OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Full Metal Alchemist
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 14:20    Teema: Full Metal Alchemist Vasta viitega

Ohayó gozaimasu! (Kirjutasin ma selle õigesti?lol)
Otsisin tükk aega EESTI anime foorumeid ja leidsingi:)
Ma mõtlesin, et kirjutan siis siia tutvustuse uue anime kohta, mis ma leidsin ja mille kohta ma ei leidnus teisi tutvustusi. Jutt käib animest nimega Full Metal Alchemist (tlk. Täielikult Mettallist Alkeemik).
----------------------------------------------------------------------------
Vennad Ed (Edward Elric) ja Al(?) on enda vanuse (11ja12) kohta suurepärased alkeemikud. Nad elasid õnnelikult(...?) enda emaga pärast seda kui nende isa oli lahkunud nende juurest. Kuni üks päev nende ema suri. Nad üritasid enda ema alkeemia abil ellu äratada, mis tegelikult oli seaduse keelatud ja neil ei õnnestunud see. Al oleks peaaegu surnud, kui Ed poleks tema keha armori vastu vahetanud. (Mulle selles animes meeldis väga see, et mitu korda esines selline asi, et keegi võttis Alilt kiivri ära ja nägi, et armor oli seest tühi. (Armorit juhtis Ali hing)). Ed aga pääses kergemini. Tema vigastuseks said üks jalg ja käsi. Kadunud jala ja käe asemele opereeriti talle mettallist käsi ja jalg. Pärast seda põletasid vennad enda kodu maha ja lahkusid nüüd siis otsima teadmisi kuidas Alile keha tagasi saada ja enda ema ellu äratada ja kui veab, siis ka isa leida. Ennem seda läks veel Ed sõjaväe tähtsaks alkemikuks õppima. Milleks ta ka sai, mis põhjustas palju kuulujutte: 12 aastane tähtis alkeemik. Edasi peate ise vaatama. Seda pean ka mina tegema, ma olen ainult mingi 10 osa vaadanud.:lol:
-------------------------------------------------
Pole minu süü, kui... Tegelt vist ikka on minu süü... Igastahes: jutt võib sisaldada vigu.
:) LaLaLaa :)
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:08    Teema: Vasta viitega

Tere, meeldiv tutvuda! Meil on siin tavaks, et iga anime kohta üritame säilitada ühte teemat, et info oleks ühes kohas ja hõlpsasti kättesaadav. FMA kohta on varasem teema olemas - siin. Kuna too teema on siiski üle poole aasta mitteaktiivne olnud, ei hakka ma seda siin lukustama, aga lihtsalt - edaspidiseks teadmiseks.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~


Viimati muutis seda Vabarnamees (Kolm Aug 23, 2006 15:10). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:10    Teema: Vasta viitega

suur aitäh! aga....... kuidas sa seda teed?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:11    Teema: Vasta viitega

Hea küsimus. Avastasin just, et teemasid poolitada ma saan, aga ühendada nii kergesti ei saa. Tuleb oma võimeid paremini tundma õppida. :P
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:13    Teema: Vasta viitega

Kas kui sa oled üle paari saja postitanud, kas sa saad siis uusi võimeid?
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:15    Teema: Vasta viitega

Ei, õnneks mitte. Mul on administraatori volitused. Kasutan neid veel ühe korra ja palun, et sa rahulduksid oma signatuuris ainult ühe sulle meeldiva ja mitte väga suure pildiga, mis ei liiguks. Pooleleheküljeline virvendus iga teise posti lõpus ajab sinu kaaskasutajad suht kiiresti lolliks. Kustutasin su praeguse signatuuri.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:17    Teema: Vasta viitega

olgu peale.
Mul pole eriti kogemusi.
:lol:
:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:18    Teema: Vasta viitega

Kas see chobitsi pilt võib jääda? Mulle niii meeldib see.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:36    Teema: Vasta viitega

Ei, sellele kehtib samuti Vabarna eelmine jutt. Liiga suur ja liigub.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ittekimasu



Liitunud: 23 Aug 2006
Postitusi: 108
Asukoht: Unenägude maailma WC...?

PostitusPostitatud: Kolm Aug 23, 2006 15:40    Teema: Vasta viitega

ok
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
poizzz123
sumimasen


Liitunud: 6 Märts 2005
Postitusi: 285
Asukoht: Tarto

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 21:07    Teema: Vasta viitega

Gosh... see oli nii KAWAII jutt... lol lol :P
*vabandust mõtetu posti eest T_T
_________________
I will achieve greatness!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte Yahoo Messenger MSN Messenger
Random



Liitunud: 16 Juun 2006
Postitusi: 1871
Asukoht: puu otsas

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 21:09    Teema: Vasta viitega

saada mulle pildid, millest signatuuri tahad ja ma klopsin sulle miskit kokku.

Miks ma seda sõnumina ei saada? et kõik teised, kellel sama probleem teaksid minu poole pöörduda.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
libahunt11



Liitunud: 29 Sept 2006
Postitusi: 37

PostitusPostitatud: Reede Sept 29, 2006 20:31    Teema: Vasta viitega

sul on imelik tutvustus.
Ja tutvusta kui sa oled kõik läbi vaadanud nagu näiteks mina.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
-=Px=-



Liitunud: 23 Apr 2007
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Teis Mai 15, 2007 21:29    Teema: Vasta viitega

Vaatasi seeria ära ja sinna otsa filmi kah, mingeid jurasid lisasid vms. olen kah vaadanud ning ova. See ova oli suht mõttetu crap, lõigatud seriaal. Soovitaks ikka viimast vaadata.
Seriaal on täiesti tasemel ning ega filmgi alla jää. Seotakse ilusasti lahtised otsad kokku, kuid samas areneb tegevus edasi.
Sisu on hea ja kaasahaarav, samm-sammult oli avatud terve stoori liin, tegelaste taustad ning need suudeti hästi omavahel kokku siduda.
Mind häirivad sellised pisiasjad, FMA puhul näiteks see, et lapsed on liiga "küpsed." Anime püüab küll kõigest väest tuua välja laste ja täiskasvanute ernevusi, kuid reaalselt ( vähemalt meie maailma/kultuuri jaoks) jääb see liiga pinnapealseks. Siiski üldpilti ei kõiguta see üldse.
Karakteritest meeldisid mulle Alex Louis Armstrong ja Maes Hughes. Mõlemad on lihtsalt iiga koomilised tegelased. Geniaalselt naljakas koht oli see, kus Roy Mustang avaldas oma eesmärgi miks ta tahab presidentiks saada LaLaLaa LaLaLaa (täpsustuseks lisaksin, et tema sekretär ja Hughes olid kah seal) .

Soovitan seda igal anime sõbral kindlalt vaadata. Garanteerin 98% täpsusega, et te ei pea pettuma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Teis Mai 15, 2007 22:13    Teema: Vasta viitega

Maes Hughesi kohta ütleks seda, et tema liigne koomilisus hakkas üsna kiiresti ära tüütama... samamoodi nagu inimesi tema ümber LaLaLaa
Aga tema surm oli ikkagi üks kurb hetk.
Aga kui üldse sarja koomilisest poolest rääkida, siis mulle meeldis see, et tihti tehti nalja pisiasjadega. Kui ei märka, oma viga :), aga kui märkad, siis naerad, kõht kõveras.

Näiteks üks seik, kus keegi Mustangi alluvatest oma kaaslastele käru keerata üritas ja ennast Armstrongiks maskeeris. Nagu teada, kui Armstrong millegagi hiilata üritab, siis joonistatakse talle alati sellised roosad ruutu masti sarnased tähekesed ümber näo (pilt) . Niisiis oli too sõjaväelane (kahjuks ei mäleta enam, kes see oli), et maskeering tõetruum oleks, endale samasugused tähekesed külge pannud - veel traadi otsa sidunud, et need ikka ilusti kehast eemal oleks (kahjuks sellest pilti ei leidnud). Armstrong cosplay :). Andekas.

Kui ma ei eksi, siis oli see koht vist ühes ainsas põhiloost kõrvalekalduvas osas - selles, kus Roy Mustang keskne tegelane oli. Seal sai veelgi head nalja :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
-=Px=-



Liitunud: 23 Apr 2007
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Teis Mai 15, 2007 22:47    Teema: Vasta viitega

See fake armstrongi koht oli 29 osas, ja hea oli see tõesti LaLaLaa . Ma teeks pilti kah aga kahjuks ei oska ma seda siia üles panna, WMPst ei oska kah millegipärast pilti teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Karst
blabla -chan


Liitunud: 3 Veeb 2007
Postitusi: 442
Asukoht: Ajuotsimisreisi laeva pardal.

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 12:13    Teema: Vasta viitega

Mul meeldisid fakeEdward ja -Al. fakeAl oli nii kawaii. Happybunny
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Midigi



Liitunud: 6 Nov 2006
Postitusi: 68
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 13:03    Teema: Vasta viitega

Täitsa hea ja huvitav anime ise olen hetkel 35 osa peal

soovitan koigile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ritsikas



Liitunud: 4 Veeb 2006
Postitusi: 229
Asukoht: Tallinn /Mustamäe

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 15:21    Teema: Vasta viitega

Ma paari osa näinud ja nalja saab seal piisavalt... pole eriti tõsisuse fänn nii, et sellepärast ei ole kõige lemmikum anime.
Aga Maes Hughes-i ja Nina asi võttab ikka tõsiselt nutma. Need 2 lemmik tegelane ÜLTSE .AMV vaadates pisarad ikka jooksid nagu kraanist.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jikidhah



Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 120

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 17:46    Teema: Vasta viitega

FMA oli üks esimesi animesid, mida vaatasin, ja siiamaani olen leidnud vaid paar üksikut, mis oleksid mulle rohkem huvi pakkunud kui FMA või omanud karaktereid, mis kiiremini oleks südamele lähedasemaks saanud. Teistest pikematest animedest eristab FMAd põnevus. Et okey, on neid pikemaid võitlusi, kuid need ei kesta nii kaua, kui ntx Bleachis või One Pieces (seda küll, et One Piece on ka 300+ osa kestnud, Bleach 100+, kui FMA vaid 51le jäi, kuid siiski kuulub seegi vast pikemate sarjade alla; üleüldse vaataksin ennemini 51 osa põnevat animet, kui 300 osa venitatud võitlustega ja nõrga storyga animet) ning põnevust hoitakse neist kah tunduvalt paremini üleval.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: