vana euroopa tuleb meile selja taha või mitte? noh õnneks enam-vähem tuli. küll laisalt ja rohkem tänu venelaste äpardunud propagandale (st saatkonna ümber toimuvale) kui meie siseprobleemidele. aga siiski saime teatava kinnituse toest, see on julgustav. venemaapoolse boikoti osas meiepoolse ekspordi pärast ma väga ei põeks. see on niikuinii marginaalne ja ka viimane kord mõjus sarnane boikott eesti tootjatele pigem positiivselt (kuna pidid arenema, et muutuda euroopas konkurentsivõimeliseks) paraku venemaa käes on üksjagu juhtmeid, mis aga _saavad_ meid mõjutada - peamiselt nafta ja gaas. ning nende kinni keeramine mõjub kindlasti eesti majandusele halvasti. niiet majanduslikus mõttes oli see sõduri torkimine kindlasti negatiivset mõju avaldav - nii majandusele üldiselt, kui ka lihtinimese rahakotile. juba on teateid, et eesti gaas tahab toasooja poole kallimaks teha. bena on juba läinud kallimaks ja läheb kindlasti edaspidigi, ilmselt juba suve jooksul. ning seda kiiremini, kui ta oleks _ilma_ sõdurit liigutamata läinud. mõtleme nüüd kõigi nende peale, kes on end viimse hingetõmbeni kinni laenanud (ning keda pole kuigi vähe)... sundmüüki minevate korterite hulk kindlasti tõuseb eeloleval talvel. õnneks on terve suvi ja sügis ees, et natuke on reageerimisaega, see kindlasti pehmendab kukkumist. olemegi rahvusvaheliselt jõudnud siseriiklikule tasandile.

lõhe eestlaste ja venelaste vahel on laienenud. enamus venekeelt kõnelevatest venelastest on siiski ansipi vastu ja savisaare poolt. ning samuti mässajate poolt. ise tegelikult täpselt aru saamata, et milles see vastandus seisneb, ning mille poolt nad tegelikult siis on. sest kui nende käest küsida, et kas nad tahavad tagasi venemaale, siis nad vastavad, et "muidugi mitte, meil on siin elu parem". nad lihtsalt ei mõista seda, et savisaare ning mässu suund ongi nimelt ju venemaale. nemad omakorda ei mõista, et mis probleem meil selle kujuga siis on. et mis meil õieti selle vastu on. okupatsiooni mainimise peale reeglina kehitatakse õlgu ja küsitakse, et "kas teil hitleri all oleks parem olnud?". jah, vastandus on täitsa olemas. käib põhjalik üksteisest möödarääkimine ja mõlemad eeldavad, et teine pool peaks järeleandmisi tegema, sest on käitunud ülekohtuselt. demograafia räägib loomulikult eesti poolt - need, keda on rohkem, need määravad ka poliitika. see on ju demokraatia põhialuseks. kuna aga vähemuses olevad tunnevad ennast ahistatuna, siis on fa¹ismi-kaardi välja käimine igati ettearvatavaks sammuks. fa¹istid ju ka ahistasid vähemusi. et noh, milles vahe on?

ühesõnaga - huvitavad päevad, nädalad ja aastad on ees. eks peame lihtsalt endast oleneva tegema, et olukorda normaalsena hoida. suhtlus ja haridus on kindlasti võtmeks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 07, 2007 17:33    Teema: Vasta viitega

ei olnudki varem sellise seisukoha peale sattunud: http://www.epl.ee/artikkel/383936
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 08:30    Teema: Vasta viitega

Kuna 9. mai lõppes rahulikult, siis on see trall laiemas laastus vast oma lõpue leidnud.

Ainus asi mis mulle praegu muret teeb, on kommentaarid sellistele artiklitele:
Tsiteerin::
bandiidid, 10.05.2007 06:19
Mis kuradi "relvavelled", bandiidid ja mõrtsukad.

marfa, 10.05.2007 06:28
Rumal naine, see muheda habega tore vanamees tappis ja piinas sinu vanemaid ja vanavanemaid.

selge, 10.05.2007 08:32
Marodööride esivanemad, küünarnukkideni verised.

Ega käbi kännust kaugemale saa kukkuda.

Internet on lolle täis, muidugi, aga see on siiski mingi indikaator selle kohta mida teatud osa populatsioonist arvab (ning et see teatud osa ei lugenud kohustusliku kirjanduse korras "Läänerindel Muutusteta" läbi :) ).
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Järgmine
Lehekülg 14, lehekülgi kokku 15

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: