OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

KURAU Phantom Memory

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 14:50    Teema: KURAU Phantom Memory Vasta viitega

Isa võtab oma tütre(Kurau) tema sünnipäeval kaasa oma laboratooriumisse uue energiaga seoses tehtavat katset vaatama. Katse aga väljub kontrolli alt ning tüdrukut tabab lahtipääsenud energia. Tüdruk pääseb, kuid... ta ei ole enam endine. "Ma olen Rynax", ütleb ta. 10 aastat hiljem töötab Kurau agendina ja üks päev ilmub tema juurde tema kauaoodatud Rynax'i partner ning varsti pole enam miski endine.
Ütleks, et üks eelmise aasta parimaid animesi, kuigi lugu on kurb ja tekitab vahepeal isegi ängistust, haarab ta kaasa ning kuni lõpuni ei olnud tunnet, et oleks igav. Animatsioon on kena, meenutas stiililt Planetes ja R.O.D oma, muusika on hea, aitab süvendada seeria vaatamisel tekkivaid tundeid. Võiks vist isegi kihla vedada, et see seeria kisub nii mõnelgi emotsionaalsemal inimesel pisara silmast. Kuigi lõpp oli omamoodi happy end, ei kadunud ka viimase osa vaatamisel tekkinud selline natuke kurb meeleolu. Ilus ja kurb võiks ehk asja kohta öelda...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:40    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin selle seeria esimesed osad siis ära kui nad välja tulid, kuid kuna seeria litsenseeriti ja seda subisid mingi x hunnik erinevaid subijaid, jätsin ma ta pooleli ning alles 2-3 nädalat tagasi hakkasin uuesti koguma, ainult et grupp kelle sube ma vaatan (Anime Yuki), on 22. osa juures. Kas mingi muu subija on seeria juba lõpetanud või vaatasid sa raw'e? Küsin, kuna ise ka sooviksin lõppu näha. : )

Kuid zork ei valeta kui seda eelmise aasta üheks parimaks animeks nimetab. Tegemist on Studio BONES tööga, kes on muu hulgas Wolf's Rain'i ja RahXephoni autorid ning seda on ka selgelt näha. Visuaalid on väga kõrge kvaliteediga, kogu kujutatud maailm elab ning tihti tekib tahtmine säärast tulevikku ka ise avastada, karakterid on usutavad nii välisilme kui ka sisemaailma järgi, seiyuu'd ja soundtrack on 100% paigas (ehkki, võrreldes eelpoolmainitet animetega ei ole soundtrack'il nii palju eraldi kuulatavaid lugusid, kuid see-eest on superilus OP Akino Arai'lt). Seeria on siiras ja üsna tõsise olemusega, kohati ka ängistav, aga mitte kunagi liiga sünge (ma olen veidi väsinud juba sellest küberpungi stambist). Ka tulevikus on palju probleeme suurkorporatsioonide ülemvõimu, vähemuste diskrimineerimise ja muu sellisega, kuid see pole keelanud autoritel maailma rõõmsates toonides kujutada, tekitada elamise rõõmu nii iseenda kui ka tegelaskujude suhtes. Tegemist on ilusa animega selle väljendi kõige paremas mõttes.

Mis mulle selle seeria juures aga kõige rohkem meeldib on tema sü¾ees olev väga omapärane allegooria molekulaarsel tasandil eksisteerivate objektide ja meie endi vahel. zork'i poolt mainitud Rynax on midagi elava energia sarnast, inimeste poolt väljakutsutud energiaosakesed, kes ei oska meie aegruumist lahkuda kuid kelle elamisinstinkt et lase neil ka hävida, või täpsemini: lasta inimestel neid hävitada, kes saaksid enda käsutusse veelgi võimsama energiavormi, ehkki maailmas pole midagi energiakriisi sarnast enam olemas. Rynax'id haaravad endale mõne keha ning keha omaniku ja lendlevate kuldsete osakeste vahel tekib omapärane sümbioos, kus mõlema entiteedi vahel valitsevad nii vastuolud kui ka konsensus, kuid tulemuseks on siiski koherentnse isiksus - eeldusel et Rynax sisenes temasse loomulikul viisil. Kurvastav on aga see, et tekkinud superinimesed tunnevad ennast võõrandatuna, kuna nad tajuvad selgemini inimkonna mõtteviisis alati prevalveerivat ahnust, ksenofoobia levikut ning pidevat iha millegi uue järele, progress ainult progressi nimel. Sellele lisandub veel Rynax'ite omapärane (?) vajadus paarilise järele, kes nende mõlema elule eesmärgi annab või lihtsalt ühe hinges lasuva augu täidavad. Rynax'i olemus on inimlik kõige baasilistemas mõõtmetes, kuid kõrgemad jõud ei soovi seda mõista ning selle tulemusena on siiras energia tagakiusatud nagu mõni terrorist

Tõesti kurvastav on see, kui vähe tähelepanu säärane fantastiline seeria saanud on, eriti kui (minu arust) 2004 ei olnud animete poole pealt eriti hea aasta aasta.

Torrentid siit
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
zork



Liitunud: 19 Veeb 2003
Postitusi: 578
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 26, 2005 20:31    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
acousmatique:
Kas mingi muu subija on seeria juba lõpetanud või vaatasid sa raw'e? Küsin, kuna ise ka sooviksin lõppu näha. : )


Vaatasin ise sellise grupi nagu Sora omasi. Baka-updates saidilt peaks natuke infot selle grupi kohta leidma, kui mujalt mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Jan 26, 2005 23:40    Teema: Vasta viitega

Tänud, googledasin, leidsin. Jään siiski ootama kuni AnimeYuki nad ära subib, 2 osa ainult.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kaptengalaktlan
räägib nagu muusika


Liitunud: 16 Jan 2004
Postitusi: 312
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2005 18:48    Teema: Vasta viitega

Kunagi vaatasin selle mõned esimesed osad ära, kuid jäi mingitel põhjustel pooleli. Nüüd võtsin uuesti ette ja olen nõus eelpool kirjutajatega - tõesti väga ilus ja sisukas anime.
Mis mind häiris, oli aga osade tegelaste nimed selles loos - Christmas, Eine, Kleine, Dolph Lundgren (tema oli küll vaid hauakivil) jne. Jäi mulje, et oli justkui kasutatud euroopalikke nimesid ilma nende sõnade tegelikku tausta pikemalt uurimata.
Jaapanlaste jaoks see ei ole küll arvatavasti siiski eriline probleem.
Aga üldises mõttes on Kurau südant liigutav lugu kiindumusest ning mina tunnetasin seal veidi ka Trigunilikku problemaatikat - kas on võimalik see, et hundid söönud ja lambad terved.
_________________
/>_<\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Nov 14, 2008 00:27    Teema: Vasta viitega

Töiesti õhust võetud bump. Minu meelest see on viimaste aastate seeriatest raudselt üks parimaid ning musternäidis 21. sajandi anime positiivsetest arengutest. Kes veel näinud pole, see vaadaku kindlasti.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Reede Nov 14, 2008 19:50    Teema: Vasta viitega

Suured tänud, saan oma kahekümnele kõvakettal vedelevale animeseeriale, mida ma iialgi ära vaadata ei jõua, veel ühe juurde tõmmata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Reede Nov 14, 2008 20:31    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Suured tänud, saan oma kahekümnele kõvakettal vedelevale animeseeriale, mida ma iialgi ära vaadata ei jõua, veel ühe juurde tõmmata.

Anna nimekiri ja ma ütlen sulle kohe millised sa rahuliku südamega maha võid lasta.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman



Liitunud: 6 Veeb 2007
Postitusi: 829

PostitusPostitatud: Laup Nov 15, 2008 00:58    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
Anna nimekiri ja ma ütlen sulle kohe millised sa rahuliku südamega maha võid lasta.

OK.

Serial Experiments Lain
Cowboy Bebop
Samurai Champloo
Ghost in the Shell SAC
Ghost in the Shell SAC 2nd GIG
Furi Kuri
Seikai no Monshou
Seikai no Senki I
Seikai no Senki II
Kaiba
The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Monster
Ergo Proxy
Detroit Metal City
Gunbuster
Tengen Toppa Gurren Lagann
Berserk

Näed, liialdasin natuke. Koos Kurauga 18 seeriat hoopis kokku ja üks neist (Berserk) ka kohe läbi vaadatud. Muidu aga on tegu selliste sarjadega, mille puhul mõned siin võivad öelda, et "omg, kuidas sa üldse animefänn saad olla, kui need vaatamata." Aga see pole oluline; ma lihtsalt ei usu, et siit oleks midagi eriti rahuliku südamega maha lasta võimalik. Mis muidugi ei tähenda, et see Kurau Phantom Memory peaks vaatamisjärjekorras kohe viimaseks paigutuma (kuigi ma olen reeglina siiamaani üritanud rakendada nende peal mingisugust first-in-first-out reziimi, et mõni asi liiga pikalt kopitama ei jääks).

Siiski tänud selle Kurau teema bumpimise eest. Pole sellest sarjast varem midagi kuulnud ja võibolla olekski jäänud kuulmata, kui see teema siin poleks praegu üles tõusnud. Aga tundub huvitav, nii et vaatan mingil ajal kindlasti ära ja siis jagan muljeid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 15, 2008 01:52    Teema: Vasta viitega

fushi laseks ka rahuliku südamega maha kui ta sellest nimekirjast ühegi (peale Detroit Metal City, mida ma veel näinud pole) maha laseb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Nov 15, 2008 01:54    Teema: Vasta viitega

:(

Need on head, ilusad asjad. Ainus neist, mis mulle ei istunud, oli Samurai Champloo, aga see on vist rohkem minu maitses kinni.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
chi



Liitunud: 18 Dets 2005
Postitusi: 574

PostitusPostitatud: Laup Nov 15, 2008 21:21    Teema: Vasta viitega

Kurau... - See anime on super. Kes veel vaadanud pole siis soovitan soojalt. Ja kindlasti vaadake hea kvaliteediga.

Ja vaatasin ise subituna. Kui seda seeriat tõesti nii raske saada on, siis võite mulle sõnumi saata ja hosti "request" ida ( zshare-rapidshare etc. ) avi 640 x 480 Jp / En-sub 3,27 GB

Edit: Need on head animed tegelikult, "sekai" seeriad on näiteks mu lemmikud:
Kood:
Furi Kuri
Seikai no Monshou
Seikai no Senki I
Seikai no Senki II

_________________
AutoIt Script | Anime-Source | Watchanimeon
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kaoru



Liitunud: 14 Dets 2007
Postitusi: 1264
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 27, 2008 10:55    Teema: Vasta viitega

Üle pikka aja üks hea anime, mille lisan enda Best anime nimekirja. Ise vaatasin AnimeYuki fansub omasid ja oli täitsa hea kvaliteediga. Eriti kurvad osad olid 15 ja 16. Äitah kõigile, kes seda soovitasid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: