OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Gokinjo Monogatari

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 20:42    Teema: Gokinjo Monogatari Vasta viitega





"Gokinjo Monogatari", ehk "Neighborhood Story" on Yazawa Ai samanimelise manga põhjal tehtud anime. Anime jooksis aastatel 1995-1996 ja tal peaks kokku olema 50 episoodi (nagu "Nana"-l). Yazawa Ai mangade põhjal on tehtud veel sellised head animed nagu "Paradise Kiss", "Nana" ja "Neighborhood Story Movie" - viimane on 30 minutit pikk ning ma millegi pärast kahtlustan, et tegu on pigem lisaepisoodiga või ovaga, kui terve 50 episoodi summaryga. Aga kindlalt ma ei oska öelda, kuna ma ei ole seda kusagilt saanud.

"Gokinjo Monogatari" peategelaseks on Mikako Kouda ja ta käib Yazawa kunstikoolis. Ta on terve oma elu elanud kõrvuti Tsutomu Yamaguchiga ja nende vahele on tekkinud õe-vennalik suhe. Aga lapsed kasvavad suureks ja nõnda edasi ning ühel hetkel avastavad noored, et neil võib üksteise vastu olla ka teisi tundeid. Aga nagu Yazawa Ai-le kombeks pole armastus kunagi lihtne asi. Ühel heal päeval otsustavad Mikako ja teised luua koolis klubi, kus nad müüksid igasugu enda valmistatud asju. Sellest saavad alguse Mikako püüdlused läbi lüüa rõivadisainerina ning luua omaenese bränd.

Kes on vaadanud "Paradise Kiss"-i, sellele peaks Mikako juba tuttav olema. "Paradise Kiss"-i üks tähtsatest tegelastest oli ju noor Miwako, kes on Mikako noorem õde. Ning Mikako ise lipsas samuti ekraanilt tihti läbi. See ongi üks lahedaid asju "Gokinjo Monogatari" juures, et ta haakub "Paradise Kiss"-iga. Isegi kool, kus peategelased käivad on sama Yazawa kunsikool. "Gokinjo Monogatari" toimub umbes 15 aastat või nii enne "Paradise Kiss"-i sündmusi.

Ja see on ikka väga lahe anime. Ta on väljanägemiselt juba väga omanäoline. Mangale on truuks jäetud ning tegelased näevad välja nagu Yazawa Ai neid kujutas. Animatsioon on heal tasemel - taustad on üritatud huvtavalt joonistada ning kõik näeb kena ja detailne välja. Kuigi ma pean hoiatama, et anime on tehtud siiski 90ndatel ning ta võib olla paljudele vaatajatele võõrastav. Ning kindlasti pole "Gokinjo Monogatari" igaühe maitse. Aga kui sulle meeldivad head shoujod ning sa ei pelga natuke alternatiivsemat animatsiooni, siis soovitan teda kindlasti kasvõi proovida vaadata.

Mulle meeldib ka (vähemalt siiamaani) anime lugu. Multikas algas peadpööritavas tempos ning esimene episood oli väga lapsik. Kuid järgmises osas võeti tuurid maha ning on selge, et "Gokinjo Monogatari" annab edasi täiskasvanuliku loo armastusest ja valikutest jne. Mulle meeldib see anime ka selle präast, et nali ning tõsisemad teemad on väga toredas tasakaalus. Ammu ei ole mõni anime siiralt naerma ajanud ning samal ajal ka mingit shoujolikku põnevust pakkunud.

Minu arvates on see anime hästi omapärane. Emotsioonid ja tegelaste näoilmed on originaalselt kujutatud. Võib-olla on igasugu vihased, jahmatavad, punastavad jne emotsioonid otse mangast animesse üle toodud. Ma ei tea, sest ma pole mangat lugenud. Igatahes igav ei ole mul siiamaani kordagi hakanud seda seeriat vaadates.

"Gokinjo Monogatari"-t hakati just nüüd tõlkima arvatavasti selle pärast, et eriti hetkel jooksev "Nana" ning ka "Paradise Kiss" on mõlemad populaarsed. Praeguseks on "Neighborhood Story"-t tõlgitud ainult 5 osa (nuuks : ( ) . Tegelikult mingi hiina subijate grupp on juba 16 osa tõlkinud, kuid sellest pole suurt abi. Animed tõlgib InuYasha 4Ever Fansubs & OpenSea FanSubs. Mingisugune ühendatud projekt. Minu kõhutunne ütleb, et nad ei kavatse seda pooleli jätta ning tõlgivad ilusti lõpuni ära. Sama ühendus tõlkis ka "Paradise Kiss"-i ära ning hetkel tõlgib "Nana"-t.

Ühesõnaga, kui meeldib "Nana", "Paradise Kiss", Yazawa Ai, shoujo või lihtsalt maitsekas nunnudus ning huumor, siis "Gokinjo Monogatari" on õige valik !

Ja üks tore leht, mis tutvustab Gokinjo maailma - küll lähtuvalt mangadest, kuid ega neil stoori kohapealt arvatavasti suurt vahet pole.

WARP!









Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 21:05    Teema: Vasta viitega

Tundub naljakas ja ma jumaldan naljakaid asju, aga ma lugesin su tutvustusest ainult esimesed 2 lauset või nii, sest ma olen laisk praegu ja ei taha midagi teha ja mitte ei viitsi tõmbamagi hakata, sest mul on niigi palju asju vaadata, aga vist siiski panen tõmbama. Kunagi ikka vaatan ja muidu unustan ära veel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
dakillabeib



Liitunud: 4 Juun 2006
Postitusi: 104
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 16, 2007 23:56    Teema: Vasta viitega

Vaatasin esimese osa ära, päris naljakas oli :P
vaatan kindlasti edasi ka LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Monkey D. Ruffy
Hoirassaa, ja pudel rummi!


Liitunud: 29 Nov 2004
Postitusi: 441
Asukoht: Oma laeval, seilamas seitsmel maailmamerel.

PostitusPostitatud: Laup Veeb 17, 2007 02:19    Teema: Vasta viitega

Paistab olevat naljakas. Üritan ära vaadata.
_________________

Never give up your dreams.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 17, 2007 11:32    Teema: Vasta viitega

Olen nõus sinuga, kammerer :)
Aga nad võiks tõesti rohkem seda tõlkida....
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dakillabeib



Liitunud: 4 Juun 2006
Postitusi: 104
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 18, 2007 12:43    Teema: Vasta viitega

Kuna kätte saadav oli ainult 4 osa, siis tuhnisin nats netis ringi ja leidsin sellise anime nagu Paradaise Kiss, kus tegevus toimub ligi 20 aastat pärast gokinjo monogatarit. Võtan seda Mikako vanuse järgi, sest selles animes on too juba 36. Aga igastahes anime nats tõsisem, aga nalja sai ka. Anime joonistus stiil oli ka muidugi märksa parem. Lisaks oli super hea opening ja ega ending päris hull polnud. Kokku 12 osa, saladuskatte all võin mainida, et kõik olid youtubes üleval ja isegi lõikamatta :P
Nii, et kui midagi teha pole siis vaatake seda LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 22, 2007 01:34    Teema: Vasta viitega

Paar päeva tagasi tuli kuues episood välja : ) Torrentiga sain selle väga kiiresti kätte. Esimeste episoodide saamisega oli venimist. Tore näha, et nad ikka vaikselt tõlgivad seda seeriat. Osa ise keerles edasi Mikako blondide juuste ümber ning otsustai ära ka klubi nimi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Seichi
bakaer than thou


Liitunud: 19 Okt 2003
Postitusi: 203
Asukoht: Seal, kus kott on...

PostitusPostitatud: Nelj Märts 22, 2007 10:21    Teema: Vasta viitega

iaiaiaiaiaia, angst-thulhu. See on selle eriti pooljubeda joonistusstiiliga! Nagu ma olen näind nende kolmnurklõugadega hentai mangasid! Can't sleep on that1!

P.S. Ärge kommenteerige kommentaari, hm? PLZPLZ
_________________
Muhahahahaha...Aarghhh...*slash* die, dIE, DIE!!!!!

[10:04] <schiz> mingi graafiline disain on minu jaoks liiga wannabe värk

Eile Narvas kogunenud Juri Mi¹ini ja Vene kaasmaalaste ühingu korraldatud miitingul nõuti peaminister Andrus Ansipi tagasiastumist, pronksmehe taastamist Tõnismäele ning vene keelt riigikeeleks.

Pigs will even climb trees if you flatter them enough.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
0h00



Liitunud: 12 Nov 2003
Postitusi: 364

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 18:05    Teema: Vasta viitega

mulle ta just joonistusstiili ja selle hea huumori pärast meeldib. ja vaat et rohkemgi kui paradise kiss.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 31, 2009 16:17    Teema: Vasta viitega

avastasin, et seda on j'lle tõlkima hakatud ja juba 15 osa üleval ohohoo http://www.yuurisan-subs.org/Gokinjo_Monogatari
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 29, 2010 10:24    Teema: Vasta viitega

Minge kammeri lingile, seal on kõik osad üleval juba.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 30, 2010 14:59    Teema: Vasta viitega

oh lahe, tänud viitamast ! kevadine shoujo laks siis garanteeritud :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: