OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis teeb anime lahedaks? Kas suured silmad või romantika.
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2004 23:06    Teema: Vasta viitega

Genky, moraali lugemine peaks olema meie, moderaatorite töö. Jäta see meile, ole hea. On arusaadav, et meie vaated baka.ee-le või siis kogu foorumikultuurile üldiselt pole ühtsed. Sinu enda sõnu kasutades: lepi või jäta.

Aga kui sa teema tõstatasid, kirjeldan sulle natuke oma (NB! oma! st mitte ametlikku baka) filosoofiat:

Ma ei poolda liigset modereerimist ja moderaatoritepoolset vahelesekkumist. Me võiksime korraldada baka.ee asemel auswitch.ee, kuid milleks? Ei naudiks seda meie ja kasutajad põgeneksid nelja kaarde laiali. Vahele segame vaid siis, kui teema on mõttetu, kedagi otseselt solvav või siis juba viies teema samal ainel. Tegemist on kõige lihtsama asjaga- usaldusega oma kasutajate vastu. Usaldan, et nad ei spämmi, rõvetse, solva teisi jne. Kui see kahjuks siiski toimub, siis astume vahele. Elu on lihtsam nii minul kui ka kasutajatel.

Ja praegune asi, mille kohta sa sõna võtsid- thread hijacking. Lubatud. Täiega. Kui me nagu kukununnud postitaksime ainult etteantud teemal, ei oleks see peagi huvitav. Kui sa näed midagi, millega sa nõus ei ole- ütle. Vaidle. Argumenteeri. Too näited. Ära muutu hüsteeriliseks emm On meil huvitav lugeda ja toob sisse diskussiooni.
Parim näide: kui kunagi ammu erick tegi teema Cowboy Bebopi mäng tulemas, mis lõppkokkuvõttes läks futuristlikust animest ja arvutimängudest äärmiselt kaugele, nimelt arutlusele Rooma impeeriumi üle. See oli minule huvitav, erikcule huvitav ja on veel mitmeidki inimesi, kes on pidanud seda üheks baka köitvamaks teemaks. Kui ma aga oleksin selle ära keelanud, et off-topic, siis oleks teema end ammendanud ja pikk arutelu Rooma impeeriumi üle ära jäänud. Vähemalt minul oleks kahju olnud.

Muideks, teise inimese arvamusega mittenõustumine ja selle vastu vaidlemine ei ole vähemalt minu raamatus "norimine", vaid diskussioon. Arutelu. Mis - jällegi minu arvamuse kohaselt - on huvitavam kui vaid kuiv põhjuste üleslugemine teemal "miks mulle meeldib anime"

Ja ma jään oma väite juurde- lootus kui selline pole midagi, mis anime eriliseks teeb. Lootust pesitseb nii Hollywoodi filmides, Jaapani filmides kui ka Lääne animatsioonis.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
riti



Liitunud: 8 Dets 2004
Postitusi: 4
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 11:22    Teema: Vasta viitega

Nagu eelpool mainitud, pole mitte kõik tegelased suuresilmsed. Sageli tundub, et suured silmad ja pikad jalad on nagu tegelase staatuse näitamiseks animes. Esimesest osast saadik lihtne ja arusaadav. Suured silmad- üks peategelastest, väiksed silmad- keegi ebaolulisem. Kui esimestes seeriates liigub ringi mõni tegelane, keda ainult põgusalt näitab, aga silmad on piisavalt suured, on põhjust kahtlustada, et edaspidi on tast veel kõvasti juttu. See on muidugi liiga üldistav ja paljudes animetes ei pruugi see nii olla, aga silma on selline asi hakanud küll.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 15:44    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Genky, moraali lugemine peaks olema meie, moderaatorite töö. Jäta see meile, ole hea. On arusaadav, et meie vaated baka.ee-le või siis kogu foorumikultuurile üldiselt pole ühtsed. Sinu enda sõnu kasutades: lepi või jäta.

Oi vabandust, et mina, kui alandlik tavakasutaja, sekkusin suurte moderaatorite töösse. Ma ei saa aru...kas siis tavakasutajal pole õigust hoida midagi korras? Kui keegi viitsib, sisi võib ta ju vahel vihjata, et midagi on korrast ära või nii. See kergendaks ju ka teie tööd. Meie vaated pole juba ammugi ühtsed, aga kas siis sina ja Vabarnamees peate kõik kahekesti ära tegema? Aidata ei või? Mis siis, et mode staatust pole.
Tsiteerin::

Aga kui sa teema tõstatasid, kirjeldan sulle natuke oma (NB! oma! st mitte ametlikku baka) filosoofiat: ...

Aga palun...riputa mulle silt kaela nimega Hermann Göring...või kohe parem Hitler. Parem tunne, onju? :) Ma ei tule siia kiritiseerima teie tööd. Ma pole ka öelnud, et te ei peaks usaldama kasutajaid. Ma lihtsalt vihjasin, et antud juhul oli tegu siiski mõttetu 'diskuteerimisega' ning anutd juhul polnud see teemakohane ja üks osapool solvus.
Tsiteerin::

Ja praegune asi, mille kohta sa sõna võtsid- thread hijacking. Lubatud. Täiega. Kui me nagu kukununnud postitaksime ainult etteantud teemal, ei oleks see peagi huvitav. Kui sa näed midagi, millega sa nõus ei ole- ütle. Vaidle. Argumenteeri. Too näited. Ära muutu hüsteeriliseks emm On meil huvitav lugeda ja toob sisse diskussiooni...

Ma ei vaidle vastu. Ma ei öelnud ma midagi selle kohta, et teemast mööda kirjutamine oleks paha.
Tsiteerin::

Muideks, teise inimese arvamusega mittenõustumine ja selle vastu vaidlemine ei ole vähemalt minu raamatus "norimine", vaid diskussioon. Arutelu. Mis - jällegi minu arvamuse kohaselt - on huvitavam kui vaid kuiv põhjuste üleslugemine teemal "miks mulle meeldib anime"

Aga palun. Diskuteeri, kuid sa võiksid arvestada sellega, et kõigile sinu teravad ütlused ei mõju diskusiooni algusena vaid solvavana või isegi ülbusena ( igaühel oma ). Ja jällegi mainiks, et sinu diskusioon oli teemast mööda ja ka ShadowofGoth mainis, et ta pole palju animet näinud.
Tsiteerin::

Ja ma jään oma väite juurde- lootus kui selline pole midagi, mis anime eriliseks teeb. Lootust pesitseb nii Hollywoodi filmides, Jaapani filmides kui ka Lääne animatsioonis.

Mõne inimese jaoks teeb, mõne jaoks mitte. Et siiski teemas püsida... kui nii võtta, siis on kõike nii anime kui ka lääneanimatsiooni juures. Ka filmimaailmas jne. Suured silmad võivad esineda ka lääne multikates. Selle alusel ei saa väita, et üks või teine teeb animest parema animatsiooni kui lääne multikad. Igaühel on oma ettekujutus asjast.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 20:48    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Aga palun...riputa mulle silt kaela nimega Hermann Göring...või kohe parem Hitler. Parem tunne, onju? :)

Okei, see oli selle poolaasta kõige sürrim lugemine sellest foorumist. Rolling Eyes
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 20:57    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma ei vaidle vastu. Ma ei öelnud ma midagi selle kohta, et teemast mööda kirjutamine oleks paha.


Tsiteerin::
Hjarg...ma paluksin sul (ja ka ShadowofGothil ning ruril) lugeda pealkirja uuesti. Antud juhul pole tegu lääne ja ida animatsiooni võrdlusega vaid sellega, mis teeb inimese jaoks anime, antud juhul siis ida oma, huvitavaks.


Error 106: Oxymoron detected
Please restart
logging off
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
genky
hommikune tõus


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 3674
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 21:08    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Tsiteerin::
Ma ei vaidle vastu. Ma ei öelnud ma midagi selle kohta, et teemast mööda kirjutamine oleks paha.


Tsiteerin::
Hjarg...ma paluksin sul (ja ka ShadowofGothil ning ruril) lugeda pealkirja uuesti. Antud juhul pole tegu lääne ja ida animatsiooni võrdlusega vaid sellega, mis teeb inimese jaoks anime, antud juhul siis ida oma, huvitavaks.


Error 106: Oxymoron detected
Please restart
logging off


Nagu...ma ei vaidle vastu sellele, et teemast mööda rääkimine on halb (nagu sinu näite Rooma impeeriumi kohta). Kus ma seda ütlesin? Ma palusin teil pealkiri uuesti läbi lugeda, et näidata, et teie diskusioon oli mööda. Mööda just seetõttu, et osapooled suhtusid sellesse täiestri erinevalt.
_________________
Asashio | AniMatsuri | MyAnimeList
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vabarnamees
mario with money


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1802
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 21:22    Teema: Vasta viitega

Ma lisaks minu poolt varemöeldule veel: olen veendunud, et anime ei ole lahe, nõndasamuti nagu filmid ei ole lahedad või magustoidud ei ole lahedad. Haibane Renmei on lahe, Eiken ei ole seda mitte. Kohupiimataskud on lahedad, napoleonikook võib lahedusest vaid unistada. Niisiis: mõned on lahedad. Too, kes arvab, et anime kogumina on lahe, kannatab väljakujunemata maitsemeele all. Tõhusa ravi eelduseks on sajakonna Doraemoni osa vaatamine koosmõjus Samuel P. Huntingtoni raamatu "Tsivilisatsioonide kokkupõrge" põhjaliku tudeerimisega.
_________________
Vabarnamees: nagu lendav tigu * ~animeloend~
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2004 21:31    Teema: Vasta viitega

genky kirjutas:
Ma palusin teil pealkiri uuesti läbi lugeda, et näidata, et teie diskusioon oli (?teemast?) mööda. Mööda just seetõttu, et osapooled suhtusid sellesse täiestri erinevalt.


Kui aga suhtusid erinevalt, siis... selleks ju vaieldaksegi, et asi selgeks saada? Mitte ei satuta hüsteeriasse. Võib ka lihtsalt minu arvamus olla...
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
V-QuB



Liitunud: 6 Nov 2004
Postitusi: 53
Asukoht: Kohtla-Järve

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 15:07    Teema: Vasta viitega

Ehhh :( jälle on tehtud sääsest elevant :(
_________________
"When Machines Learn to Feel
Who Decides What is Human"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
electra



Liitunud: 26 Juul 2004
Postitusi: 326
Asukoht: tartumaa

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 17:23    Teema: Vasta viitega

jah, sääsest on tõesti tehtud elevant
noh, siiamaani on ikkagi parim lahendus, et igalühel on oma arvamus ja keegi selle pärast ei solvu, eks?

nii, nüüd siis teemani jõudes:
mulle meeldib anime sest see ei käi pinda :P, ameerika mutikad on liig vägivaldse huumoriga (asjaga millest minusugune blondiin aru ei saa)
ja tihtilugu liiga lihtsa sisuga. ps. suured silmad on lahedad!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ichi



Liitunud: 10 Aug 2003
Postitusi: 249
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 19:44    Teema: Vasta viitega

aga minule meeldib anime, kuna seal on d ja f suuruse rinnakorviga 13-aastased plikad Happybunny Muhe
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 21:57    Teema: Vasta viitega

ichi kirjutas:
aga minule meeldib anime, kuna seal on d ja f suuruse rinnakorviga 13-aastased plikad Happybunny Muhe


Oli see nüüd mees- või naisichi, kes seda kirjutas LaLaLaa
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
0h00



Liitunud: 12 Nov 2003
Postitusi: 364

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 22:55    Teema: Vasta viitega

animed teeb lahedaks detailsus ning äärmiselt läbitöötatud süzee.suhteliselt realistlik käsitlus(ka sci-fi ja ulmekate puhul) ning oskuslikult ülesehitatud karakterid...
jajah need 13 aastased plikad on kah ägedad Hentai
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 10:19    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Genky:
Ma lihtsalt vihjasin, et antud juhul oli tegu siiski mõttetu 'diskuteerimisega' ning anutd juhul polnud see teemakohane ja üks osapool solvus.


Mõttetuks läks diskussioon ShadowGoth'i arusaamatu hüsteeria peale nagu - kurat, võib olla ma peaksin siit ära minema!!! Ma ei kannata seda kui mu kallal ilma asjata võetakse! - jne
Ja solvus...? Kui inimene ei oska oma arusaama sõnadesse panna ja sõnastab selle nii absurdse väitega nagu "mulle meeldib animes lootus, mida iga karakter endas kannab", siis lihtsalt peab sellele vastu vaidlema. Ning kui inimene endast välja läheb, kui tema arvamusele vastu vaieldakse, siis... ma parem jätan oma arvamuse endale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vargflicka



Liitunud: 6 Aug 2004
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 29, 2004 00:11    Teema: Vasta viitega

Ma valin animed ilmselt sama mätta otsast nagu igat teist filmi või
seriaali. Esmaoluline on lugu, selle esitus ja tegelaste areng. Kuid samas
hindan animed ka suuresti seetõttu, et üsna palju leiab käsitlemist fantasy
ja sci-fi temaatika - selles osas vaevab mind pidev nälg :) . Ja näljane
inimene ei hobuse suhu ei vaata, vaid üritab endale toitu ahmida kõikjalt,
kust vähegi võimalik. Seega, mul leidub suuri lemmikuid ka lääne
animatsioonide hulgas, pikematest filmidest ehk näiteks Lilo & Stitch.

Kui järele mõelda, siis leidub mu meelis-animede vahel kindlasti
hunnikute viisi ühisjooni - lahe lugu, lahedad tegelased, lahe muusika,
nauditav või vastuvõetav visuaalne külg, hea animatsioon jne. Kuid
samas on alati kergem välja tuua konkreetseid juhte. Nt Cowboy Bebop
meeldib musttuhandel põhjusel - oma kõrvallugude, pisidetailide, muusika,
viimase peal animatsiooni jne tõttu. Trigun on loo arengult väga hea (st,
et ega ei osand lõppu päris ette aimata küll, see avaneb pikkamööda,
mitte pole algusest peale selge; janoh, Wolfwoodi surm oli löök ja see, et
Vash lõpuks püssid ärr viskas - niuts). Berserk on tõeliselt sünge
dark fantasy - ei mingit tilulilutamist. Njah, tegelikult on ühisjooneks
ilmselt ka see, et kaasaelamist peab tekitama, tegelased peavad korda
minema - ehh, aga see ei käi ka taas aint anime pihta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
PinkBunnyGirl14



Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 39
Asukoht: ::Koorime::

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 18:32    Teema: Vasta viitega

Lihtsad romantilised,näh-need mind eriti ei tõmba.Filmil peab olema sügav sisu ja hästi väljamõeldud karakterid.Ameerika omadel just jääb neist omadustest puudu.Tihti neid vaadates tekib tunne et inimene kes selle tegi,tegi seda lausa vastikusega URRRRRR
Enda jaoks on animes olulised katanadega võitlevad mehed(minu nr 1 Happybunny Hentai )
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
nosferatu



Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 264
Asukoht: tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 20, 2005 13:00    Teema: Vasta viitega

eeemmm...noh,anime tegelastele tehaxe suured silmad tunnete v2ljendamiseks,aga jh,nagu teisedki,see ei t6mba ligi.
anime on paljude jaox lihtne lint mis jooxeb,
mina arvan samamoodi,aga ainult 1 p6hjus sel on.
e. siis see anime on sitt kui ta minu jaox selline on.

anime mis mind v6lub on julge(ei ole kardetud et episood on liiga julm vms.),tundeline(et sa suudad elada kaasa tegelasele kes kannatas raskelt või r66mustab ja on 6nnelik)

mis teeb anime yldse heax?
palju m6tlevad et milles seisneb see kas anime on hea või halb.
see s6ltub inimesest,kuna sinu maitse loeb palju.
ta ei ole yleyldine ning sa pole ka tavap2rane kui sulle meeldib mingi anime mis teistele ei meeldi,sa ei erine nendest inimestest palju,ainult maitse poolest.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 20, 2005 14:01    Teema: Vasta viitega

Vabarnamees kirjutas:
Kohupiimataskud on lahedad, napoleonikook võib lahedusest vaid unistada.


midamida? napoleonikook on üks lahedamaid maiuseid ju!!

:)

okei, et nüüd offtopicu eest bänni ei saaks - tõepoolest, anime ei ole lahe (muidugi kõik sõltub sellest mida pidada lahedaks). osad animed on lahedad. osad on põnevad. osad kurvad. osad lihtsalt ilusad. ja nii edasi. filmikunst, nagu iga teine. leidub palju mõttetut paska (vabandage väljenduse eest), aga leidub ka palju häid asju. ja ongi kõik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kran



Liitunud: 31 Juul 2004
Postitusi: 50
Asukoht: In my own twisted world.

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2005 21:09    Teema: Vasta viitega

Sisu ikka
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kotori



Liitunud: 22 Märts 2005
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 27, 2005 01:06    Teema: Vasta viitega

Minu aruston samuti tähtis selle sisu . Kuid on olnud ka animesi mille sisu on lõpp hea aga mitte eriti hästi joonistatud , siis ma ei vaata seda jällegist.. aga muidu ikka sisu Happybunny
Ning ma nõustun ka nosferatu´ga . Maitse on kõigil erinev kuid animes peab olma julgust, kaasa haaramist ja muud sellist mis sind seda siiski vaatama paneb, sest kui sa näiteks vaatad esimest seriaali osa , ega sa siis tohutult palju ju sisust ei saa teada, aga et sa seda ikka edasi vaataksid peab siiski see sind vaatama haarama. :P
_________________
Vale le pera vivir, pero siempre a yuda tener un angel que te cuide!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: