OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

selline mõte

 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2003 11:41    Teema: selline mõte Vasta viitega

niisama mõlgutan siin mõtteid, aga...

et kui anime tähendab ainult jaapanis valmistatud animatsiooni, siis kuidas nimetada animatsiooni, mille on teinud nt. animest lugu pidavad animaatorid kuskil am-s või euroopas, kuid mis oma olemuselt on 1:1 jaapani animedele (st. süþee, mis pole ainult viieaastastele ja kasvõi needsamad nn. suured-silmad-stiil)?

st. kas anime ja manga on geograafilised terminid või jutustamise viisid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2003 13:07    Teema: Vasta viitega

Nohh, näiteks impressionism on kunstiliik, millele on omased hägused jooned, vahetute muljete ja hetkemeeleolulde edasiandmine jms. Ning maal on impressionistlik hoolimata sellest, kes see on maalitud Paapua Uus-Guineas, Prantsusmaal, Venetsueelas või Kamtðatkal, eks?

Sarnaselt sellega on vähemalt anime minu jaoks mitte kindla riigi, vaid kindla joonistusstiiliga seotud. Nii et valmistusmaal pole minu jaoks suuremat tähtsust- peaasi, et see näeks ja tunduks animega.

Muideks, nagu on olemas halbu maale, on ka halbu animeid, mis tunduvadki viieaastaste poolt tehtud. Ka jaapanlaste poolt on selliseid valmistatud. Ning ma ei kahtle, et ka nii mitmed lääne autorid on suutelised tegema meistriteoseid, mis võistlevad jaapanlaste paremikuga- aga lihtsalt nad eelistavad pigem oma stiili.
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 03:48    Teema: Vasta viitega

üldiselt võttes on anime siiski geograafiline termin ja kui algselt oli selleks geograafiliseks alaks ainult jaapan, siis praegu kipub see ala laiemaks minema ning hõlmama ka muid idariike nagu näiteks korea ja hiina.

mis aga stiili järgi anime ühte patta panemisse puutub, siis ausalt öelda mina ei suuda seda. kuigi mööndustega võib tüüpanime moodi mujal tehtud kraami animeks nimetada kipub sellisel juhul asi siiski sinnapoole, et peaks, nagu jaapanlased tegevat, kah hakkama kõige kohta anime ütlema, kuna anime ei ole ainult suurte silmade jmt tüüptunnustega animatsioon vaid neid on ikka suht erinevaid. osade vahel on kindlasti väga raske, kui mitte võimatu, midagi muud ühist peale selle, et jaapanis tehtud, leida.

ja muidugi animestiilil, kui sellisel, on millised ühised jooned? ja leidub neid ühiseid stiilijooni näiteks Crayon Shin-chanis, Ghost in the Shellis (film), Sailor Moonis ja PÖFF'il näidatud animetes (näiteks Põdrad (Shikato))?

ahsoo, ja unustasin Osamu Tezuka. tema animed ja selleaegsed USA multifilmid - stiililt rohkem ühist kui osadel tänapäeva animetel, seega on selleaegsed USA multifilmid kah anime?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 07:12    Teema: Vasta viitega

ei ikka minu arvates kui mitteyhtegi pärisjaapanlast ei osale animatsiooni valmistamisel siis see pole juba anime..võimatu on nii ideaalselt järgi teha lihcalt..
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kinnas
liiga baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 309
Asukoht: Y.M.C.A.

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 07:26    Teema: Vasta viitega

irw... xelene poliitika: jaapan jaapan über alles! ameerikas ja mujal maailmas on tublisti kunstnikke kes tegelevad anime stiiliga. ja sa ei tee vahet nende piltidel ja jaapani kunstnike omadel.
_________________
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 10:08    Teema: Vasta viitega

kinnas kirjutas:
ameerikas ja mujal maailmas on tublisti kunstnikke kes tegelevad anime stiiliga. ja sa ei tee vahet nende piltidel ja jaapani kunstnike omadel.

mh, kinnas, ära sa ignoreeri vaid ütle kah mis on anime stiil kui sa seda väljendit nii ohtralt kasutad. sa vist PÖFF'il ei käinud, aga seal oli vähemalt üks (mis mulle meelde jäi) ääretult hea anime näide (Shikato), millel polnud minu arust küll mitte midagi ühist animega, nagu tavaliselt seda näha võib. va see, et asi oli jaapanlase poolt tehtud.

ja parafraseerides kinnast: irw... kinda poliitika: stiil stiil über alles! jaapanis on tublisti kunstnikke kes ei tegele anime (manga) stiiliga aga nende looming on siiski anime (manga).


Viimati muutis seda ruri (Reede Märts 07, 2003 23:42). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 12:01    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
kinnas kirjutas:
ameerikas ja mujal maailmas on tublisti kunstnikke kes tegelevad anime stiiliga. ja sa ei tee vahet nende piltidel ja jaapani kunstnike omadel.

mh, kinnas, ära sa ignoreeri vaid ütle kah mis on anime stiil kui sa seda väljendit nii ohtralt kasutad. sa vist PÖFF'il ei käinud, aga seal oli vähemalt üks (mis mulle meelde jäi) ääretult hea anime näide (Shikato), millel polnud minu arust küll mitte midagi ühist animega, nagu tavaliselt seda näha võib. va see, et asi oli jaapanlase poolt tehtud.


shikato oli päris lahe, aga seal oli veel paar mis olid minu meelest errrriti head. näiteks see kahemehe suusahüpped. omg, ma pidin naeru kätte ära surema :)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 12:17    Teema: Vasta viitega

Xelene kirjutas:
ei ikka minu arvates kui mitteyhtegi pärisjaapanlast ei osale animatsiooni valmistamisel siis see pole juba anime..võimatu on nii ideaalselt järgi teha lihcalt..


asi poleks järgi tegemine, vaid pigem eeskuju kasutamine loo jutustamisel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Xelene
hentai-baka


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 359
Asukoht: parareru-wordu

PostitusPostitatud: Reede Märts 07, 2003 14:14    Teema: Vasta viitega

@kinnas, sina ei tea kas ma teen vahet või ei tee

ja eeskuju võtmine jääbki eeskuju võtmiseks, ja nad võivad olla kuitahes tublid, aga see pole siiski SEE *@.@*
_________________
tsukurimashooo tsukurimashooo..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 10, 2003 10:59    Teema: Re: selline mõte Vasta viitega

pansomon kirjutas:
niisama mõlgutan siin mõtteid, aga...
...
st. kas anime ja manga on geograafilised terminid või jutustamise viisid?

tegelikult on selliste küsimuste esitamine siin suht mõtetu, kuna keegi (/me included) niikuinii asjast midagi eriti ei tea ja vastuseks saad ainult arvamusi mis inimestel vaatluste tulemusena (umbes nagu, et vaatasin eile kuud ja jõudsin järeldusele, et kuu on juustust) on kujunenud. ning nende põhjal võid sa ainult endal uut arvamust hakata välja kujundama selle asemel, et mingit kindlamat teadmist asjast saada. kui seda viimast tahad, siis on parem internetist ise otsida ja vastavaid raamatuid lugeda. need viisid natuke paremad võimalused teadmiste saamiseks...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 10, 2003 11:54    Teema: Re: selline mõte Vasta viitega

ruri kirjutas:
pansomon kirjutas:
niisama mõlgutan siin mõtteid, aga...
...
st. kas anime ja manga on geograafilised terminid või jutustamise viisid?

tegelikult on selliste küsimuste esitamine siin suht mõtetu, kuna keegi (/me included) niikuinii asjast midagi eriti ei tea ja vastuseks saad ainult arvamusi mis inimestel vaatluste tulemusena (umbes nagu, et vaatasin eile kuud ja jõudsin järeldusele, et kuu on juustust) on kujunenud. ning nende põhjal võid sa ainult endal uut arvamust hakata välja kujundama selle asemel, et mingit kindlamat teadmist asjast saada. kui seda viimast tahad, siis on parem internetist ise otsida ja vastavaid raamatuid lugeda. need viisid natuke paremad võimalused teadmiste saamiseks...


tühja need raamatudki annavad. selles mõttes, et küsimus oligi retooriline, ning arvamusi ma tahtsingi teada. ega ma ei ootagi mingit lõplikult tõesti vastust, rohkem niisama pläägutan :)

võtame näiteks animatrixi. ma küll ei tea mis rahvusest on need inimesed selle teose taga, ning arvatavasti on seal kaks varianti. 1) et tegu on 100% jaapanlastega ning vaid rahad on hollywoodi omad või 2) et tegu on jaapanlaste ja ameeriklaste koostööga (no produtsendid on vast ikka ameeriklased vms.). klipp ise on suhteliselt änksa ju eksole. ja täitsa anime ikka ka kohe. aga juhul kui tegu on teosega, kus ka ameeriklastel on oma käpp küljes, siis kas see muudab filmi kohe vähem väärtuslikumaks või vähem animeks?

st. (ja see küsimus on rohkem xelile suunatud) kui sa vaatad mingisuguse anime ära ja vaatad, et ooo päris lahe oli. huvitav kes selle ka tegid? ja siis saad teada et näiteks eurooplased või ameeriklased on selle taga ja ühtegi jaapanlast pole. kas siis sinu meelest ei ole automaatselt tegu animega (isegi kui sa seda pidasid animeks kogu filmi vaatamise ajal)?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 10, 2003 12:56    Teema: Re: selline mõte Vasta viitega

pansomon kirjutas:
tühja need raamatudki annavad.

annavad ikka küll. üks asi on niisama vahtimise teel asja olemust, mõistet ja muid parameetreid kindlaks teha, teine seda kompetentsete isikute kirjutiste kaudu omandada.

Tsiteerin::
selles mõttes, et küsimus oligi retooriline, ning arvamusi ma tahtsingi teada. ega ma ei ootagi mingit lõplikult tõesti vastust, rohkem niisama pläägutan :)

noh, siis on kena. siis jääme arvamuste juurde.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pansomon



Liitunud: 26 Veeb 2003
Postitusi: 468
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 10, 2003 13:02    Teema: Re: selline mõte Vasta viitega

Tsiteerin::
[quote="ruri"]
pansomon kirjutas:
tühja need raamatudki annavad.

annavad ikka küll. üks asi on niisama vahtimise teel asja olemust, mõistet ja muid parameetreid kindlaks teha, teine seda kompetentsete isikute kirjutiste kaudu omandada.


aga mõisted ja asjad ju ka muutuvad aja jooksul ning ka kompetentsete isikute kirjutised on tihtipeale ainult arvamused ning ei midagi enamat eriti veel selliste mõistete puhul, nagu seda on anime - sest ega selle mõiste puhul ju ei ole ning ei saagi olla mingit seadusega piiritletud normi. või kuidas?

ehk siis - elu mõtet ei leia raamatust, see tuleb ikka ise välja mõelda wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 10, 2003 18:17    Teema: Re: selline mõte Vasta viitega

pansomon kirjutas:
aga mõisted ja asjad ju ka muutuvad aja jooksul

pigem nii, et me muudame neid, kuna ei tea neist asjadest eriti midagi. aga see pole muidugi tähtis, kuna muutuvad niikuinii.

Tsiteerin::
ning ka kompetentsete isikute kirjutised on tihtipeale ainult arvamused ning ei midagi enamat eriti veel selliste mõistete puhul, nagu seda on anime

kui inimene on kompetentne milleski ja kirjutab sellest raamatu, siis moodustab sellest osa ka teadmine ja arvamuse osa on tavaliselt palju rohkem arvestatav kui isiku oma, kes asjast praktiliselt midagi ei tea. ja see pole määrav, kas on kirjutatud animest või millestki muust.

Tsiteerin::
sest ega selle mõiste puhul ju ei ole ning ei saagi olla mingit seadusega piiritletud normi. või kuidas?

seadusega polegi keegi piiritlenud. sellistel asjadel on lihtsalt tähendused, definitsioonid, selgitused mis teevad sõna mõiste inimesele arusaadavaks. ja siis oleneb juba selgituse täpsusest, et kuidas keegi mõistet tõlgendama hakkab. näiteks laialt võttes korjab siit anime kohta kokku ainult sellise selgituse, et see on suurte silmadega ja (enamasti) süzheega animatsioon. väga levinud ja samas ka väga üldine definitsioon, st sama õige ja üldine nagu näiteks, et küünal on silindrikujuline ja (enamasti) vahast. mina ütleks selle kohta, et see annab üldise ettekujutuse, aga paistab, et kahjuks enamus kipuvad seda absoluutse tõe pähe võtma ning kui veel mingi x aastat ollakse kusagilt sat-i kanalilt animet vaadatud, siis ollakse päris spetsialistid valmis ja teatakse peaegu kõike animest (ja ka mangast). ja niimoodi siis anime mõiste kujunebki. et siis "miljard hiinlast ei saa ju valesti arvata" või kuidas see ütlus oligi...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nova



Liitunud: 17 Märts 2003
Postitusi: 10
Asukoht: In the Darkness....

PostitusPostitatud: Laup Märts 22, 2003 13:12    Teema: Vasta viitega

aga,ok....aga kas ShinChan on ka siis anime stiilis joonistatud anime....või on hoopiski midagi muud....päris multikas ta nagu kyll ei ole....aga ei saax öelda et päris anime ka olex....noh...võrreldes "G.I.T.S." , "Trigun" või "CowBoy Bebop" -iga ei näe ma mingit anime stiili ShinChanis....(mitte et ShinChan ei meeldix mulle,meeldib kyll LaLaLaa ) .....mis ta siis nagu lõppude lõpux on... ???
_________________
I stare into tomorrow with a contented smile..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Uranus



Liitunud: 2 Märts 2003
Postitusi: 250
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: Laup Märts 22, 2003 13:51    Teema: Vasta viitega

Ega animet siis ainult välimuse järgi liigitada ei saa. Väga suurt rolli mängib ka sisu: sündmused, naljad ja kõik muud värgid möllud. Pealegi Shin Chanis on küllalt anime tunnuseid. Näiteks sellises emm või sellises T_T või sellises URRRRRR stiilis nägusid.
_________________
Elevator Summoner.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Highland



Liitunud: 27 Veeb 2003
Postitusi: 160
Asukoht: Azara

PostitusPostitatud: Laup Märts 22, 2003 16:27    Teema: Vasta viitega

Uranus kirjutas:
Ega animet siis ainult välimuse järgi liigitada ei saa. Väga suurt rolli mängib ka sisu: sündmused, naljad ja kõik muud värgid möllud. Pealegi Shin Chanis on küllalt anime tunnuseid. Näiteks sellises emm või sellises T_T või sellises URRRRRR stiilis nägusid.

eeeeeeeeeeee... kas just sellised nad päris täpselt on aga enam vähem Rolling Eyes .
_________________
Open up your eyes..
and find,that this life`s better then you know
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
acousmatique



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 2499
Asukoht: ---

PostitusPostitatud: Laup Märts 22, 2003 20:20    Teema: Vasta viitega

viimaste postide järgi ütleks et antud teema on end ammendanud ning seetõttu kuulub topic sulgemisele.

: )
_________________
☞ [...LIL B MIXTAPE PLAYING VERY LOUDLY...] ☀
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: