OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Excel saga

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 09:48    Teema: Excel saga Vasta viitega

Ma poleks osanud ennustada, et kirjutan ülevaate komöödiast arvestades minu maitset anime valiku suhtes. Ghost in the shell, Hoshi no Koe, She & her Cat, Beyond the Clouds jne pole midagi mida võiks Excel saga'ga ühte potti pista, pigem vastupidi. Kuid alustamaks mõne nii hea teosega nagu eelpool nimetatud tabab mind teatud hirm oma ülevaatega ära rikkuda midagi head. See käib ka Excel Saga kohta ent kuna tegu on komöödia valdkond kuuluva ekraniseeringuga tunnen, et pole vaja ülimalt tõsist suhtumist minu üritusse edastada sealset keskkonda. Meeldivat lugemist!

Excel saga

®anr: komöödia / seiklus / ulme
Formaat: seeria (26 osa)
Välja antud: 1999-10-07 kuni 2000-03-30
Re¾issöör: Akihiko Nishiyama, Shinichi Watanabe, Takafumi Hoshikawa
Originaal (Manga): Koushi Rikudou

Rängalt impulsiivne segadus kaudse juhuslikkuse varjus pole mitte liialdus. Kardan, et Excel Saga kirjelduses säärast edusammu nagu "liialdus" on nii teoreetiliselt kui ka vaimselt võimatu saavutada.
Excel Saga võtab vaatajatelt võimaluse ennast tavaliseks tembeldada & käsitleb kõike mis vaimuvaesuses re¾issöörile ikavikku meenutavas ajavööndis pähe võib tulla.

Kogu sündmustikku viib edasi ideoloogilise ettevõtmisega salajane organisatsioon ACROSS, mille eesotsast leiame Lord Ilpalazzo. Viimane on sihiks võtnud maailma vallutamise muutes senist maailmakorda lähtudes oma veidratest ideaalidest.
Maailm on täis ignorantset rahvamassi keda juhib tõenäosusteooria märgistamata ala salapärane juhuslikkus, mida ACROSS oma maailma-vallutus-plaanide täideviimisel esmajoones parandama kavatseb hakata.
Kuna aga kogu plaani elluviimise vastu töötab "Safety Assurance" agentuur on eelmainitud plaanide teostus vägagi küsitava väärtusega. Rääkimata sellest, et ACROSSI edasiviiv jõud on (esialgu) kõigest üksainus, kuid seeeest ülienergiline, kangelanna Excel.
Olles mõistnud, et säärased maailma vallutusplaanid on paras pähkel isegi nii võimsale organisatsioonile nagu ACROSS otsustab Ilpalazzo esmaseks sihtmärgiks linna F domineerimise plaani teoks teha ning sellest lähtuvalt saab piiritult ustav Excel missioone, mis peaks neid mõlemaid Ilpalazzo eesmärkidele lähemale tooma.
Excel Saga tegelased on juba loomult kindla kallakuga & täiustavad üksteist prefektselt. ACROSS'i ridadesse lisandub üsna varakult Hyatt, kes võiks vabalt oskari gala "Toetava rolli" nominendiks kandideerida. Meie peategelastel ei puudu ka naabrid. Sumiyosi & Iwata kelle värvikad ülesastumised algavad sageli võimalikult pealiskaudse situatsiooniga mis lõppeb reeglina impulsiivse tagasilöögiga Excel'ilt või Watanabe'lt(ta on ühtlasi ka selle anime Re¾issöör) kes pigem ei salli ühtegi neist kolmest kuid omab teatavat ligitõmmet Hyatt'i vastu nagu ka Excel Ilpalazzo suhtes.
Excel Saga sündmustikku on lihte ära eksida & seda hõlbustab Excel'i kiire kõne ning üldiselt mahukas sõnavara terve anime vältel. Kogu sarja ehitus on viidud äärmustesse kus abstraktsusele on täiesti uus tähendus antud.
Kõigide Excel Saga osade alguseks on vaja Koushi Rikudou(originaali autor) luba Excel Saga ¾anri muutmiseks, seal on tõenäolislt tegu küll enamjaolt animaatorite fantaasiaga kuid see hoiab loo kulgu uuena. Nii näidatakse asjade seisu järjepidevalt eri nurkade alt kuid mis oluliseim, suutetakse parodiseerida kõike siin päikese all & peal.
Excel Saga't ei soovitaks ma neile kellele anime veel korralikult mälumata sest paljustki hõlmab sealne huumor animet & Jaapani kultuuri, mistõttu jääks suur osa lihtsalt arusaamatuks.
Kuid kui Te ei pane pahaks järjepidavat kahemõttelisust, keerukat lauseehitust elukardetavais situatsioonides ning suures koguses veidraid tagajärgi olete Excel Saga pöördumatu austaja.








_________________
*smoking is worst way to commit suicide*


Viimati muutis seda Exb (Teis Märts 14, 2006 14:51). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 10:12    Teema: Vasta viitega

mida

Edit: Ehk siis. See on kas geniaalseim arvustus, mida ma lugenud olen, või vastupidi, läbi aegade hoomamatuim kirjatükk. Et vastuseni jõuda, tuleb mul ilmselt seda animet vaadata. Sestap võib öelda, et kui mitte midagi muud, siis vähemalt huvi äratada autoril selle ülevaatega õnnestus.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 16:05    Teema: Vasta viitega

Exb võtab seda kui komplimenti
_________________
*smoking is worst way to commit suicide*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 13, 2006 12:06    Teema: Vasta viitega

kui kõik lisandid ja täiendid ära võtta oleks see arvustus neli korda arusaadavam. ja palju lapsikuid kirjavigu igal pool. kuid üldiselt andumusega tehtud ja hullumeelselt .. err lahe.

aga üldiselt tekkis selline küsimus, et mis toimub selle ylevaated@baka.ee-ga ? miks exb oma ülevaadet sinna ei postitanud ? ma saatsin sinna juba oma kolm nädalat tagasi ühe hädise ylevaate ning pole siiani tagasisidet saanud. mis toimub vabarnamees ? T_T

excel saga oli minu jaoks veits liiga palju liiga kiiresti. ma ei suutnud üle kahe episoodi järjest vaadata. ja mitte selle pärast, et ta oleks olnud liiga geniaalne, vaid selle pärast, et 70 protsenti keskmise episoodi kestusest tegelased karjusid omavahel või siis tegid seda üksinda. siiski-siiski on excel saga minu jaoks üks nendest "klassikalistest" animedest, mis asetseb mu animede edetabelis suhteliselt kõrgel kohal. seda sellepärast, et olgu ta nii magedalt ülepaisutatud, kui tahes on ta samas ka täis aegumatuid kilde ning nalju, mis ületavad kohati isegi flcl-i.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Exb
phonescooled


Liitunud: 15 Veeb 2005
Postitusi: 135
Asukoht: Estonia

PostitusPostitatud: Esm Märts 13, 2006 12:17    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
kui kõik lisandid ja täiendid ära võtta oleks see arvustus neli korda arusaadavam.

Kui kõik lisandid ja täiendid ära võtta oleks seda ka Excel Saga, ära riku ära mõtet mis juba eos on "Sinu standarditele" vastuvõetamatu.
& seoses minu kirja-/trükivigadega kopeeri minu ülevaade, paranda(punaselt) see ära & saada minule. Kui see on sinu jaoks liiga suur tülin on, pole Sa ise selle paranemise jaoks midagi teinud ning samahästi võid aafriklaste näljahäda televiisori ees kiruda.

Ilusat päeva

_________________
*smoking is worst way to commit suicide*
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 13, 2006 12:49    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
ma saatsin sinna juba oma kolm nädalat tagasi ühe hädise ylevaate ning pole siiani tagasisidet saanud. mis toimub vabarnamees ? T_T

Ilmselt sa ei ole oma hot.ee meiliaadressi viimase paari päeva jooksul lugenud. Kui oleksid, teaksid, et teatakse ja tänatakse, kahetsetakse viivitust ja tegeletakse. Või kui oled ja endiselt ei tea, siis on meilideemonid meile vingerpussi mänginud. Anna siis teada, kumb seis on.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 11:53    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kui kõik lisandid ja täiendid ära võtta oleks seda ka Excel Saga, ära riku ära mõtet mis juba eos on "Sinu standarditele" vastuvõetamatu.
& seoses minu kirja-/trükivigadega kopeeri minu ülevaade, paranda(punaselt) see ära & saada minule. Kui see on sinu jaoks liiga suur tülin on, pole Sa ise selle paranemise jaoks midagi teinud ning samahästi võid aafriklaste näljahäda televiisori ees kiruda.



ausalt ei taha. iga üks peaks oma kirjavigu ise parandama.

Tsiteerin::
Ilmselt sa ei ole oma hot.ee meiliaadressi viimase paari päeva jooksul lugenud.


jep. ei olnud tõesti. viga täiesti minu poolne :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 12:28    Teema: Vasta viitega

kammerer kirjutas:
kui kõik lisandid ja täiendid ära võtta oleks see arvustus neli korda arusaadavam. ja palju lapsikuid kirjavigu igal pool. kuid üldiselt andumusega tehtud ja hullumeelselt .. err lahe.


Nii nagu ka anime, sedasi ka ülevaade. Aga kirjavigasi nagu ise tähele ei pannud eriti, ainult hunnik komasi oli puudu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 14, 2006 13:55    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis eriliselt maailma jaoks senitundmatu ¾anrimääratlus, mis, nagu ma aru saan, on omistatav üksnes Excel Saga'le.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2006 10:56    Teema: Vasta viitega

Exbi-teemaline kirg palun edaspidi suunata siia. Käesolev teema võiks jääda Excel Saga pärusmaaks.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2006 12:07    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Mulle meeldis eriliselt maailma jaoks senitundmatu ¾anrimääratlus, mis, nagu ma aru saan, on omistatav üksnes Excel Saga'le.


mis sa selle all mõtlesid ? ma tean päris mitut animed, mis neid ¾anreid riivavad. nt vandread peaks kindlasti sinna kuuluma ja tegelikult ka vanad head digimonid jne.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2006 13:04    Teema: Vasta viitega

See minu lause viitab varem kirjas olnud ¾anrimääratlusele, mis nüüdseks on muudetud tuttavamasse vormi "komöödia". Kuna ühiskondlikud normid soosivad vana asja meelde tuletaja silmapiirkonda vigastamist, siis ma parem ei riski sellega. Piisab vast, kui ütlen, et tol hetkel tundus mulle ¾anrimääratluse kirjapilt muhe.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ummi
lovely berry


Liitunud: 8 Apr 2006
Postitusi: 3500
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 27, 2006 12:06    Teema: Vasta viitega

Kallis Kallis
_________________
baka pole surnud, me postitame siia peaaegu iga kuu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: