OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sõltuvus
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 16:28    Teema: Sõltuvus Vasta viitega

Viimasel ajal on siin foorumis igasugu küsitlused ja muud sellised asjad moodi läinud. Ma paneks veidi vanakooli värki ja räägiks sellisest teemast nagu sõltuvus.
Ehk siis kas teised vajavad samuti nädalas teatavat kogust manga ja/või animekogust, et eluga rahulikult toime tulla? Kas iga järgmine laks peab olema kangem nagu heroiiniga? Kas otaku on narkomaani analoog? Kas olete mõelnud võõrutusravile?
Mina näiteks selles probleemi ei näe, et ma teatavas emotsionaalses sõltuvuses olen, sest muud elu see praegu veel justkui ei sega.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yoshy
U.C.0079


Liitunud: 4 Apr 2003
Postitusi: 765
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 17:04    Teema: Vasta viitega

Sõltuvus on kindlasti olemas minul, vahepeal võtab see ikka päris palju ajast, kuid teine päev tegelen parem mängimisega näiteks. Ju see tuleb sellest, et olen mõlemast sõltuvuses. Anime sõltuvus on ikka päris imelik mul, koolis isegi käin päevas vähemalt korra vaatamas, mida uut subitud on ja planeerin ette ära, mida tirima panen koju jõudes. Võõrutusravile pole küll mõelnud, sest see tegelikult liiga palju mu niigi olematut muud "elu" ei sega, kuid peaksin vist hakkama vaikselt sellele mõtlema, eksamid tulemas...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Will



Liitunud: 11 Märts 2005
Postitusi: 485
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 18:15    Teema: Vasta viitega

Minul on tekkinud ajutine sõltuvus ... ma ei suuda päevagi ilma animeta olla juhul, kui mingi seeria vaatamisel ... ntx ... sai 13 osa His And Her Circumstances'it (mis oli mõne päevaga tõmmatud) öösel - kl 2-ni ära vaadatud, kuigi oleks ju võinud mitme päeva peale ära jagada Bunnysmile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mimmu
hilja juba


Liitunud: 22 Apr 2005
Postitusi: 1270
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 20:36    Teema: Vasta viitega

Päris sõltuvust pole küll tekkinud, pole nagu sellist võimalust olnud. Kui kuskilt paar korda aastas midagi saan, siis lihtsalt panen nad mängijasse ja vaatan kõik järjest ära. Kui saaks, vaataks rohkem ja siis vast tekiks sõltuvus..
_________________
Onu Vanja kurvad püksid
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 21:25    Teema: Vasta viitega

Viimane kord kui ma endale ühe korraliku anime shot (loe: vaatasin) tegin oli paar kuud tagasi. Kraam oli värske ja uus - Holw's Moving Castle. Eile, juba nähtud Dragonball Z jooksmine Tele 5's ei ergutanud üldse. Üldiselt ma ei ole end viimasel ajal üldse animesi inhaleerimast tabanud... õigustan ma oma olemasolu enam siin foorumis?! Aga see on teine teema. Ma lihtsalt aeg-ajalt naudin üht või teist vaatades. Sõltuvusest ei saa siin rääkida, just nagu alkoholi ja tubaka puhul .P
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hallhaldjas



Liitunud: 23 Jan 2005
Postitusi: 59
Asukoht: Pisike pudel punast küünelakki ^^.

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 21:55    Teema: Vasta viitega

Kui on värskelt midagi tiritud, siis ainult seda vaatakski. Päevas kuni kolm korda Armas kuri (meenub, kui olin just Mononoke Hime saanud, nägin sellest juba und ka).
Õnneks on need sõltuvused ajutised.

Aga parem animesõltuvus kui millegi muu :) .
_________________
kin'en
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 22:05    Teema: Vasta viitega

Ma ei usu, et see just sõltuvus on, sest mõnikord ei vaata ma animet mitu päeva järjest, aga kui mõni eriti hea asi on, siis vaatan lõpuni. Kasvõi hommikuni välja. Enamvähem nii oli Samurai Deeper Kyo'ga. Sellest olin ma ikka totaalselt vaimustuses XD Kirjutasin erinevaid tähendusi välja, mõnel korral vaatasin screenshotideks häid kohti ja kirjutasin täpse aja üles ning joonistasin hästi palju Kyo'd. Muude animedega aga sellist vaimustust pole olnud.
Kui ma veel loll ja noor olin, siis vaatasin alati DragonballZ'i. Kui meil satt paigast läks ja ainult roheline pilt oli (häält oli siiski kuulda), istusin kõrvaga teleka vastas ja kuulasin : P

Aga jah...see pole vist see sõltuvus.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
BukonoNugashi



Liitunud: 14 Veeb 2004
Postitusi: 581
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 22:46    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kui ma veel loll ja noor olin, siis vaatasin alati DragonballZ'i. Kui meil satt paigast läks ja ainult roheline pilt oli (häält oli siiski kuulda), istusin kõrvaga teleka vastas ja kuulasin : P

Aga jah...see pole vist see sõltuvus.


Jaa, vanad head ajad... aga ei, ma olen nüüd "kliin" LaLaLaa
_________________
Mu iseloom on isemoodi loom, mis ise ennast üles poob...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Yako



Liitunud: 13 Dets 2005
Postitusi: 11
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 00:23    Teema: Vasta viitega

"Drop acid,not bombs"

Ma ei tea,mida see täpselt tähendab,aga ma näen seda iga päev koduteel uhiuue maja küljel ???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
catbert



Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 80
Asukoht: kohas kus hugo boss asendub phat farmiga.

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 12:15    Teema: Vasta viitega

....

Viimati muutis seda catbert (Teis Sept 12, 2006 19:34). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
0h00



Liitunud: 12 Nov 2003
Postitusi: 364

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 14:37    Teema: Vasta viitega

on ja olen sellega rahul 8)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
seqtion



Liitunud: 19 Okt 2005
Postitusi: 13

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 00:19    Teema: Vasta viitega

minu sõltuvus oli animese siis kui ma nägin Bleach esimest osa URRRRRR
liiga lahe oli .... Peale selle vaatasin hellsingi ka ära siis läks asi käest ära URRRRRR URRRRRR :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Azuur
recycled_nerd


Liitunud: 15 Jan 2006
Postitusi: 256
Asukoht: pärnu

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 13:52    Teema: Vasta viitega

sõltuvus on täiesti olemas... 2-3 päeva ilma anime või mangata ette ei kujuta ,sest koolis tundide ajal on väga hea tegelt joonistada...ja mis anime doosidesse puutub siis mida suurem seda parem...sest kui mingit head animet näed siis pärast on ikka raske ennast maha rahustada :P ... või midagi sellist....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
animenic



Liitunud: 2 Apr 2003
Postitusi: 108
Asukoht: eesti-valga

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 18:51    Teema: Vasta viitega

hmm.. sõltuvused : Anime, muusika, nikotiin, vastassoo isikud
aga jahm... animeta ei saa, muusikata samuti.. aga suits ise ei lähe küljest :P
anime on tegelt hull haigus :S aga mulle meeldib :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 13:39    Teema: Vasta viitega

"Drop acid,not bombs"

krt vot võibolla tõesti gräffimeeste salakeel. aga mulle tekivad hoopis teistsugused seosed - imho see tähendab, et tehke hapet, mitte sõda. siis lüsergiinhapet. lsd-d wink seda ka dropitakse. hipivärk noh. make love not war.


anime sõltuvusest jah, mingi aeg oli küll nii, et tahaks rohkem ja rohkem ja kangemat ja kangemat kraami. lõpuks läksin juba filmide peale üle :) kozure ookami, miike jne.

a siis läksin "päriselt" tööle ja nüüd on hea kui aastas paar-kolm seriaali ära saab vaadatud. viimane oli samurai champloo. pikkadest gits2. kui hellsingi uued osad välja tulevad, siis tuleb jälle väike vaatamine teha...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
catbert



Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 80
Asukoht: kohas kus hugo boss asendub phat farmiga.

PostitusPostitatud: Teis Jan 17, 2006 18:46    Teema: Vasta viitega

......

Viimati muutis seda catbert (Teis Sept 12, 2006 19:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 18, 2006 12:49    Teema: Vasta viitega

nagu öeldud, ma ei tunne eesti gräffimeeste hingeelu. aga kui see oli lihtsalt spreiga seina peale joonistatud, siis ei pruugi sellel ka gräffimeestega suurt pistmist olla :)

aga ülejäänud teksti kohta, seda õrna temaatikat pisut käsitledes - ma nüüd täpselt ei saa aru, sa räägid kommist ja lsd-st kui ühest ja samast asjast? kommi all peetakse reeglina silmis ikkagi e-d ehk ecstasy ehk mdma (eestis küll põhiliselt mda). ja agressiivseks? hirmutunde? õpikutekst ma ütlen sulle. nimi on self-explanatory :) kahjulik on ta muidugi, ajurakke hävitab kindlasti, aga noh kas nüüd oluliselt rohkem kui alkohol, selles ma natuke kahtlen.

lsd aga on hoopis teine ooper. see on juba hallutsinogeen. hästi põnev temaatika, hallutsinogeenid nimelt. huvitavat lugemist leidub nt raamatus "Kosmiline siug ehk DNA ja teadmiste lätted" by Jeremy Narby, seal käsitletakse hallutsinogeenide teemat küllalt huvitavast vaatevinklist. aga see selleks. lsd viib väga kaugele. ning on väga naljakas aine :) palju, palju saab nalja. tablettide kujul seda ei leidu, vähemalt tavaliselt mitte. on kaks varianti - kas paber või kristall. ühesõnaga väike paberitükk või imepisike kristallitükk. mõju põhiliselt psühholoogiline, st tripp tuleb sinu enda peast ja tekitatuna sinu enda aju poolt. lsd annab vaid väikese tõuke. 90% on enda teha. lsd minuteada otseselt ajurakke ei hävita või kui siis üsna vähesel määral. kuid kuna sinu "mina" ja maailmapilt saavad päris tugeva põntsu, siis seal peitub ka happe põhiline ohtlikkus. on võimalik, et osad nõrgemad inimesed lihtsalt ei tule "sealt" enam tagasi.

muideks, ka nikotiin on tegelikult hallutsinogeen, kui seda puhtalt tarbida. sigarettidest saadav nikotiin on ca 3%-ne, kui oleks aga umbes 30%, siis viiks ta väga kaugele :)

thc osas - kas see mitte polnud määratletud ära taimesortidena? et osad kanepitaimed on indica, osad sativa? sest thc on ju ikka thc seal sees :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
catbert



Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 80
Asukoht: kohas kus hugo boss asendub phat farmiga.

PostitusPostitatud: Kolm Jan 18, 2006 15:57    Teema: Vasta viitega

...

Viimati muutis seda catbert (Teis Sept 12, 2006 19:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kammerer
mitjok


Liitunud: 2 Dets 2004
Postitusi: 1454
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 18, 2006 16:32    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ma ei loe mingeid õpikuid sel teemal. :) ma räägin sellest, mida ma ise näinud olen. üks kommis poksija hakkas täiesti lambist inimestele lõuahaake jagama ja oli ülimalt närvis iga väikse asja üle. teine variant - tekitab hirmutunde, ehk tekivad parakad. kõik vähegi halvad asjad tunduvad täielike katastroofidena. jällegi üks asi mida oma silmaga näind olen.


erinevad inimsed reageerivad erinevatele droogidele väga erinevalt - olenevalt siis nende organismist ning vaimsest olukorrast. kemikaalide puhul ei saa seega kunagi kindel olla, millist mõju seel inimesele avaldada võib.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 18, 2006 22:57    Teema: Vasta viitega

tuletan meelde, et ka alkohol on tavaline kemikaal :) ja keskmistest tendentsidest rääkides kindlasti mitu korda rohkem agressiivsust tekitav kui e. see on fakt. baksjorid lähevad vihaseks isegi siis kui kanepit suitsetavad :) või liiga palju kohvi joovad. paranoia on omaette teema, see võibolla vahest tekib loomuliku reaktsioonina (kuna asi ju ebaseaduslik, st legaalsuse korral paranoia-probleemi poleks) teatud mõttelaadiga inimestel. usun, et kanep on isegi rohkem paranoiakas. reeglina siiski on e mõju märksa positiivsem. vaadake näiteks filmi Human traffic, seal on küllaltki elutruult asja näidatud. tsitaat: http://www.20six.fr/FIo/archive/2005/08/
muidugi on kõigel oma miinusküljed. alati on olemas inimesi, kes "ei oska" tarbida. aga tumedam pool on kõigel sellel, mis tundub hea - ka näiteks ennastunustaval animevaatamisel, internetti sukeldumisel jne jne (hikikomori wink) meeleseisundit muutvad ained (sealhulgas alkohol, sigaretid ja kohvi) pole selles suhtes mingi erand. just gotta know your way around them.

hape on küll 100% sünteesitud, kuid see ei ole nüüd küll tingimata mingiks ebatervislikkuse näitajaks... kindlasti pole üks happetripp tervisele füsioloogilisest seisukohast kahjulikum kui üks alkoholi mälulaks (ajurakud, magu jne jne). teisest küljest - seentel selleks hallutsinogeeniks (psilotsübiin?) ka aine, mille molekulaarne koostis pole arvatavasti teps mitte lihtsam kui happe oma. mõju samuti väga tugev. aga kuna asi on looduslik ja mitte sünteesitud, kas ta siis peaks olema tervislikum?

nt sellised kohad nagu
http://www.nida.nih.gov/Infofacts/LSD.html
http://www.erowid.org/chemicals/lsd/lsd_basics.shtml
http://en.wikipedia.org/wiki/LSD
ei räägi poole sõnagagi sellest, et hape nüüd jubedalt ajurakke sööks või midagi muud paha sinu füsioloogiale teeks. põhiküsimus seisneb ikka psüühikas.

hallutsinogeenid on üldse tegelikult tervisele üsna kahjutud. tsitaat wikipediast (jutt käib siis psilotsübiinist):
Psilocybin has a fairly high LD50, signifying very low toxicity — more than half that of caffeine when administered intravenously in rats. Death from psilocybin intake alone is unknown at most recreational or medicinal levels.

lsd üledoos on samuti üsna meeletu kogus. kui keskmine doos on 50 - 150 ug. siis LD50 (surmav doos, st 50% katseloomadest on surnud) on 12,000 ug. seentel peaks see LD50 olema umbes samas suurusjärgus.
tuletan meelde, et alkoholi puhul on vastavad numbrid pisut teised. keskmiseks võiks lugeda ca 150-200g ja keskmiselt surmavaks ca 500g (räägime siis puhtast alkoholist eks).

tundub, et nüüd läks küll jubedaks promoks kätte ära :) niiet palun juba alguses moderitelt andeks kohutavalt ebaseadusliku postituse eest. siiski, eesmärgiks mitte reklaamimine, vaid väärarvamuste hajutamine. olen arvamusel, et pole mõtet tõmmata joont seaduslike ning ebaseaduslike narkootikumide vahele. seaduslikkuse piirist kinni pidamine ei päästa kedagi, samuti ei hukuta sellest piirist üleastumine kedagi - kõik on kinni inimesest endast. ning, mis veelgi tähtsam - inimese kontrollist oma elu üle. kui inimene _ennast_ ei kontrolli, siis ta jääb ka friikartulitest või krõpsudest sõltuvusse (sisaldavad palju kantserogeene, kahjulikke rasvasid ning muid tervisele kahjulikke aineid). muidugi, narkootikumide (seaduslike ja ebaseaduslike) üle on raskem kontrolli säilitada kui kartulikrõpsude üle, aga põhimõte on sama.

lõppu tsitaat klassikult bill hicksilt: It's not a very popular idea, i know, but it is the truth. i have taken drugs before, and - I had a real good time. Didn't murder anybody, didn't rob anybody, didn't rape anybody, didn't lose……one fucking job, laughed my ass off and went about my day. sorry.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: