OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

süzhee

 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 11, 2003 16:02    Teema: süzhee Vasta viitega

tekkis mõningaid arvustusi vaadates küsimus, et millist animet üldse süzheega animeks peetakse? et kui mingit erilist ploti, maailmapäästmist või midagi muud taolist ei esine, siis süzhee praktiliselt puudub? või kui kohe nähtavalt paaris esimeses osas läbiva süzheega ei lajatata, siis on süzheetühi nagu fushi korra irc'us piano kohta ütles?

ehk siis huvitab, kas sellised animed nagu näiteks niea_7 ja mahou tsukai ni..., kus jälgitakse inimsuhteid ja peategelas(t)e arengut kuni mingi kriitilise sündmuseni, on süzheeta või siis peaaegu süzheeta animed? ja miks siis?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kinnas
liiga baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 309
Asukoht: Y.M.C.A.

PostitusPostitatud: Teis Märts 11, 2003 16:12    Teema: Vasta viitega

ilma sisuta on näiteks furikuri.. suvaline ibanaljade lahmimine
inimsuhted, maailma päästmine, psühholoogia jne on süzhee.
minu väike arvamuseke.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Märts 11, 2003 19:48    Teema: Vasta viitega

see piano kohta öeldu oli ehk veidi liiga karm, kuna pianos on siiski süþee, kuid üldine tegevustik on rohkem episoodilise natuuriga. ja kidnlasti erinevad ka arusaamad sõna 'süþee' suhtes.
niisiis, oma ületamatus egoismis defineerin ma terminid hea ja halb süþee mis kehtivad minu jaoks. : )

hea : ) - seerias (või ka täispikas animes) on teatud huvitav idee, probleem või midagi sarnast milel lahkamine mind kui vaatajat köidab ja mille lahendus ilmub alles lõpu poole, lisaks ilmub vihjeid selle kohta kogu seeria vältel. näiteks saab tuua midagi üldtuntud, nt Evangelion, kus lisaks tegeleaskujude mitmetele kõrvalliinidele huvitas mind nn inglite üldine olemus jms Evangelioni maailmasse kanduvad probleemid. Sellele ei ole vaja rõhuda kogu seeria vältel (võib muutuda tüütuks) vaid vahetevahel, nagu nt Cowboy Bebop'is Spike'i elulugu või Kaze no Yojimbo's Kimjuku rongirööv, muu hulgas.
ning ka lihtsalt huvitavad ja ideerikkad üksikosad, mis panevad vaatajat mõtlema, huvituma anime's toimuvast jne.
ka tegelased võiksid olla mignisugune element üldises süþeeliinis, kuid minu maitse puhul ei tohiks nad olla ülestähtsustatud (nt Shinji Evangelion'is, IMHO). lisaks peavad nad lihtsalt mõjuma nö 'värsketena', mitte kliðeelistena, millest räägib mu posti järgmine peatükk : )

halb : ( - kõigepealt märgin ära et minu definitsiooni järgi oleva süþee puudumine ei tee seeriat kohe halvaks. aga niuhti, rikuvad ära siis animelikud kliðeed, ehk siis üldised tegelased, tavapärane süþee ("päästame maailma" idee oma kõige idiootsemates vormides) jne. ma ei oska eriti konkreetseid näiteid tuua, ma unustan nad liiga kiiresti : ). <halb valetaja>

ning kui Azumanga on pigem sketðikogu kui sügava süþeega anime, on ta siiski hea. ja Kogepan samuti. Pigem loeb siiski see, kas see anime suudab mind vaatama kutsuda (misiganes põhjusel) või mitte.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Teis Märts 11, 2003 19:53    Teema: Re: süzhee Vasta viitega

ruri kirjutas:
ehk siis huvitab, kas sellised animed nagu näiteks niea_7 ja mahou tsukai ni..., kus jälgitakse inimsuhteid ja peategelas(t)e arengut kuni mingi kriitilise sündmuseni, on süzheeta või siis peaaegu süzheeta animed? ja miks siis?


MTK suhtes on minu arust ebameeldiv see, et tegevus on liigagi allutaud just üksikjuhtumitele, kus igaühega kaasneb mingi loo moraal või lihtsalt näide inimloomuse vigadest mis vajavad lappimist, think me. üldine teema aga nagu ei arene, ma ei väida et ta peaks, kuid mulle isiklikult pakuks see rohkem huvi. seeria nämmutab end ära muidu.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 11:32    Teema: Vasta viitega

see nüüd küll ei käi ainult anime kohta vaid pigem kõikide filmide kohta (sest imho filmikunst on filmikunst ja anime on vaid üks osa sellest ning mitte midagi eraldiseisvat. ning mõnes mõttes kehtib see kõik ka kunsti kohta üldiselt), aga alati pole määravaks süþee olemasolu. filmikunst ulatub seinast seina ning head filmi ei ole tegelikult võimalik ära määratleda. filmi vaatamine on mõnes mõttes nagu söömine. hea eine peab olema maitsev, täitma kõhtu ning lisaks sellele peab hea välja nägema (kuigi see viimane pole kohustuslik). ehk siis - filmis peab olema annus meelelahutust (maitsev), midagi, mis paneb mõtlema (täidab kõhtu) ning teostus peab olema tasemel (silmailu). hea film on kombinatsioon neist kolmest, peale hea filmi vaatamist peab sees olema samasugune tunne nagu nt. peale heas restoranis einestamist.

ning seegi pole tegelikult reegliks, kuna hea film võib ka sisaldada vaid ühte komponentidest, kuid sellisel juhul peab see üks komponent olema niivõrd tugevalt esindatud, et ülejäänute puudumine ei häiri (ning siin lahkneb kunsti olemus söögi olemusest - sest toit, mis ainult kõhtu täidab aga hästi ei maitse - sellest kicki ei saa). ehk siis - Once upon a time in china puhul ei häiri teps mitte selle sisu lihtsus (kuigi lõpus ütleb wong-fei hung seal ka paar mõtlemapanevad asja), ning sellest ilusast koreograafiast ja peksmisest saab kicki 110% kätte (vähemalt mina :). sama lugu david lynchi teoste puhul - no kurat, murra sa sellest sürrist sisust läbi - aga emotsioonid tekivad ning filmid pakuvad suurema elamuse kui valdav enamus teistest filmidest. rääkides animest - näiteks hellsing ja cowboy bebop ei ole just kuigi sügavad, kuid sellegipoolest kuuluvad ühtede mu lemmikute hulka, kuna meelelahutus ja ilu on täiesti super mõlema puhul. noh nausicaa täidab kohe julgelt kõik kolm nõuet ära, kuid nt. metropolis, mis proovib ka seda teha, jätab kergelt mõrkja maitse suhu - midagi on justkui puudu.

ma ei tea, enam vähem nii on minu puhul :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 13:02    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
ja kidnlasti erinevad ka arusaamad sõna 'süþee' suhtes.
niisiis, oma ületamatus egoismis defineerin ma terminid hea ja halb süþee mis kehtivad minu jaoks. : )

tunnetuse küsimused on alati keerulised ning veel raskem on neid teistele selgeks teha. ehk siis kuidagi vastuoluliselt või segaselt* on sul see paigas, aga lühidalt võib vist sellest välja lugeda, et hea : ) tähendab süzheed ja halb : ( süzhee puudumist sinu jaoks?

(*ütled, et defineerid "terminid hea ja halb süþee", samas halva all ütled "minu definitsiooni järgi oleva süþee puudumine ei tee seeriat kohe halvaks" pannes nagu paika, et hea all oled mitte hea süzhee defineerinud vaid süzhee olemasolu. aga edasi rikud selle mulje ära "tavapärase süþeega" halva all vihjates sellega, et süzhee on ikkagi olemas, kuigi halb või tavaline)

Tsiteerin::
MTK suhtes on minu arust ebameeldiv see, et tegevus on liigagi allutaud just üksikjuhtumitele, kus igaühega kaasneb mingi loo moraal või lihtsalt näide inimloomuse vigadest mis vajavad lappimist, think me. üldine teema aga nagu ei arene, ma ei väida et ta peaks, kuid mulle isiklikult pakuks see rohkem huvi. seeria nämmutab end ära muidu.

eks ta ole. sellisel juhul, kui ei osata õigel ajal lõpetada, muutub sisu ühekülgseks ja pikapeale mõtetuks, aga süzhee on olemas sellegipoolest. olgugi, et kordamise ja venitamise all kannatab.

ja pansomon. sa räägid liiga palju (kus ma küll seda ennem kuulsin :)
kui ma nüüd acousmatique'st õieti aru sain, siis minu jaoks natuke segaselt, aga siiski, ta pani hea ja halva näitega paika süzhee olemasolu ja puudumise, aga sinu jutt on kuidagi täiesti minu küsimusest mööda. mõistlik jutt küll, aga ma ju ei küsinud, et mis teeb animest hea või halva anime.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 14:46    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ja pansomon. sa räägid liiga palju (kus ma küll seda ennem kuulsin

<muigab salaja>

kuid, püüan vastata nüüd veidi vähem segaselt (nagu ma seda oskaks -_-)
võiks ehk nii öelda, et halb : ( viitab just sellele, et kui anime peaks olema ülesehitatud just tegevuse (süþeeliini) arenemisele ning muud osad (visuaalne, auraalne jne) on vaid toeks ja samas süþee ei köida, ta on kliðeeline või lihtsalt ei sisalda ta midagi mis vaatama köidaks (väldin sõna pinge, sest ka pingevaba anime võib ülimalt hea olla).
aga ehk on tõesti halb süþee liiga subjektiivne termin, kliðeeline ja sisutühi on ehk paremad sõnad.

loodan et õnnestusin nüüd paremini : )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 16:04    Teema: Vasta viitega

kinnas ma taon su ära >:E kui sa ei saa flcl sisule pihta, siis ei tähenda see et ta on ilma sisuta..bububu..aga tegelt mul ju pohui mis teised arvavad..niiet..forget it.. :)
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 16:36    Teema: Vasta viitega

Nojahh, see küsimus oli vist minule määratud? Sest ma olen vastutav nii Niea7 kui ka Mahou Tsukai üle/eelvaadete eest.

Süþeeks kui selliseks pean mina mingit läbivat tegevusjoont, mis anime omavahel kokku liidab. Mahou Tsukai on praeguseni koosnenud üksikutest osadest ning nendevaheliseks "liimiks" on olnud ainult peategelased. Muide, ma ei ole öelnud, et see halb on. Mulle nii Mahou Tsukai kui ka Niea7 meeldisid väga.

Niea7 koosnes samamoodi episoodilistest osadest, millega tõesti näidati väga huvitavalt peategelaste omavaheliste suhete arengut. Võib-olla oleks ma sinna pidanud lisama "traditsiooniline" süþee.

Olgem ausad, enamikes animedes on tavaliselt teemaks maailmapäästmine ning võitlus kellegi suure ja paha ja muidu kurja tüübi vastu. Selle puudumine, kui see on piisavalt millegi muuga (nt tegelased) korvatud, mõjub isegi värskendavalt. Aga ma ei nimetaks neid süzheega animedeks. Mis, ma kordan veel kord, ei tähenda, et nad ei oleks head asjad.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 21:00    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
kuid, püüan vastata nüüd veidi vähem segaselt (nagu ma seda oskaks -_-)
...
loodan et õnnestusin nüüd paremini : )

mmm.. asi on sama selge, ehk siis sama segane nagu ennegi :) enda selgituseks ütleks, et sain aru küll, mida halva all mõtlesid, aga probleem on selles, et ma küsisin ainult süzhee olemasolu/puudumise kohta (ilma head/halba mainimata), aga sina võtad kõik need neli (hea, halb, olemasolu, puudumine), viskad ühte patta ja segad ära. ning väljavõetud tulemusest saan ma aru, mida sa heaks või halvaks animeks pead, aga ei saa aru, mida sa ilma süzheeta (st sisuta) animeks pead.
Tsiteerin::
aga ehk on tõesti halb süþee liiga subjektiivne termin, kliðeeline ja sisutühi on ehk paremad sõnad.

halb on hea termin lahtiseletatult :)

kusjuures enne hjargi juurde jõudmist peaks ütlema, et kindal on siiamaani ainuke konkreetne ja korralik vastus olnud, ilma mingitesse headesse või halbadesse aspektidesse laskumata.

hjarg kirjutas:
Nojahh, see küsimus oli vist minule määratud?

mitte ainult, aga ma tõesti ootasin sult ka vastust, kuna paistab, et sulle meeldib sellist "peaaegu süzheeta" väljendit kasutada ja seda väljendit on kergem lugeda kui tead, mida teine selle all mõtleb.
Tsiteerin::
Süþeeks kui selliseks pean mina mingit läbivat tegevusjoont, mis anime omavahel kokku liidab. Mahou Tsukai on praeguseni koosnenud üksikutest osadest ning nendevaheliseks "liimiks" on olnud ainult peategelased. Muide, ma ei ole öelnud, et see halb on. Mulle nii Mahou Tsukai kui ka Niea7 meeldisid väga.

ma pole ka kedagi süüdistanud selles, et midagi halvaks/heaks peetakse, ma tahtsin ainult teada mida süzhee puudumise all mõeldakse. ja minu arvates pannakse MT's süzhee põhijoon juba alguses paika - Yume arengu jälgimine maagiks õppimise ja praktika ajal Tokyos, vastupidiselt näiteks GitS TV-le kus alles Laughing Man'i juures tekib vihje mingile läbivale joonele (kui just mitte selleks läbivaks tegevusjooneks pidada "Public Peace Section 9" (mitte Station 9) tegevuse jälgimist).
Tsiteerin::
Olgem ausad, enamikes animedes on tavaliselt teemaks maailmapäästmine ning võitlus kellegi suure ja paha ja muidu kurja tüübi vastu.

olgem siiski päris ausad - enamikes mis sinuni fansubide kaudu jõudnud on. ja isegi selles hulgas, kas valdavas enamikus? nii 70-80% 30-20% vastu?
Tsiteerin::
Selle puudumine, kui see on piisavalt millegi muuga (nt tegelased) korvatud, mõjub isegi värskendavalt. Aga ma ei nimetaks neid süzheega animedeks.

hea teada, aga ma jätan endale vabaduse teistsugusele seisukohale jääda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 21:51    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:

ma pole ka kedagi süüdistanud selles, et midagi halvaks/heaks peetakse, ma tahtsin ainult teada mida süzhee puudumise all mõeldakse. ja minu arvates pannakse MT's süzhee põhijoon juba alguses paika - Yume arengu jälgimine maagiks õppimise ja praktika ajal Tokyos, vastupidiselt näiteks GitS TV-le kus alles Laughing Man'i juures tekib vihje mingile läbivale joonele (kui just mitte selleks läbivaks tegevusjooneks pidada "Public Peace Section 9" (mitte Station 9) tegevuse jälgimist).


Kusjuures, mille poolest erineb Yume arengu jälgimine maagiks õppimise ja praktika ajal Tokyos Kusanagi & Co elu jälgimisest? Sarnaselt on mõlemas üksikud, omavahel õrnalt seotud osad- ja Mahou Tsukais ei paista olevat isegi seda läbivat tegevusjoont.

Tsiteerin::
olgem siiski päris ausad - enamikes mis sinuni fansubide kaudu jõudnud on. ja isegi selles hulgas, kas valdavas enamikus? nii 70-80% 30-20% vastu?


Olgu, parandus vastu võetud... enamik, mis minuni fansubide kaudu jõudnud on. Kuid 70-80% on minu silmis vähemalt enamik.

Tsiteerin::
hea teada, aga ma jätan endale vabaduse teistsugusele seisukohale jääda.


Kusjuures, ma ei tea, kas ma olen pime... aga ma pole siin sinu selget seisukohta näinudki... kui selleks ei ole just teiste arvamuse kallal norimine :wink:
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 22:11    Teema: Vasta viitega

kokkuvõtlikult tegin ma vist taaskordselt sääsest elevandi : ) ning, lisaks, elevandil pole isegi enam neid tiibasi ja sadu silmi mile järgi ta kasvõi mingit moodi seda algset sääske meenutaks. : (

nii et tõmbun tagasi sellest teemast, ta käib mulle siiski üle jõu.

ning muudetud ruri jaoks, tunnistan ausalt oma süüd. ._.
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀


Viimati muutis seda acousmatique (Nelj Märts 13, 2003 17:21). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 23:18    Teema: Vasta viitega

hjarg kirjutas:
Kusjuures, mille poolest erineb Yume arengu jälgimine maagiks õppimise ja praktika ajal Tokyos Kusanagi & Co elu jälgimisest? Sarnaselt on mõlemas üksikud, omavahel õrnalt seotud osad- ja Mahou Tsukais ei paista olevat isegi seda läbivat tegevusjoont.

vot siin paistavad meie arvamused lihtsalt suht lahku minevat. ma loen rohkem süzheed omavaks (tugevamaks), ehk siis palju silmapaistvamaks põhijooneks MT taolist kui GitS'i alguses esinevat. põhjus selles, et MT's pannakse tegevuse kulg kohe alguses suht selgelt paika ja edasi hoitakse seda koos nende "õrnalt seotud", aga siiski süzheed edasiviivate episoodiliste sündmustega Yume elus, aga GitS on algul, võiks öelda, et absoluutselt, episoodiline (nagu mingi kriminaal- vmt telekast tulev sari) kus see Section 9 elu jälgimine on minu jaoks palju nõrgem süzhee. äärmuslikuks minnes on see umbes nagu kriminaalsari vs seep, st kriminaalsarja kokku võttes on väga raske öelda, kas seal terviklikult on mingi süzhee või mitte, kuigi osadekaupa võib see vägagi hea olla, samas kui seebil tervikuna on see igatahes olemas, olgugi siis halb või kehv või isegi mõtetu.

Tsiteerin::
Kusjuures, ma ei tea, kas ma olen pime... aga ma pole siin sinu selget seisukohta näinudki... kui selleks ei ole just teiste arvamuse kallal norimine :wink:

päris nägija oled, aga keegi pole küsinudki ja, ebaviisakas nagu ma olen, ei tutvustanud ma oma seisukohta enne teiste käest küsimist.

aga muidu, süzhee on sarjal minu jaoks siis olemas kui on mingi põhisündmustik paigas, või inimene või probleem vmt, mille ümber kõik keerleb ja kui sellega seose ka mingi areng milleski/kelleski toimub. ehk siis jah, valdav enamus, va episoodilised sarjad milles mingit arengut ei suuda ma tuvastada, nagu näiteks Bandit King Jing (ausalt öelda ka hetkel ainuke mis tervenisti läbivaadatud sarjadest meelde tuleb).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2003 23:41    Teema: Vasta viitega

acousmatique kirjutas:
kokkuvõtlikult on siin vist taaskordselt sääsest elevant tehtud : ) ning, lisaks, elevandil pole isegi enam neid tiibasi ja sadu silmi mile järgi ta kasvõi mingit moodi seda algset sääske meenutaks. : (

kusjuures vabanda, aga minu arust tegid seda sa ise, vastates küllaltki lihtsalt vormistatud küsimusele "millist animet üldse süzheega animeks peetakse?" pika jutuga halvast, heast ja süzheest segamini, nii et mina vähemalt ei suutnud korralikult vastust enda küsimusele tuvastada, ainult su arvamust hea ja halva süzhee kohta. ja minu silmis see ei ole sama mis süzhee olemasolu või puudumine sarjas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2003 09:55    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
ja pansomon. sa räägid liiga palju (kus ma küll seda ennem kuulsin :)
kui ma nüüd acousmatique'st õieti aru sain, siis minu jaoks natuke segaselt, aga siiski, ta pani hea ja halva näitega paika süzhee olemasolu ja puudumise, aga sinu jutt on kuidagi täiesti minu küsimusest mööda. mõistlik jutt küll, aga ma ju ei küsinud, et mis teeb animest hea või halva anime


seda küll, aga minu meelest on lihtsalt süzhee olemasolu teisejärguline. selles mõttes, et loomulikult on olemas halva ja hea süzheega animed, kuid need ei pruugi tähendada midagi.

kusjuures kurrat, no vaatasin rahxephoni eile lõpuni. alguses tundus jumala lahe, et noh oli isegi mingi süzhee ja stoori ja asjad, aga no tee või tina, jumala mõttetu sari oli lõppkokkuvõttes.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 13, 2003 23:35    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
vot siin paistavad meie arvamused lihtsalt suht lahku minevat. ma loen rohkem süzheed omavaks (tugevamaks), ehk siis palju silmapaistvamaks põhijooneks MT taolist kui GitS'i alguses esinevat. põhjus selles, et MT's pannakse tegevuse kulg kohe alguses suht selgelt paika ja edasi hoitakse seda koos nende "õrnalt seotud", aga siiski süzheed edasiviivate episoodiliste sündmustega Yume elus, aga GitS on algul, võiks öelda, et absoluutselt, episoodiline (nagu mingi kriminaal- vmt telekast tulev sari) kus see Section 9 elu jälgimine on minu jaoks palju nõrgem süzhee. äärmuslikuks minnes on see umbes nagu kriminaalsari vs seep, st kriminaalsarja kokku võttes on väga raske öelda, kas seal terviklikult on mingi süzhee või mitte, kuigi osadekaupa võib see vägagi hea olla, samas kui seebil tervikuna on see igatahes olemas, olgugi siis halb või kehv või isegi mõtetu.


Mingil määral on sul õigus... aga põhimõtteliselt on tegemist siiski Section 9 või siis Kikuchi Yume igapäevase elu ja tegevuse jälgimisega. Kusjuures, nüüd on minu kord iriseda sõna "seebi" kasutamise kallal. Seebi üheks omapäraks on et, naine ütleb mehele: "Kallis, me saame lapse", "Ma olen tegelikult su vanaema" vms ning tulevad lõputiitrid. Teisisõnu, üks osa lõppeb "pingelise" olukorraga ning kogu sündmustik kandub edasi järgimisesse ossa. Mahou Tsukais seda ei ole, sest sarnaselt GITS: SACiga on kõik osad teineteisest eraldiseisvad (va Laughing Man).
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 14, 2003 11:49    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
acousmatique kirjutas:
kokkuvõtlikult on siin vist taaskordselt sääsest elevant tehtud : ) ning, lisaks, elevandil pole isegi enam neid tiibasi ja sadu silmi mile järgi ta kasvõi mingit moodi seda algset sääske meenutaks. : (

kusjuures vabanda, aga minu arust tegid seda sa ise, vastates küllaltki lihtsalt vormistatud küsimusele "millist animet üldse süzheega animeks peetakse?" pika jutuga halvast, heast ja süzheest segamini, nii et mina vähemalt ei suutnud korralikult vastust enda küsimusele tuvastada, ainult su arvamust hea ja halva süzhee kohta. ja minu silmis see ei ole sama mis süzhee olemasolu või puudumine sarjas.


kusjuures minu puhul on tihtipeale (nagu siin juba ehk ka tähele on pandud) teemaks see, et kõigepealt hakkan ühele küsimusele vastama, siis aga mõtted lähevad kuhugi edasi, teema areneb hoopis teiseks ning lõppkokkuvõttes tuleb välja hoopis mingisugune vastus küsimusele, mida esitatud pole... aga noh, mis ma siin ikka vabandan. lihtsalt järgmine kord kui mingisuguse oopuse kuhugi viskan, siis teate millega tegu :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: