OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Milline muusika stiil?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Stiil?
Rock
29%
 29%  [ 10 ]
Dance
0%
 0%  [ 0 ]
Hip Hop/R 'n' B
5%
 5%  [ 2 ]
Trance
5%
 5%  [ 2 ]
Techno
2%
 2%  [ 1 ]
JRock
11%
 11%  [ 4 ]
JPop
2%
 2%  [ 1 ]
DNB
5%
 5%  [ 2 ]
Punk
14%
 14%  [ 5 ]
Anime OST
20%
 20%  [ 7 ]
Kokku Hääli : 34

Autor Teade
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 14:36    Teema: Vasta viitega

Keitarò Urashima kirjutas:
Ja mis ma sel juhul tegema pean? Hakkama midagi muud kuulama? Mnjaa...

Ee... ei... Mõte oli selles, et on neid, kes oskavad head muusikat teha (ja seda ka teevad), ja neid, kes seda ei oska (ja teevad halba muusikat). See, et sulle see "hea muusika" ei meeldi ja "halb muusika" meeldib, ei tähenda, et "hea muusika" muutuks "halvaks muusikaks" ja vastupidi.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keitarò Urashima



Liitunud: 12 Dets 2006
Postitusi: 517
Asukoht: St. Paul, Minnesota

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 14:40    Teema: Vasta viitega

Tooge näide. No ma võin ka ise tuua..hea: Michael Jackson ja halb: loogilised poisid. Midagi seesugust?

Mille alusel üldse jagatakse artistid kategooriatesse hea ning piece of crap?
_________________
Tuntud ka kui: raidoukuzunoha, Raziel, Hauatagune

Welcome to..... Velvet Room.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 14:47    Teema: Vasta viitega

Minu arust on just mingit sülti raske heaks muusikaks lugeda(Kuldne Trio jms).

-hectic-, sa vist tõesti said valesti aru. Ma paigutaks hea muusika alla hästi tehtud muusika, isegi kui stiili poolest pole mulle eriti meeldiv. Halb muusika on seega halvasti tehtud muusika. Eks on erinevaid maitseid ja erinevaid arvamusi, kuid tõsiselt hästi tehtud muusikat suudab tõsiselt rumal inimene halvaks pidada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
-hectic-



Liitunud: 5 Jan 2007
Postitusi: 378

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 14:49    Teema: Vasta viitega

uplink kirjutas:

Tegelt ikka ei ole nii. Ütleme nii, et kui sa pead halba muusikat heaks, siis sul lihtsalt ei ole normaalset muusikalist kuulmist. Sa pole muusika ideele veel korralikult pihta saanud, sa lihtsalt ei mõista seda. Kui see ei oleks nii, siis poleks näiteks muusikakriitikutel mitte mingit mõtet ja kõik korralikud DJd võiksid ka end põlema panna. Täpselt sama lugu kirjanduse ja filmidega.
No kujuta ette, et tänavale on kõrvuti pargitud kaks autot - Ferrari ja Lada. Sulle ju võib meeldida six, aga kui sa seda Ferrarist paremaks pead, on midagi valesti. Sa oled auto ideest valesti aru saanud.
OK, point on, et kui sulle sült meeldib, siis see on OK, aga kui sa ikka pead Kuldset Triot paremaks näiteks Michael Jacksonist, siis sorry, aga muusika koha pealt oled ikka täielik lammas.


Üldiselt sülti ei kuula ja eesti muusikat ka mitte, mis Michael Jackson'isse puutub siis seda ka ei kuula. Lada ja Ferrari võrdlemine pole normaalne - muidugi ferrari on parem.. Ja kõik kriitikud on mõttetud XD
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 14:52    Teema: Vasta viitega

heihei, ei hakka eesti sülti mõnitama! Kudlne trio on ikkagi kõige parem ja teeb iga kell mingitele USA isikatele ära. Muidugi, Jacko ja Madonna ja Elvis on valitsejad, neile Trio järgi ei jõua. Aga tehke Viva lahti (MTV's pole enam muusikat) ja kuulake, millist koera okset sealt tuleb.

Tibipopp ON rõve. Dynaminti kuulan harjumusest ja seetõttu, et tunnen Mari-Liisi. Aga igasugused nexused (tänan iga päev jumalat, et neid enam pole) ja Ithaka-Mariad võiksid küll kusagil nurgas oma lollust häbeneda.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
uplink



Liitunud: 14 Juul 2003
Postitusi: 188
Asukoht: RLV\Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 15:53    Teema: Vasta viitega

Miks ma võrdlesin Ladat ja Ferrarit ? Sest minu silmis on Kuldne Trio vs Michael Jackson täiesti samaväärne võrdlus.
OK - kuidas aru saada, et tegu on hea muusikaga\halva muusikaga:
Võrdle kaht lugu ja nende erinevaid aspekte. Sa saad ju võrrelda autode mootoreid, ökonoomsust, sõiduomadusi, disaini, mida iganes, miks peaks see siis muusika puhul kuidagi teistmoodi olema ? Täiesti labaselt lihtne on ju võrrelda kahte vokaali, meloodiat, keerukust, omapära.
Võta ette kaks täiesti erinevat lugu ja koosta tabel, saadki teada kuidas on.
Põhiliinina tuleb silmas pidada seda, kuidas need erinevad osad omavahel kokku sobivad, ja kas nad moodustavad terviku - vot siin tuleb kasutusele võtta muusikaline kuulmine, ja kui sul seda pole, paha lugu küll, aga pole mõtet vaielda, et muusika headus on täiesti personaalne. Noh, pole lugu - võibolla sa oskad hästi joonistada või midagi LaLaLaa Sa võid ju panna sixile kõva spoileriringi, aga võib juba ette ära öelda, et see ei sobi sinna.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 15:58    Teema: Vasta viitega

"Maitse üle ei vaielda," ütles Puhh ja sõi Notsu ära.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 16:15    Teema: Vasta viitega

sült on hea ja jutul lõpp. Kuid sült vs Jacko ei ole enam lada vs ferrari, pigem on juba lada VS Boeing.

Minu põhikriteerium: lugu ei tohiks olla mingid mõttetud sõnad+taustamüra. Taustamuusika olgu muusika, mitte ragin või sahin, sõnad olgu kas umm-dii-dumm ehk täiesti mõttetud või siis mõttega. "innnglid lendavad kõrgelt" on minu jaoks aga idiootsuse tipp - sõnad on seosetu jama, taustaks näpib keegi kitarri ja kass kõnnib üle süntesaatori...
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
cenorig



Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 1695

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 16:43    Teema: Vasta viitega

Ma pole uplinki arvamusega üldse nõus. Muusikaline maitse on palju tähtsam kui mingi ebamäärane arvamus paremast/halvemast. Mõne inimese arust on biidile lisatud tööstusmüra kuulamine muusika ja neil võiba ka olla väga põhjalik filosoofia ja maailmapilt, et miks just See on ülim muusikastiil. Mina, kellele sült üldiselt ei meeldi, ütleks küll, et humoorikas Kulde Trio on kordi parem mingisugusest lapsenäppijast.
_________________
xyz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bio-tmnt



Liitunud: 24 Märts 2006
Postitusi: 263
Asukoht: Savist Saar/Maajamaa

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 17:02    Teema: Vasta viitega

Ütleme nii et minu muusika maitse ühtib electraga, mõned erinevused muidugi on sees. No Eesti pändidest olen suur austaja J.M.K.E-l ja Metsatöll, no siis on muidugi Velikije Luki kuid sellelt on ainult üks plaat olemas. Mitte unustada saksa raskemuusika tegijaid Rammstein ning Oomph!. Mina ütleks nii et paljudel vanadel pop lauljatel ning pändidel on mõni lugu mis on kuulamist väärt, ma veel nõustun Random Heroga selle tibide muusika suhtes!
_________________

Mu isamaa, Maajamaa, täisväärtuslik erootika!
Ja ka juulikuus on lumi maas!! Peoga näkku hõõrun sooja lund!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
raidomees
Kasemees Enn elab kase sees


Liitunud: 15 Sept 2006
Postitusi: 1640
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 17:08    Teema: Vasta viitega

Mina ütlen lühidalt, et mina kuulan sellist muusikat, mis mulle meeldib.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Greta



Liitunud: 22 Märts 2006
Postitusi: 16

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 18:13    Teema: Vasta viitega

Mul on nii palju erinevaid stiile mis mulle väga meeldivad, niiet ei hakka pollis hääletama. Aga muidu need on siis: dance, jpop, jrock, jurban, r&b, d'n'b, electronic, trance, techno, anime OST, rock jne.

: D
Minu lemmikartiste võite näha lähemalt siit.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 19:35    Teema: Vasta viitega

cenorig kirjutas:
Ma pole uplinki arvamusega üldse nõus. Muusikaline maitse on palju tähtsam kui mingi ebamäärane arvamus paremast/halvemast. Mõne inimese arust on biidile lisatud tööstusmüra kuulamine muusika ja neil võiba ka olla väga põhjalik filosoofia ja maailmapilt, et miks just See on ülim muusikastiil. Mina, kellele sült üldiselt ei meeldi, ütleks küll, et humoorikas Kulde Trio on kordi parem mingisugusest lapsenäppijast.


Täpselt sama arvamus. uplink tahad öelda, et kui keegi kasutab sinu arust rohkem pille või paremaid pille ja tuleb sulle meelekohasem muusika siis see on parem muusika? See mingi halb nali või mis? Ühele meeldib Kuldne Trio, teisele aga Jackson ja kui mõni inimene toob näiteks et Triol on tema joaks lõbusamad laulud ja talle palju rohkem meelt mööda, siis nii see on ja ta ei kujuta seda lihtsalt ette või tal kohe ei puudu see sinu nn "maitse".

Ei saa jagada muusikat halvaks või heaks kui kõigil leidub kuulajaid. Ei puudu inimesel kohe sellepärast "maitse" vaid tema jaoks on see muusika hea ja tema vaade sellest mis on hea lihtsalt erineb, ehk temal on parem tunne kuulates n Triot, Jacksoni asemel.

kaptengalaktlan - Kindlasti ei mõtle inimesed kõiki Jaapani erinevaid muusika stiile, n kui ütled metal ei mõtle ju ka kohe death-metalit, love-metalit jne vaid seda teatud mida sa kuulad. Inimene võib vabalt öelda J-Rock ja J-Pop kui isegi ainult paari Jaapani bändi kuulab näiteks mina. Endale ainukesena hetkel hea bändina ette jäänud on UVERworld ja muidu teiste artistide üksikuid singeleid ja sellest järeldades võin ma vabalt öelda, et kuulan J-Rocki ja J-Popi.
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 19:38    Teema: Vasta viitega

Olen ikka lammas mis lammas. Kuldsel Triol on ikka plaaditäis häid kavereid aga Mihkel Jaaksonil ei meenugi häid lugusid peale selle kus ta on mingi tormi keskel. Eminemi Jacksoni paroodialugu meeldis mulle kah. Jeeeee - Jackson on Jaapanis ja umbes 50 000 EEK eest saab temaga 30 sek rääkida või pilti teha.

Rammstein on hea kuna ma ei saa saksa keelest aru. Metallica jälle jama kuna inglise keeles on liiga vähe r-tähti.

Loogilistel poiste on hea eluline tekst ja lihtne tümps. Kui aega saan ja leian siis tõenäoliselt varastan kuskilt netist nende plaadi.

Kurjami lugudel on samuti hea tekst ja laulud on meeldivalt lühikesed.

Mina ei jäta küll häid lugusid kuulamata kuna neid esitavad tibibändid. Paari aasta tagune Kanal 2 Reporteri avalugu oli umbes esimesel 50 kuulamisel päris norm. Samuti on hea vist Tartu plikabänd mis laulab sellest, et neil on jumala pohhui.

Kõik DJ-d (nii korralikud kui mitte) võivad end põlema panna! Pane aga plaadid masinasse ja vali suffle. Käib küll!

Kriitikud ei tea kah mitte midagi kuna nad on eranditult ära ostetud.
_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
uplink



Liitunud: 14 Juul 2003
Postitusi: 188
Asukoht: RLV\Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 20:49    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. kirjutas:


Täpselt sama arvamus. uplink tahad öelda, et kui keegi kasutab sinu arust rohkem pille või paremaid pille ja tuleb sulle meelekohasem muusika siis see on parem muusika? See mingi halb nali või mis? Ühele meeldib Kuldne Trio, teisele aga Jackson ja kui mõni inimene toob näiteks et Triol on tema joaks lõbusamad laulud ja talle palju rohkem meelt mööda, siis nii see on ja ta ei kujuta seda lihtsalt ette või tal kohe ei puudu see sinu nn "maitse".

Ei saa jagada muusikat halvaks või heaks kui kõigil leidub kuulajaid. Ei puudu inimesel kohe sellepärast "maitse" vaid tema jaoks on see muusika hea ja tema vaade sellest mis on hea lihtsalt erineb, ehk temal on parem tunne kuulates n Triot, Jacksoni asemel.


Asi pole selles millist instrumenti kasutada, või kui palju neid on (tihtipeale on minimalistlik lähenemine hoopis parem), küsimus on selles, kuidas sa seda kasutad. Su sõber võib hästi kitarri tinistada, aga ega ta John Petrucci tasemele ei küündi.
Te pole mu tekstist siin vist korralikult aru saanud. Jätate mulje, nagu ma oleksin öelnud, et see muusika, mida võib "heaks" pidada, on just mulle meelekohane. Näkää. Kindlasti on palju kantriartiste, kes oskavad oma instrumentidega ümber käia ja laulavad nagu inglid, F that, kantri ei meeldi mulle, samas ma ei saa möönda, et see on halb muusika. Ja ma pole öelnud, et inimesel puudub muusika maitse (see on igal inimesel), ma rääkisin muusikalisest kuulmisest (näiteks mõni ei saa kunagi heaks kokaks, sest tal puudub oskus erinevaid maitseid omavahel kokku seada, samas kui mõni teab kohe, mis millega hästi sobib, ta ei pea neid kokku miksima ja maitsma, selleks et aru saada).
Ei jaksa enam vaielda, olen toonud võrdlusi erinevatest valdkondadest, kõikjal kehtib see seaduspära. Sulle võib ju sitt maitsta, see on sinu jaoks hea, aga sa pead möönma, et see on tegelikult halb, sest see õlle-õuna kastmes rulaad on ju nii palju parem, olgugi, et ta sulle ei maitse.

get it ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2007 14:40    Teema: Vasta viitega

LaLaLaa Unustasid ühe mu lemmiku lisamata... Klassikaline
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
R.E.M.I.



Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 399
Asukoht: Saksamaa, Berliin/Eesti, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2007 18:10    Teema: Vasta viitega

Pole sellist asja nagu muusikaline kuulmine... Ega selles kokka asjas ikka ei tea sa midagi mis maitsed kokku käivad, kui pole palju kogemust(mida on võimalik kõigil saada) ja muusikas ei käi midagi muusika kuulmise kogemuse järgi, kuigi mõned seda arvavad, kuna mõnele kord meeldis näiteks räp, enam mitte ültse ja nüüd ainult rock ja siis oletab, et tal lihtsalt polnud enne "muusikalist kuulmist" või oli lihtsalt loll ja ei saanud rocki heast küljest aru ja mingil x põhjusel hindas räppi premaks. Vastupidi, talle lihtsalt siis meeldis see muusika rohkem ja tal oli palju mõnusam seda kuulata ja see mis inimesele on meelt mööda võib elu jooksul muutuda, midagi ei saa aga halvaks või heaks nimetada. Sama käib ka erinevate laulude, mitte ainult muusika tüüpide kohta.

uplink - "Asi pole selles millist instrumenti kasutada, või kui palju neid on (tihtipeale on minimalistlik lähenemine hoopis parem), küsimus on selles, kuidas sa seda kasutad."

Seegi loll jutt, nagu öeldud võib see nn halvemini kasutamine mõne inimese kõrvadele parem olla ja ei ole kohe sellepärast tal "halvem muusika kuulmine" vaid lihtsalt teistsugune, mida ei saa kuidagi halvaks liigitada.
_________________
Animeklubi Miyako
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2007 18:24    Teema: Vasta viitega

R.E.M.I. ei saa aru. Ma seletan piltlikult.

Üle maailma elavad tavalised inimesed oma tavalist elu. Kuid mõni valitu Meie seast, Meie, kes me oleme inimesed, omavad salapäraseid võimeid. Seda nimetatakse "muusikaliseks kuulmiseks" ja see seisneb selles, et inimene saab ja võib liigitada muusikat erinevatesse kategooriatesse selle headuse/halbuse järgi. Tavalised inimesed kuulavad ükskõik mida.
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Bushidon
sucker mc


Liitunud: 9 Juul 2006
Postitusi: 970
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2007 18:29    Teema: Vasta viitega

Maitse üle ei vaielda, vaid minnakse käsipidi kokku!! URRRRRR
Aumeeste ring! Aumeeste ring!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2007 19:04    Teema: Vasta viitega

Bushidon kirjutas:
Maitse üle ei vaielda, vaid minnakse käsipidi kokku!! URRRRRR
Aumeeste ring! Aumeeste ring!


THUNDERDOME! two men go in, one comes out.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: