OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

elfen lied, jajaa...
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
sass



Liitunud: 12 Apr 2004
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2004 18:43    Teema: elfen lied, jajaa... Vasta viitega

sellest animest pole siin foorumis varem juttu tehtud(otsingutulemus algas sõnaga "vabandust"), kirjutangi siis, et kenasti joonistatud, meeldivalt äkiline ja loota võib, et lõpus ka korraliku moraaliga lugu wink ....ainult et paraku pole mul õnnestunud viimast, kolmeteistkymnendat osa kusagilt leida :(
olles ilmselt kaotanud igasuguse oskuse erinevate otsingumootoritega ymber käia, esitangi siinkohal elfen lied 13 teemalise yleskutse, lootuses, et mõnel eriti kompetentsel foorumikylastajal on antud osa koordinaatidega link varnast võtta...vms....oleksin väga tänulik, niimoodi vaikselt...... ..... ... .. .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hjarg
Post count matters!


Liitunud: 9 Jan 2003
Postitusi: 1207
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2004 19:44    Teema: Vasta viitega

Suure saladuskatte all võin sulle öelda *hääl muutub sosinaks* et Elfen Lied 13. osa pole fansubijad veel tõlkida jõudnud. Praegusel hetkel on uusim anime.fin'i 12. osa. Kannatust!
_________________
Roses are red
Violets are blue
All of your base are belong to me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
sass



Liitunud: 12 Apr 2004
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Nelj Okt 14, 2004 20:47    Teema: kannatust aijah.. Vasta viitega

jama.....
jne.

tänud siiski!
(tänu tehnika arengule pole tänapäeval halva sõnumi edastajatel midagi karta)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Laup Okt 16, 2004 02:51    Teema: Vasta viitega

ma oled seda alles esimest osa näinud aa juba meeldib :)
See tundub selline huvitav ja eriti meeldis kuidas täiesti algul see tydo sealt ää põgenes ... see oli kuidagi väga kurb ja sama ka väga ilus, sest oma olemuselt oli ta nii syytu...kuigi jah...
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ghh



Liitunud: 18 Okt 2004
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Esm Okt 18, 2004 19:10    Teema: Vasta viitega

12 osa korduvalt läbi vaadatud ei jõua viimast ära oodata,pisar tuleb silma et juba läbi saab T_T
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Forgotten



Liitunud: 23 Aug 2004
Postitusi: 21
Asukoht: TLN

PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2004 23:30    Teema: Vasta viitega

anime fin'i poolt on 13 väljas ja pärsi hea löpp oli . Teine session ka vist tulekul.

http://tracker.anime-fin.net:6969/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
seikend



Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 25, 2004 03:26    Teema: Vasta viitega

Vaatasin 11 osa ühtejutti ära ja mingi arvamus on vaikselt kujunenud juba. Alguses ma kohe kartsin ,et selline veresaun jätkub terve sarja vältel esimesest minutist järgmise osa lühitutuvustuseni, aga õnneks ei olnud see päris nii.
Kuradi emotsionaalne ja kurb on ta küll. Kindlasti jätaks ta mingi mõlgi isegi terminaatori metallist südamele. Üle ühe oli ka neid kohti ilma milleta suudaks ma öösel palju magusamini magada.

Aga, teate, päris vaadatavaks kujunes ja kaks viimast osa vaatan ka kunagi hiljem kindlasti ära.


Järgmine kuu postitan ma arvatavasti sellest, kuidas ma poest võid ostma läksin, aga koju saabusin lokitangide ja suure peavaluga.
Head päeva teile!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 26, 2004 01:10    Teema: Vasta viitega

mnjah, selle sarja kohta ütleks lühidalt, et kui keegi midagi head tahab, siis mina seda ei soovitaks. eriti kui see niimoodi poolikuks jääb.

pikemalt öeldes...

algusest alustades - esimene osa suutis natuke huvi äratada, et kuidas lugu edasi läheb. oma osa oli ka vägivaldses alguses ja isikute "võrdses" kohtlemises - koba, kena ja asjassepuutumatu sekretär tapeti samamoodi hoolimatult nagu Lucy't tulistavad sõdurid, kuna oli lihtsalt valel ajal vales kohas. samas peaks mainima, et vaatamata verele, mida üsna palju lendas, ja kehaosade ilusale läbilõikele, jättis vägivald kogu sarja jooksul kuidagi mageda mulje - st, ei avaldanud mõju, ei pannud nina krimpsutama, ei pannud mõtlema, et kole, võigas või midagi muud taolist, vaid oli nagu lihtsalt mingi kõrvaline tagatausta effekt loo värvilisemaks tegemisel.

ja edasi... ei mäleta kas oli see esimes osa lõpp või teise algus, aga Chobits tuli meelde. õnneks päris sama rada lood ei läinud, kuigi suudeti siiski klisheelikuks minemisega minu jaoks sarja rikkuda - tüüpiline hea poiss peategelaseks kelle ümber tüdrukud kogunevad, lapsepõlve sõbranna ja uustulnuk, kellele esimene muidugi alla jääb. ja ega esimeses pooles palju midagi meeldejäävat polnudki, paremaks läks lugu peale juhtumit kutsikaga (kui Lucy Kouta majast välja tuli ja rihma otsas kutsikat nägi. see tundub tegelikult olevat mulle kõige rohkem meeldejäänud koht sarjast) ning ka tänu sellele, et hakati Lucy ja Kouta, ning ka teiste, minevikku tutvustama. andis mõnevõrra mõtlemisainet ja näitas dicloniuseid natuke teistsugustena kui lihtsalt tapamasinatena.

aga siiski ei suutnud see vähene hea üldmuljet eriti palju positiivse poole kallutada, seda enam, et lõpus ja lõpetamisega seoses ilmnes paar häirivat asjaolu. kõigepealt see, et oodatava dicloniuste teadusliku uuringu asemel jäi mulje, et keegi kasutas neid oma sadistliku huvi rahuldamiseks, st ma ei saa aru mis mõte on teadusliku uuringu eesmärgil pommitada neid laboris kuulidega niikaua kuni nad enam ei jõua neid oma "vektoritega" kinni pidada selle asemel, et uurida "vektorite" päritolu või midagi muud kasulikumat.

viimaseks piisaks oli nö "Saikano" effektiga lõpetamine. ei mingeid vastuseid küsimustele miks, kuidas, millepärast jne. kui "Saikano"-s suudab vastuste puudumise ilusti looga välja vabandada, st et tegelikult pole vastused nendele küsimustele olulised, kuna tegelik sündmustik keerleb hoopis millegi muu ümber ja küsimusi tekitavad asjaolud on tagataustaks, siis siin ei suuda ma end küll selles veenda. nii et kokkuvõtteks võiks öelda, et lisaks sellele, et lugu oli kehvapoolne, jäeti lugu ka lõpetamata...

kui muidugi teine hooaeg tuleb, siis on hea, aga arvatavasti vaataks seda ainult sellepärast, et loodaks dicloniuste kohta mingeid vastuseid saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ghh



Liitunud: 18 Okt 2004
Postitusi: 30

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 00:02    Teema: Vasta viitega

Teisest hooajast pole nagu kuulda olnud,aga mingi ova pidi küll tulema. Ega selle teemaga rohkem vist välja ei venitagi.Ei olegi veel ep13 vaadanud kuigi juba mitu päeva ketta peal,varun aega ja vaatan kõik järjest läbi siis :P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 01:27    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::

samas peaks mainima, et vaatamata verele, mida üsna palju lendas, ja kehaosade ilusale läbilõikele, jättis vägivald kogu sarja jooksul kuidagi mageda mulje - st, ei avaldanud mõju, ei pannud nina krimpsutama, ei pannud mõtlema, et kole, võigas või midagi muud taolist, vaid oli nagu lihtsalt mingi kõrvaline tagatausta effekt loo värvilisemaks tegemisel.


no ma ei tea...ma päris nii ei ytlex...sest minu meelest ei tahetudki siin seda et inimesed hakkaksid kedagi süüdistama või nina krimpsutama...pigem oli asi selles et mõned asjad võivad olla lihtsalt väga kurvad... et ei saagi mõelda mix keegi nii teeb...isegi ei saa mõelda mix need juhtuvad....sest need lihtsalt juhtuvad :(

Tsiteerin::
kõigepealt see, et oodatava dicloniuste teadusliku uuringu asemel jäi mulje, et keegi kasutas neid oma sadistliku huvi rahuldamiseks, st ma ei saa aru mis mõte on teadusliku uuringu eesmärgil pommitada neid laboris kuulidega niikaua kuni nad enam ei jõua neid oma "vektoritega" kinni pidada selle asemel, et uurida "vektorite" päritolu või midagi muud kasulikumat


Inimesed on juba kahjux sellised et nad pigem uurivad asju ja selle võimu, mitte päritolu. Sest kui sa isegi uue arvuti saad sa pigem huvitud selle uutest omadustest, mitte päritolust ja kahjux võtsid nad dicloniuseid pigem asjadena, mitte elusolenditena :(
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
uplink



Liitunud: 14 Juul 2003
Postitusi: 188
Asukoht: RLV\Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 10:18    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
mnjah, selle sarja kohta ütleks lühidalt, et kui keegi midagi head tahab, siis mina seda ei soovitaks. eriti kui see niimoodi poolikuks jääb.

pikemalt öeldes...

algusest alustades - esimene osa suutis natuke huvi äratada, et kuidas lugu edasi läheb. oma osa oli ka vägivaldses alguses ja isikute "võrdses" kohtlemises - koba, kena ja asjassepuutumatu sekretär tapeti samamoodi hoolimatult nagu Lucy't tulistavad sõdurid, kuna oli lihtsalt valel ajal vales kohas. samas peaks mainima, et vaatamata verele, mida üsna palju lendas, ja kehaosade ilusale läbilõikele, jättis vägivald kogu sarja jooksul kuidagi mageda mulje - st, ei avaldanud mõju, ei pannud nina krimpsutama, ei pannud mõtlema, et kole, võigas või midagi muud taolist, vaid oli nagu lihtsalt mingi kõrvaline tagatausta effekt loo värvilisemaks tegemisel.

ja edasi... ei mäleta kas oli see esimes osa lõpp või teise algus, aga Chobits tuli meelde. õnneks päris sama rada lood ei läinud, kuigi suudeti siiski klisheelikuks minemisega minu jaoks sarja rikkuda - tüüpiline hea poiss peategelaseks kelle ümber tüdrukud kogunevad, lapsepõlve sõbranna ja uustulnuk, kellele esimene muidugi alla jääb. ja ega esimeses pooles palju midagi meeldejäävat polnudki, paremaks läks lugu peale juhtumit kutsikaga (kui Lucy Kouta majast välja tuli ja rihma otsas kutsikat nägi. see tundub tegelikult olevat mulle kõige rohkem meeldejäänud koht sarjast) ning ka tänu sellele, et hakati Lucy ja Kouta, ning ka teiste, minevikku tutvustama. andis mõnevõrra mõtlemisainet ja näitas dicloniuseid natuke teistsugustena kui lihtsalt tapamasinatena.

aga siiski ei suutnud see vähene hea üldmuljet eriti palju positiivse poole kallutada, seda enam, et lõpus ja lõpetamisega seoses ilmnes paar häirivat asjaolu. kõigepealt see, et oodatava dicloniuste teadusliku uuringu asemel jäi mulje, et keegi kasutas neid oma sadistliku huvi rahuldamiseks, st ma ei saa aru mis mõte on teadusliku uuringu eesmärgil pommitada neid laboris kuulidega niikaua kuni nad enam ei jõua neid oma "vektoritega" kinni pidada selle asemel, et uurida "vektorite" päritolu või midagi muud kasulikumat.

viimaseks piisaks oli nö "Saikano" effektiga lõpetamine. ei mingeid vastuseid küsimustele miks, kuidas, millepärast jne. kui "Saikano"-s suudab vastuste puudumise ilusti looga välja vabandada, st et tegelikult pole vastused nendele küsimustele olulised, kuna tegelik sündmustik keerleb hoopis millegi muu ümber ja küsimusi tekitavad asjaolud on tagataustaks, siis siin ei suuda ma end küll selles veenda. nii et kokkuvõtteks võiks öelda, et lisaks sellele, et lugu oli kehvapoolne, jäeti lugu ka lõpetamata...

kui muidugi teine hooaeg tuleb, siis on hea, aga arvatavasti vaataks seda ainult sellepärast, et loodaks dicloniuste kohta mingeid vastuseid saada.

Nii pikk arvustus... kirjuta siis parem juba ülevaade...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 14:04    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
no ma ei tea...ma päris nii ei ytlex...sest minu meelest ei tahetudki siin seda et inimesed hakkaksid kedagi süüdistama või nina krimpsutama...pigem oli asi selles et mõned asjad võivad olla lihtsalt väga kurvad... et ei saagi mõelda mix keegi nii teeb...isegi ei saa mõelda mix need juhtuvad....sest need lihtsalt juhtuvad :(

ma mõtlesin seda vägivalda mida seal enamuses oli ja mis oli ohtralt verega kaunistatud. see ei avaldanud millegipärast mingit muljet. muud vägivalda oli seal vähe. kui õigesti mäletan, siis vist ainult Lucy minevikust natuke.
Tsiteerin::
Inimesed on juba kahjux sellised et nad pigem uurivad asju ja selle võimu, mitte päritolu. Sest kui sa isegi uue arvuti saad sa pigem huvitud selle uutest omadustest, mitte päritolust ja kahjux võtsid nad dicloniuseid pigem asjadena, mitte elusolenditena :(

miks mind just see häiris, on see, et teadlased ei tohiks sellised olla. ja kuna mingit põhjendust sellele ei toodud (nagu näiteks asutuse direktor rahuldas enda sadismi sellega ning seetõttu keelas ka muud uuringud vmt), siis tundus see ebaloomulik ja mõttetu. sest kui inimest huvitab midagi, siis ei jää ta peale omaduste teadasaamist neid omadusi katsetama vaid püüab ka uurida mis nende põhjuseks on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 15:43    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
ma mõtlesin seda vägivalda mida seal enamuses oli ja mis oli ohtralt verega kaunistatud. see ei avaldanud millegipärast mingit muljet. muud vägivalda oli seal vähe. kui õigesti mäletan, siis vist ainult Lucy minevikust natuke.

Mulle see just avaldas muljet, et mõned asjad on sellised hästi julmad aa sa ei saa kedagi süüdistada, sest ma ei saa mõelda et ta ise oli ülimalt hea või maailm oli see mis kannatas...
See just näitas nagu maailma tõelist olemust, mis pole hea ega halb..ta lihtsalt on...ja me kõik ikka oleme enamus päevadel suhteliselt ükskõiksed, kuigi juhtub igapäev igasuguseid õudusi.
Me vaid siis suudame kaasa tunda kui meile näitatakse kellele ja mix ma peama kaasatundma, aga kui juba võetakase asju üldisemalt siis läheme segadusse ja üritame oma tunnetes selgusele jõuda ja nedest tunnetest lõpux jääbki alles vaid ykskõiksus...
Tsiteerin::

miks mind just see häiris, on see, et teadlased ei tohiks sellised olla. ja kuna mingit põhjendust sellele ei toodud (nagu näiteks asutuse direktor rahuldas enda sadismi sellega ning seetõttu keelas ka muud uuringud vmt), siis tundus see ebaloomulik ja mõttetu. sest kui inimest huvitab midagi, siis ei jää ta peale omaduste teadasaamist neid omadusi katsetama vaid püüab ka uurida mis nende põhjuseks on.


Minu meelest neid ei huvitanud dicloniused, vaid pigem see jõud mis neil on ja kuidas seda saaks oma huvides ära kasutada.
Isegi maailmas on nii,et inimest huvitab pigem see,mis on talle kasulik. Kõige rohkem rõhku panevad inimesed sõjatehnika arendamisel ja uute omaduste katsetamisel,mitte uurimisel kust need sõjad tulid ja mix me üldse pidevalt sõdime...
Muidugi nad ei tohiks olla sellised, aa maailmas on nad kahjux on sellised...
Võib-olla nad just tahtsid näitada kui valesti on maailm üles seatud...
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 17:06    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
Mulle see just avaldas muljet, et mõned asjad on sellised hästi julmad aa sa ei saa kedagi süüdistada, sest ma ei saa mõelda et ta ise oli ülimalt hea või maailm oli see mis kannatas...

hea kui sari muljet avaldab ja millegi üle mõtlema paneb. samas mina olen juba piisavalt palju näinud ütlemiseks, et selliste probleemide ja erinevuste väljatoomised pole ainult sellele animele omased. ja selles sarjas polnud nad ka minu jaoks niivõrd unikaalselt või hästi välja toodud, et oleks mingit erilist mõju avaldanud.
Tsiteerin::
Minu meelest neid ei huvitanud dicloniused, vaid pigem see jõud mis neil on ja kuidas seda saaks oma huvides ära kasutada.

selle info põhjal, mida sarjas jagati, ei oska ma mitte midagi selle kohta öelda mis põhjusel dicloniused neid huvitasid või kas üldse huvitasid. ei antud ka mingit infot nende algse päritolu kohta (ainult mingid vihjed mingitele geeniuuringutele vmt), miks, millal, millega seotult võisid tekkida, miks omasid "vektoreid", miks ühel olid pikemad kui teisel, mida need üldse endast kujutasid, jne, jne... ja ei mingeid vihjeid ka sellele, et midagi sellist üritati uurida. paari hoiti kusagil kinniseotult suletud ruumis ja ühte seina ääres ning pommitati metallkuulidega. milleks oli sihukesele "teadusuurimisele" vaja üldse mingeid teadlaseid kaasata? kuulide loopimise jälgimisega saab ka suva inimene hakkama...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Kolm Okt 27, 2004 23:38    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
samas mina olen juba piisavalt palju näinud ütlemiseks, et selliste probleemide ja erinevuste väljatoomised pole ainult sellele animele omased. ja selles sarjas polnud nad ka minu jaoks niivõrd unikaalselt või hästi välja toodud, et oleks mingit erilist mõju avaldanud.

no minu meelest on iga anime ainulaadne ja ka mina olen taolisi näinud, aga samas ma ei tydine nendest veel ära, vaid pigem mõtlen nendele veel rohkem ja sellised teemad suudavad mulle ikka mõju avaldada, umbes nagu ma ei tydine kunagi ära jäätisest :P
ning iga autor on ka unikaalne koos oma arvamusega, mis teeb anime veel erilisemax ja mul on väga raske uskuda et ta tegi selle umbes muuseas...

Tsiteerin::
selle info põhjal, mida sarjas jagati, ei oska ma mitte midagi selle kohta öelda mis põhjusel dicloniused neid huvitasid või kas üldse huvitasid

Ma arvan et neid ikka huvitasid sest vastasel juhul olexin nad kohe neid ära hävitanud, nagu algul nad hävitasid selle direktori tütre (ma kahjux ei mäleta ta nime) kui viimane nö. kasutux muutus...

Tsiteerin::
milleks oli sihukesele "teadusuurimisele" vaja üldse mingeid teadlaseid kaasata? kuulide loopimise jälgimisega saab ka suva inimene hakkama...


See on juba nii et tänapäeval ei loe see kes mida oskab, vaid see kellel missugune paber on näpus. Ja nad pidasid neid ikka teadusuurimisex (kuigi jah väga julmad uuringud).
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2004 01:28    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
no minu meelest on iga anime ainulaadne

ohjah, seda küll, aga kas see ainulaadsus ka vaadatav on, on omaette asi.
selle "ainulaadsusega" tuli just meelde Jasc'i kommentaar Futakoi kohta: "This show is scary. You know how harem anime are scary, right? Well now it's a harem that comes in pairs... >_<" :)
Tsiteerin::
ning iga autor on ka unikaalne koos oma arvamusega, mis teeb anime veel erilisemax ja mul on väga raske uskuda et ta tegi selle umbes muuseas...

see ülalolev ajendab küsima, et mis ja mille kohta võiks olla Elfen Lied'i autori arvamus? ja mille poolest see anime erilisemaks teeb? ja natuke segase lause tõttu ka, et mida ta ei teinud umbes muuseas? animet või arvamust?
Tsiteerin::
Ma arvan et neid ikka huvitasid sest vastasel juhul olexin nad kohe neid ära hävitanud, nagu algul nad hävitasid selle direktori tütre (ma kahjux ei mäleta ta nime) kui viimane nö. kasutux muutus...

ja mina arvan, et dicloniused ei huvitanud eriti kedagi ja neid kasutati paari tipus oleva inimese sadistlike huvide rahuldamiseks. või geenide saamiseks. või direktor hoidis neid alles selleks, et pärast kellegagi neist aadamaks ja eevaks hakata ning dicloniuste maailma luua. või midagi muud. ehk lühidalt öeldes - info puuduse tõttu saab mida tahes arvata.

Tsiteerin::
See on juba nii et tänapäeval ei loe see kes mida oskab, vaid see kellel missugune paber on näpus.

siin see ei kehti, kuna see doktor (dicloniuse isa) kaasati nende uurimisse minu arusaamise järgi mitte paberite, vaid oskuste pärast. samas ei suutnud kusagil tabada nende oskuste rakendamist. ta oli ainult "mees klaasi taga" kes vaatas, kuidas paljast tüdrukut (miks paljast? kas neil ei olnud tahtmist pärast riideid verest puhtaks pesta? või kellelegi meeldisid väiksed paljad tüdrukud? või taheti mingit publikut sellega seda seeriat vaatama meelitada? või effekti mõttes - pisike paljas ja armas tüdruk ning sihuke julm kohtlemine - see peab küll mõju avaldama) metallkuulidega pillutakse ning leidis juhuslikult, et dicloniused nakatavad oma "vektorite" abil mingi viirusega mehi. nagu oleks kellelgi olnud vaja teda sellise mõttetu tegevusega eemal hoida asjalikust uurimisest... tont seda teab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
sass



Liitunud: 12 Apr 2004
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2004 17:37    Teema: efekti mõttes, mõtles ruri, Vasta viitega

ma loodan...
ning teinekord on ka mitte kõige "originaalsem-selgem-pointikam ja muljetavaldavate vägivallastseenidega" multikas ajaviiteks kena vaadata, vai mes?
(ja otse loomulikult on ka jube vaidlemine kena ajaviitemoodus)
(-_-;
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Chiisan



Liitunud: 17 Sept 2004
Postitusi: 421
Asukoht: selline vahva karudega ja häste segamini tuba :P

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2004 17:37    Teema: Vasta viitega

ruri kirjutas:
ohjah, seda küll, aga kas see ainulaadsus ka vaadatav on, on omaette asi.
selle "ainulaadsusega" tuli just meelde Jasc'i kommentaar Futakoi kohta: "This show is scary. You know how harem anime are scary, right? Well now it's a harem that comes in pairs... >_<" :)


No minu meelest on ikka enamus asjad ikka vaadatavad, sest kui keegi juba viicib midagi teha, siis see on hea ja kui ta teeb midagi veel hästi siis on see suurepärane :)
ja muuseas ma ei tea mis see harem anime üldse on ??? (jah ma olen väga loll veel anime alal aa anime hakkas mulle alles suht. hiljuti meeldima ja ma peaaegu saan midagi uut teada selle kohta )


Tsiteerin::
see ülalolev ajendab küsima, et mis ja mille kohta võiks olla Elfen Lied'i autori arvamus? ja mille poolest see anime erilisemaks teeb? ja natuke segase lause tõttu ka, et mida ta ei teinud umbes muuseas? animet või arvamust?

Ma vist tõesti väljendasin ennast segaselt...aa ma tahtsin seda öelda et kui inimene teeb midagi siis ta alati paneb osakese endast oma töösse...oma arvamuse kui ka olemust. Ja see teebki anime erilisex ja kajastab ka natukene selle autorit ( ja ka kõiki teisi kes selles osalevad).

Tsiteerin::
ja mina arvan, et dicloniused ei huvitanud eriti kedagi ja neid kasutati paari tipus oleva inimese sadistlike huvide rahuldamiseks.


Olex ju ka lihtsamaid meetodeid oma sadistlike huvide ää rahuldamisex, mix nad siis pidi selle nii keerulisex ajama ???

Tsiteerin::
või direktor hoidis neid alles selleks, et pärast kellegagi neist aadamaks ja eevaks hakata ning dicloniuste maailma luua.

Kui see olexn nii täiesti siis mix nad hiljem yldse püüdsid Lucy peatada...Ta olex siis võinud lihtsalt inimkonna ära hävitada ja uue teha. Mix nad siis tahtsid teda nii meeleheitlikult kõrvaldada...
Minu meelest vaid üks tegelane tahtis teha temaga luua uue maailma...

Võib-olla ta (anime looja) tahtiski et me ise mõtleksime mix ja kuidas, mitte koguaeg ammutaxime infot justkui arvuti...


Tsiteerin::
siin see ei kehti, kuna see doktor (dicloniuse isa) kaasati nende uurimisse minu arusaamise järgi mitte paberite, vaid oskuste pärast. samas ei suutnud kusagil tabada nende oskuste rakendamist. ta oli ainult "mees klaasi taga"


No ma leian et teda ei võetud oskuste pärast...sest (nagu sa enne ütlesid) ei väljendunud need kusagil...


Tsiteerin::
miks paljast?

See oli jah haige/julm...ja ka mina mõtlen et nad püüavad sellega mingisugust arvamust luua...
_________________
/\_/\ (\_/)
( o_o) ('_')
(")_(") (")(")
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ruri
hammustab rrrRRRRRrr


Liitunud: 1 Veeb 2003
Postitusi: 1645
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2004 01:40    Teema: Vasta viitega

Chiisan kirjutas:
ja muuseas ma ei tea mis see harem anime üldse on ???

minu jaoks on ta selline anime kus palju tüdrukuid ühe poisi ümber keerleb. tavaliselt sellistel erilist sisu pole ja põhiteema käib selle ümber, kuidas keegi suudab poisile rohkem meeldida. head näited: Sister Princess ja Angel's Tail.
samas Andrew Shelton on laiema definitsiooni selle jaoks kirja pannud - http://amr.nextstudio.net/html/gloss_harem.html
Tsiteerin::
Tsiteerin::
ja mina arvan, et dicloniused ei huvitanud eriti kedagi ja neid kasutati paari tipus oleva inimese sadistlike huvide rahuldamiseks.

Olex ju ka lihtsamaid meetodeid oma sadistlike huvide ää rahuldamisex, mix nad siis pidi selle nii keerulisex ajama ???

huvi oli, võimalused ja vahendid olid ka käepärast, miks mitte ära kasutada...
Tsiteerin::
Võib-olla ta (anime looja) tahtiski et me ise mõtleksime mix ja kuidas, mitte koguaeg ammutaxime infot justkui arvuti...

Elfen Liedi puhul ei teki tahtmist mõelda, kuna ei anta infot mõtlemiseks ja seega võid suva teooriaid arendada. nagu liivarannas seistes ütleks sulle keegi, et vali välja üks liivatera mis sulle pihku mahub - tundub natuke idiootne, kuna kõik ju mahuvad. samamoodi võib ka suva teooria dicloniuste või inimeste eesmärkide kohta endale sobivaks seletada kui ainult oskad ja fantaasiat on.
Tsiteerin::
No ma leian et teda ei võetud oskuste pärast...sest (nagu sa enne ütlesid) ei väljendunud need kusagil...

tundub natuke vale järeldus: ei võetud oskuste pärast, kuna nende kasutamist ei olnud hiljem kusagil näha.
praegu ei viitsi seda osa ja kohta ülesse otsida kus doktor neid uurima värvati, kuid mul jäi selle vaatamisel küll mulje, et teda taheti tema teadmiste ja oskuste, mitte ilusa näo pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
erick
küps PSP-d plõgistav noormees


Liitunud: 29 Märts 2004
Postitusi: 934
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 31, 2004 03:08    Teema: Vasta viitega

Olles ära vaadanud Elfen Lied'i esimese osa, tekkis küsimus, et millise piirini võib ühte seeriat teise järgi teha...

Kui ruri siin eespool mainis, et asi tõi millegipärast meelde Chobitsi, siis mina ütleks, et EL on lausa totaalne Chobitsi ripoff.

Esiteks, stoori algab suht samamoodi, põimides endas elemente nii Love Hinast (kõrts-ühikas ja selle eest hoolitsemine), kui juba mainitud Chobitsist.

Lühike nimekiri sarnasustest, mis juba esimeses osas silma torkasid:

Peategelase Lucy hüüdnimi Nyuu tuleneb tema pidevast häälitsusest, mis väljendab enamvähem kõike, täpselt nagu Chobitsis Chii-ga oli.

Nyuu on sama rumal-agar-lapsik nagu Chii, lausa piirini, et võiks nimed ära vahetada, ja vahet polekski käitumises..

Nyuul on peas mingid sarvemoodi värgid, mis näevad umbkaudu välja nagu Chii plastmassist vidinad, ka koht on sama, aga kuju on muudetud.

Mõlemal tsikil on poiss-peategelase ellu sisse sadades väga tume minevik ja mälukaotus kotiga kaasas.


Veel mõned asjad, mis häirisid. See, mis Chobitsis oli napi seeliku-öösärgiga kaetud (ning mõjus seetõttu ahvatlevalt) on Nyuu puhul pandud kohe algusest rambivalgusesse. Tulemuseks enam mitte tunne, et seal on midagi ahvatlevat, vaid pigem arusaam, et mõned animeprodutsendid on nõus odava populaarsuse nimel kõike tegema, kaasa arvatud teiste, palju paremate seeriate stoori kopeerimine. Ka see veri ja värk tundus kuidagi ajuvabalt tehtud, ses mõttes, et need turvad lasid end liiga passiivselt tükeldada, ning kokkuvõttes jäi mulje, et prooviti halvasti läbi mõeldud äktsionit rohke verega kaunimaks põlistada. Muidu keegi tuleb veel selle peale, et turvade IQ selles hoones on silmaga nähtavalt alla 50 palli.

Ka esimene peapahalane, tüüp, kes saadetakse Nyuud jahtima, on liialt ühekülgne tegelane, et pikemat huvi pakkuda. Nagu papist kuju, millel eespool värvitud, ja taga tühjus. Lihtsalt funktsioonitäiteks kiiruga tekitatud.

Kokkuvõtteks ütleksin esimese osa kohta, et kui Chobitsit võrrelda tuumaka Postimehega, siis Elfen Lied oleks haruldaselt ebaõnnestunud variant SL Õhtulehest, kus on palju kli¹eesid, varastatud ideid, verd, põhjendamatut vägivalda ja alasti naisekeha.

Kes tunneb, et Elfen Lied talle midagi justkui pakub, aga (rohkem kui) mõned kohad jäävad häirima, vaadaku Chobitsit. Viimane on puhas lust, positiivne elamus on kindlustatud, ning ka saundträkk on väärt veel kauaks peale seeria lõppu su arvutisse mängima jääma...
_________________
--taevas linna kohal oli läbikõrvetatud vooluringi värvi--
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    baka.ee foorum / -> anime Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: