OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Monster

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 09:08    Teema: Monster Vasta viitega

Kui kellelgi on "Monster" läbi vaadatud, võiks privas teistele spoilerdamishirmu tekitamata veidi teemal vestelda. Kuna seeria oli väga pikk (74 osa), on võibolla mõned detailid jäänud mul tähelepanuta, igatahes oli lõpp paljuski mõtlemisainet tekitav.



Nendele, kes pole näinud - tegemist on samanimelisel mangal põhineva müstilise alatooniga psühholoogilise draamaga, millesse on põimitud kriminaalseid ja poliitilisi intriige. Tegevus toimub erinevatel aegadel Saksamaal ja Tsehhis. Peategelaseks on noor andekas ajukirurg Kenzo Tenma, kes satub väga raske dilemma ette - haiglasse tuuakse peaaegu korraga sisse pähe tulistatud noor poiss ja ajurabanduse saanud kuulus poliitik. Hoolimata ülemuste survest otsustab Tenma opereerida poissi, kuna tema saabus veidi enne. Sellest saab alguse väga keerukas sündmuste rägastik, mida Tenma alguses oma jõududega, hiljem koos abilistega harutama asub, seejuures nii mõnigi kord kaheldes, kas ta tegi õige otsuse, sest tasapisi selgub, et tegemist polnud just tavalise poisiga.
Mulle igatahes "Monster" meeldis ja julgen soovitada, kui meeldib tõsisemat laadi veidi müstiline, kuid samas täiesti realistliku käsitlusega tumedam lugu. Helindus ja muusika on samuti tasemel. Seeria kvaliteeti kinnitavad ka mitmes animeportaalis antud väga kõrged hinded. Lastele aga ei soovitaks, kohati on üsna karm.
_________________
/>_<\


Viimati muutis seda kaptengalaktlan (Kolm Apr 12, 2006 10:55). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 10:46    Teema: Vasta viitega

Kurat, mul selline lugu, et kogun Anime-Kraze'i sub'e, aga need tohlamid ei ole veel viimase osani jõudnud, nii et ma ei saa sõna võtta veel hetkel. Siiani nähtu on igatahes just minu maitse olnud. Naasen teema juurde siis, kui!
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Apr 12, 2006 15:42    Teema: Vasta viitega

Ma olen 62-nda osa juures olnud juba mitu-mitu kuud. Nüüd on mul oma (uue!) elioni ühendusega veelgi masendavamad kiirused kui STV-ga, nii et... kahe nädala pärast on mul ehk kohal need ülejäänud osad.

:(
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 00:23    Teema: Vasta viitega

Jõudsin nüüd seeria lõpuni ja... vau. See oli midagi tõeliselt erilist.

Kui ma selle seeriaga 2 aastat tagasi esimest korda kokku puutusin, siis ei osanud ma midagi väga erilist oodata, eriti kui esimese osa järgi jäi mulje, et tegemist on ER'i-laadse haigladraamaga ja mitte... sellega mis ta tegelikult on.

MONSTER on ju tegelikult nii ebaanimelik. Tema visuaalteostuses on küll näha mitmeid animele tavapäraseid töövõtteid, kuid kõik muu on kaugel eemal sellest mida mina animetes tavaliselt nägema olen harjunud, alustades kasvõi sellest, et tegevus ei toimu tavalises Jaapani keskkoolis või mõnes väljamõeldud keskaja-maigulises riigis. Üldine keskkond ning lokaalid kus sündmused arenevad on ülimalt realistlikult ja maalähedaselt taasesitatud, tuues esile autori sügavaid teadmisi kohtade kultuurist, ajaloost ning isegi keelest * gasp *. See võib tunduda lausa uskumatuna, aga ma ei mäleta ühtegi kohta kus seerias näiteks saksa keele grammatikaga puusse pandud või kummaliselt kõlavaid lauseid moodustatud.

Seeria tegelik trump minu jaoks on aga see kuidas peaaegu kõikidel tegelastel, olgu nad siis pea- või kõrval-, on mingi tähtsus seeria üldsü¾ees. See tähtsus ei ole mitte lihtsalt mingi ilmuv ja kaduv element, vaid kandub edasi loo arenedes ning keerulisemaks muutudes. Iga uus teadmine mida mõni tegelane endaga kaasa toob, annab mitmele eelnevale sündmusele uue varjundi ning sunnib vaatajat kaasa mõtlema, et asjadest paremini aru saada, justkui oleks kogu lugu mingisugune puzzle, mille tervikust meil ülevaadet pole. Iga asi haakub ja loob uusi sidemeid, mis tagavad loo arenemist lõpplahenduse suunas.

Ning tegelastel on karakterit! Seda tuleb nii harva ette, vähemalt minul. Eriti meeldis mulle see mees.



Karm ja kalkuleeritud, kuid mitte sellepärast et mangaka ta selliseks tegi vaid kuna ta tõesti on selline. A world of difference.

Maitea, gaala, me võime siia mingi joone tõmmata ja sü¾ee üle edasi arutada, näiteks? Siis oleks ehk hilisematel liitujatel ka huvitav lugeda.

Leidsin paar huvitavat asja ka:
Monster Graph - flashipõhine graafik kus on kirjeldatud erinevate tegelaste suhteid, kuid see pole lõplik kahjuks.
Another Monster - Urasawa Naoki (mangaka) uudise artikli vormis kirjutatud raamat, mis kirjeldab sündmuse teatud aspekte lähemalt.
film Monster - ameeriklastel on plaanis see aastaks 2007 välja tuua. Kirjeldus on veidi kummaline ("master killer" jätab Johanist küll veidi vale mulje), aga eks näis.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 00:41    Teema: Vasta viitega

:( intrigeeriv, aga ma ei jõua elu sees 70 osa alla laadida...
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Apr 18, 2006 01:29    Teema: Vasta viitega

Vaata esimesed 10 osa ära ning nagu naksti tekib isu ülejäänud 64 järgi. Umbes nagu Lostiga, tegelikult.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Apr 22, 2006 02:58    Teema: Vasta viitega

Või loe parem mangat, 18 voluumi oli(kui ma ainult mäletaks, mis grupp seda tegi). Ise jäi anime sellepärast vaatamata, et lugesin manga läbi ja natuke animet vaadates leidsin, et ega ta ei anna lugemisest saadud elamusele midagi juurde, võibolla rikub hoopis midagi ära ja sinna ta jäigi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
douji



Liitunud: 24 Veeb 2005
Postitusi: 1079

PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 21:59    Teema: Vasta viitega

tänan soovitamast... tegi mangascreener. aga kuna viz on vahepeal litsentsi ostnud, siis on nad selle maha võtnud. which means, et ega seda vist enam eriti kuskilt kätte ei saa?

ma olen 97% irc-dumbuser
_________________
"Keegi peab seltskonnas ka peent vaimu esindama," ütles Vassikati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 24, 2006 00:09    Teema: Vasta viitega

doujimasan kirjutas:
tänan soovitamast... tegi mangascreener. aga kuna viz on vahepeal litsentsi ostnud, siis on nad selle maha võtnud. which means, et ega seda vist enam eriti kuskilt kätte ei saa?


Noh, aga siis helista sõbrale, või saada vähemalt kiri. Ehk annab asja kuidagi korraldada.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Püh Juul 22, 2007 19:31    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin, et hakkan ka vaatama ja tahaksin teada milline fansub on parim.
Samuti tahaksin torrentit, kuna ma ei leia seda, niiet palun pm'ige mulle lingi :)
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
SSJ_Silver
ei piinle enam


Liitunud: 7 Dets 2006
Postitusi: 1013
Asukoht: Tallinn/San Diego

PostitusPostitatud: Kolm Aug 08, 2007 18:46    Teema: Vasta viitega

Olen päris pikka aega Monsterit vaadanud ja lõpuks olen lõpuni jõudnud.

See on üks vähestest animedest, millest saaks üks väga hea põnevussari nagu "Põgenemine" vm. ja ma usun, et see ei oleks mitte sugugi vähem kuulus.
Ma isegi mõtlen, et miks ei tehtud sellist sarja, kui oleks tehtud oleks ma seda sama põnevusega vaadanud nagu "Põgenemist" või "House MD"d.
Ma ausalt öeldes ei teagi muud animed, millest tuleks VÄGA HEA põnevussari.
Eks ta sellepärast ongi eriline ja haruldus!

Anime algas rahulikult ja läks aina põnevamaks ja põnevamaks, mis on väga hea, aga kahjuks romantika peaaegu, et puudus.
Johanni tegelaskuju oli väga hästi ja põhjalikult läbi mõeldud, samuti olid Tenma, Lunge ja Anna ka.

Johann: Muud ei oska öelda, kui koletis. Ma oleks ka tahtnud ta maha lasta! Uskumatu, et ta seda kõike lihtsalt sellepärast tegi, et ta õde ei andestanud talle....

Anna: Natuke naiivne, aga muidu lahe tegelane:D Kahju, et ta niipalju nii noores eas pidi läbi elama.

Tenma: Neurokirurg, kes on maailma parim arst? Mis mul muud öelda kui üksik geenius, kelle mõttemaailm ja süda on õiges kohas.

Lunge: Tema juures meeldis mulle see, et ta oli täiiesti teistsugune ja ei meeldinud see, et ta Tenma koguaeg süüdistas alguses. Ta karakter oli üleüldse väga keerukas ja lahe:D Samuti meeldis see, et ta vabandas Tenmale.

Eva Heinemann: Mulle meeldis kuidas ta tegelaskuju arenes: õel eit, naiivne --> sai aru oma vigadest, ja palus andestust, aga Tenma ei suutnud talle andestada(ma ka poleks, kui ta oleks mul nina all kihlasõrmuse maha visanud....) ----> joodik --> peale Martini surma jälle normaalne ja südamlik daam.

Õudsalt tahaks teada, mis Anna ja Johanni õiged nimed on ja, kas Johann jätkas sama radapidi peale lõppu...
Muidu oli väga eriline anime ja meeldis ka see, et polnud pea- või kaastegelased vaid kõik olid mingil määral tähtsad.
Iga kord kui keegi midagi teada sai uut, siis tahtsin mina, et teised ka teada saaksid, ma ei tea miks, aga lihtsalt tahtsin.
Ma lõpus ei saanudki aru, kes Johanni lasi.. Kas Joodik(Wimi isa) või Tenma...Kuna kuul lendas otsaette aga joodik tuli külje pealt. 9,1/10st
_________________

"White clouds rush under us, cold winds brush against our cheeks, together up here in these blue skies we can fly as high, and as far as our hearts will take us."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
jackwood
Saksa pervert ameles lumemehega


Liitunud: 22 Jan 2006
Postitusi: 689
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 09, 2007 18:21    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt oli tegu ju hea animega aga kuna peldikuhuumor praktiliselt puudus siis mulle eriti ei meeldinud. Käesolev multikas tundus parem kui vaadata järjest vähemalt 6-7 osa. 1-2 osa järjest vaatamisel polnud suurem asi.

Viimane osa oleks võinud olemata olla. See oli ju peamiselt vaid mingi hollivuudlik õnnelik lõpp.

SSJ_Silverile. Minu arust lasi Johanni ikka joodik kuna ta nägi ju, et tema poega ähvardas mingi sarvedega koletis.


Tenmal imelikult väike pea ja poisil imelikult suur.



Ka Opel olevat auto.



Oo, Zigull!



Hämmastava Hulki kloon.


_________________
http://www.giantbomb.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: