OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

seitsme sule saadetis

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2003 16:45    Teema: seitsme sule saadetis Vasta viitega

Tsiteerin::
Seepärast on parimad animed:
1) joonistatud suurema detailsusega ja animatsioonikvaliteediga kui mistahes lääne multifilm  (arvutianimatsioon ei käi multifilmi alla)


see lause on (minu jaoks) võrdlemisi vastuoluline ja subjektiivne, seega otsustasin ma veidike häält tõsta ning kuna mind huvitab üldsuse arvamus ka selle teema juures, teen seda avalikus foorumis.
kõigepealt, kuidas defineerida sõna 'parim'? süþee, omapära või, nagu ma ehk aiman, animatsiooni järgi? enne täpsustust seda edasi ei kommenteeri.
mille poolest täpsemalt jäävad lääne multifilmid siis alla? võtame luubi alla nt disney stuudio ja selle nö 'jaapani alternatiivi' stuudio ghibli. ehkki süþee poolest kannatab disney stuudio looming pahatihti väga lapsikute ja naiivselt positiivsete lõpplahenduste all ja ei sisalda ehk nii palju dramaatikat / vägivalda jne, ei jää animatsioon ja selle kvaliteet mitte mingist nurgast ghiblile alla, kuigi, pean tunnistama, et ma pole viimaseid multifilme neilt näinud. siiski ei usu ma et disney kvaliteet langenud oleks, samas trendimääravaks ma neid panna samuti ei julge, selleks on vaja antud teemat lähemalt uurida (mida ma ehk kunagi ka teen, kes teab). fakt on muidugi see, et disney stuudiotel on alati käputäis raha olemas, seda eriti tänu omapärasele müügitaktikale. nimelt satub üliharva mõni disney suurhiti järg kinno, neid levitatakse ekslusiivselt videotel, jõulu ajal : ) mis oleks parem kingitus lapsele 2002 suvel / sügisel nähtud lilo & stitchi järg? rahast tulenevalt tekivad ka paremad võimalused, parem tehnika, etc. muidugi, tööd teevad siiski inimesed, mitte tehnika : ).
detailsus on ka suhteline, arvestades lääne omapärast joonistusstiili, nt terve genndy tartakovsky looming CNi jaoks on puhas geniaalsus mu arust, eriti kui vaadata viimati valminud (anime-inspired) 'Samurai Jacki', mis on visuaalselt väga tugev ning piisavalt omapärane et igale animestuudiole silmad ette teha, sellal kui suurem osa jaapani animaatoreid ja joonistajad ikka ühte ja sama stiili uuesti ja uuesti läbi vesistavad, väikeste variatsioonidega siin ja seal.

niih, see tuli kõik nüüd veidi liigendamatult, vabandage.
ahjaa, defineeri arvutianimatsioon mulle ka, siis ma saan edasi viriseda : )

chuchu ^.^
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2003 17:32    Teema: Vasta viitega

ma alustan siis algusest:

parima all on mõeldud kriitikute ja/või vaatajate poolt enim hinnatud animed. Ühe vaataja hinnang võib olla subjektiivne, aga massidele kehvasti animeeritud asjad peale ei lähe. Hmm, kuigi väikesed vaatajad hindavad ka Pokémoni jms, aga nad ju teisi eriti ei tunne ega tea.

lääne multifilmide osas on mõeldud eelkõige igasugu seriaale, kuna ka suur hulk animet seriaalina välja lastakse.
Enamust 80date lõpu ja 90date alguse/keskpaiga lääne multifilme (nt. Marveli kangelastega X-Men jt.) on vähemalt mul valus vaadata; animatsioon on puine ja jõnksuv, stoori edeneb sama palju kui keskmise Venetsueela seebika ühes osas ja võrdlust sama perioodi animega enamik välja ei kannata. Rõhk on sõnal enamust, sest erandeid on alati, ja kindlasti leidub Lääne multifilme, mis nii mõnelegi animele silmad ette teeb. Ja joonistusstiile on lääne multikate puhul ju sadu, kui mitte tuhandeid erinevaid (South Park vs. Marvel vs. Tartakovsky vs. veel jumalteabkes) , seepärast on ka võrdlemine vägaväga raske. Samas on sissejuhatav tekst ju mõeldud ka ligimeelitamiseks ja...

Lühidalt, ühest vastust on võimatu leida. See tekst esitab üht vaadet; kas lugeja nõustub või ei, on tema enda asi.

P.S.
arvutianimatsioon = minu nägemuses 100% CGI's tehtud filmid
P.P.S.
Tartakovsky osas ma parem vaidlema ei hakka. See mees on tõesti geenius ja iga asi, mis ta teeb, puhas kuld :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2003 19:08    Teema: Vasta viitega

treasure kirjutas:
ma alustan siis algusest:

parima all on mõeldud kriitikute ja/või vaatajate poolt enim hinnatud animed.

ma alguses, enne virisema hakkamist jõudsin suht samale järeldusele ning otsustasin mitte viriseda :) aga samas on punkt 1 siiski natuke imelik, kuna võrreldakse "parimaid animeid" "mistahes lääne multifilmiga". ebaaus, sest ka "parimad lääne multifilmid" on olemas. või ei?

Tsiteerin::
P.S.
arvutianimatsioon = minu nägemuses 100% CGI's tehtud filmid

seega jätad välja nii mõnedki asjad, mida ka animeks ikkagi nimetatakse. run=dim, mahou yuugi ova, urda, archetypes forces, platonic chain (peaksid olema täielikult arvutiga tehtud) ning kindlasti muidki asju. ehk siis sellepärast, et ainult arvutiga asi tehtud on, ei pruugiks neid veel välja jätta. multifilmiks või animeks ehk siis üldnimetusega animatsiooniks kõlbavad nad ikka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Veeb 18, 2003 20:03    Teema: njau njau Vasta viitega

Tsiteerin::
See tekst esitab üht vaadet; kas lugeja nõustub või ei, on tema enda asi.

... see mulle ei istugi, erapooletut arvamust on vaja. kuid ehk olen ma liigne tähenärija. : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
treasure



Liitunud: 5 Veeb 2003
Postitusi: 80
Asukoht: Tokyo

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2003 16:04    Teema: Re: njau njau Vasta viitega

acousmatique kirjutas:

... see mulle ei istugi, erapooletut arvamust on vaja. kuid ehk olen ma liigne tähenärija. : )

sellist looma, nagu erapooletu arvamus on üldse väga harva kohata... eks ma muidugi andsin oma parima, aga lausa kõike on võimatu sellise lühida tekstiga katta. Ja lühike peab ta ju olema, sest 20-lehelist traktaati vaevalt, et keegi sissejuhatuseks lugeda tahab.


@ruri
Tsiteerin::
seega jätad välja nii mõnedki asjad, mida ka animeks ikkagi nimetatakse.

nagu just ütlesin, sissejuhatus on sissejuhatus, arvutianimatsioon seostub enamusele(bolðevikele? wink) ikkagi 'Shreki', 'Toy Story' jt. sarnaste filmidega. Lühike tekst nõuab paratamatult üldistusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2003 12:23    Teema: pisut offtopic, aga ikkagi Vasta viitega

kusjuures blood on ju ka 100% arvutianimatsioon. üldse kipuvad uue kooli animed olema valdavas enamuses arvutitega animeeritud. olen suht-veendunud, et näiteks Hellsing, GITS: A Stand Alone Complex, Vandread, Witch hunter robin ja paljud teisedki on täiesti sajaprotsendiliselt arvutitega tehtud. rääkimata siis disney derivaatidest (mis nüüd viimati silma jäidki - see moosese lugu vist oli. no täielik arvutianimatsioon). mitte, et see halb oleks imho. aga karta on, et käsitsi joonistamine kipub välja surema, arvutitega toimub asi märksa odavamalt ja kiiremini.

kusjuures rääkides heas ja halvast animest ning nende võrdlusest lääne multikatega, siis minu meelest on asjalood nii: lääne multikad on umbes sama vaadatavad kui kõik muud hollywoodi filmid. ühesõnaga ilus teostus, aga 100% ettearvatav sisu. anime puhul aga alati päris nii ei ole. isegi pisut kehvema teostusega anime võib olla väga hea, kusjuures mingi eriti hästi tehtud võib jälle täielik sitt olla.

film peab moodustama ühtse terviku, vaid siis ta võib olla nauditav. teostus ei ole kõige olulisem, imho on palju tähtsam mulje, mis film jätab, ehk siis emotsioon, mis tekib siis kui hakkavad jooksma lõputiitrid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2003 15:40    Teema: Re: pisut offtopic, aga ikkagi Vasta viitega

pansomon kirjutas:
kusjuures blood on ju ka 100% arvutianimatsioon. üldse kipuvad uue kooli animed olema valdavas enamuses arvutitega animeeritud. olen suht-veendunud, et näiteks Hellsing, GITS: A Stand Alone Complex, Vandread, Witch hunter robin ja paljud teisedki on täiesti sajaprotsendiliselt arvutitega tehtud. rääkimata siis disney derivaatidest (mis nüüd viimati silma jäidki - see moosese lugu vist oli. no täielik arvutianimatsioon). mitte, et see halb oleks imho. aga karta on, et käsitsi joonistamine kipub välja surema, arvutitega toimub asi märksa odavamalt ja kiiremini.


ma arvasin et ei ole kedagi kes valesti aru saaks, aga sina siiski said. treasure tõi näideteks shreki ja toy story. mis on nendel ühist? nimelt see, et lisaks graafikale on ka tegelaskujude liikumine 100% arvutiga tehtud k.a. (nüüd on tähtis moment) tegelaste ruumiline kujutamine, st kui tegelane end liigutab, siis elementide asukohta määrab 3D programm, mitte aga kunstniku käsi.
ma loodan et see oli arusaadav seletus ja ei vaja enam targutamist juurde : )

aga tuues välja veel ühe asjaolu, suurem osa lääne multikaseeriatest on episoodilise olemusega, animed seda nii tihti pole, mis teeb need minu jaoks ka nauditavamaks.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2003 13:41    Teema: Re: pisut offtopic, aga ikkagi Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
pansomon kirjutas:
kusjuures blood on ju ka 100% arvutianimatsioon. üldse kipuvad uue kooli animed olema valdavas enamuses arvutitega animeeritud. olen suht-veendunud, et näiteks Hellsing, GITS: A Stand Alone Complex, Vandread, Witch hunter robin ja paljud teisedki on täiesti sajaprotsendiliselt arvutitega tehtud. rääkimata siis disney derivaatidest (mis nüüd viimati silma jäidki - see moosese lugu vist oli. no täielik arvutianimatsioon). mitte, et see halb oleks imho. aga karta on, et käsitsi joonistamine kipub välja surema, arvutitega toimub asi märksa odavamalt ja kiiremini.


ma arvasin et ei ole kedagi kes valesti aru saaks, aga sina siiski said. treasure tõi näideteks shreki ja toy story. mis on nendel ühist? nimelt see, et lisaks graafikale on ka tegelaskujude liikumine 100% arvutiga tehtud k.a. (nüüd on tähtis moment) tegelaste ruumiline kujutamine, st kui tegelane end liigutab, siis elementide asukohta määrab 3D programm, mitte aga kunstniku käsi.
ma loodan et see oli arusaadav seletus ja ei vaja enam targutamist juurde : )

aga tuues välja veel ühe asjaolu, suurem osa lääne multikaseeriatest on episoodilise olemusega, animed seda nii tihti pole, mis teeb need minu jaoks ka nauditavamaks.


kurat ma usun, et tänapäeval tehakse ka päris suur osa 2D-animatsioonist 3D-s (jutt käib siis ikka animedest, mitte lihtsalt animatsioonist). st. et modelleeritakse liikumine ja kõik 3D-s välja ja siis pärast mingite filtrite või asjadega jäetakse mulje, et tegu on käsitsi joonistatud 2D-ga. mul mingeid kindlaid tõendeid ei ole, aga esiteks räägib selle kasuks loogika (sest tehnoloogiliselt on see võimalik ja majanduslikult kasulik ja ka silmale ilus vaadata), teiseks aga näiteks GITS: stand alone..., kus algusanimatsioon on kõik 3D-s, aga sari ise traditsioonilises animestiilis. ning sealjuures kõikide tegelaskujude liikumine on seal ju täiesti miyazaki-tasemel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V6imendi



Liitunud: 2 Veeb 2003
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2003 18:26    Teema: Vasta viitega

Kindlad tõendid on siin: Production I.G'i kõik uued animed on arvutiga tehtud. Algsed visandid tehakse ainult käsitsi. Paljudele ei meeldi digitaalselt töödeldud animed, sest väga kirkad ning puhtad värvid jätavad multifilmiliku ja võltsi mulje. Käsitsi tehtud on ikka midagi muud ning tundub ka hulga realistlikum.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2003 19:53    Teema: Re: pisut offtopic, aga ikkagi Vasta viitega

pansomon kirjutas:
teiseks aga näiteks GITS: stand alone..., kus algusanimatsioon on kõik 3D-s,

novot, sellist ainult arvutiga tehtud 3D animet (või siis arvutianimatsiooni) me siin mõtlemegi. kui tahad näha kui kena sihuke välja tuleb, siis otsi näiteks selline sari nagu Run=Dim (Ishin) üles ning imetle. minule isklikult sellised ei meeldi, st teostuse poolest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2003 09:16    Teema: Vasta viitega

V6imendi kirjutas:
Kindlad tõendid on siin: Production I.G'i kõik uued animed on arvutiga tehtud. Algsed visandid tehakse ainult käsitsi. Paljudele ei meeldi digitaalselt töödeldud animed, sest väga kirkad ning puhtad värvid jätavad multifilmiliku ja võltsi mulje. Käsitsi tehtud on ikka midagi muud ning tundub ka hulga realistlikum.


hmm, minu meelest on küll GITSi sarja animatsioon märksa realistlikum kui käsitsi joonistatutel. mitte, et mulle käsitöö ei meeldiks, pigem vastupidi. aga digitaalselt töödeldud on samuti kena.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2003 09:28    Teema: Re: pisut offtopic, aga ikkagi Vasta viitega

ruri kirjutas:
pansomon kirjutas:
teiseks aga näiteks GITS: stand alone..., kus algusanimatsioon on kõik 3D-s,

novot, sellist ainult arvutiga tehtud 3D animet (või siis arvutianimatsiooni) me siin mõtlemegi. kui tahad näha kui kena sihuke välja tuleb, siis otsi näiteks selline sari nagu Run=Dim (Ishin) üles ning imetle. minule isklikult sellised ei meeldi, st teostuse poolest.


kontrollime.
muidu final fantasy mulle küll meeldis. mitte stoori, vaid ikka teostuse poolest. lugu oli suva. samas jälle mulle üldse kipuvad need 3d-asjad peale minema...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2003 15:17    Teema: Vasta viitega

ma ütlen nüüd midagi totaalselt jubedat aga - pansomon, sa räägid liiga palju.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Kolm Märts 05, 2003 18:40). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2003 12:18    Teema: Vasta viitega

hehehee, väga võimalik LaLaLaa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawaii :)



Liitunud: 19 Märts 2003
Postitusi: 60
Asukoht: planeet Maa

PostitusPostitatud: Reede Märts 21, 2003 11:22    Teema: Vasta viitega

minu aravtes on anime ja muude lääne multikate vahe selles, et animes ei ole kõik nii kindlalt must ja valge, hea ja kuri. tegelastel on omad isiklikud põhjused miks nad nii või teisiti käituvad. a muidugi ka stiil on teistsugune, mis on kindlasti üheks anime tunnuseks LaLaLaa
võibolla ma arvan nii sellepärast et ma pole teistsuguseid animeid veel näinud.....(?)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 21, 2003 13:52    Teema: Vasta viitega

Nojahh, ja osad lääne multikad on samas sarnased... ei ole kõik must ega valge.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: